Yeni KIA Ceed için xenon far

KİA ERBEK SEMİH

New member
Famıly sılver card 126 tl famıly gold card fiyatı silindir hacmine göre 350 tl - 550 tl arasında değişkenlik göstermektedir.Famıly gold card farkı mekanik güvence(1 yıl-15.000 km) sağlaması ayrıca daha fazla bp avantajları...famıly gold card satışı 8 yılı ve 150.000 km'yi aşmamış araçlara yapılabilir.

Family Card
KIA Türkiye'den Kia Kullanıcılarına Benzersiz Hizmetler Kia Family Card'da!

Kia Türkiye Kia araç sahiplerine özel bir yol yardım ve uzatılmış mekanik güvence programı sunuyor. KIA Family Card sahipleri tüm acil yol yardım hizmetlerinin yanı sıra aşağıdaki benzersiz hizmetlerden de faydalanabilecekler; KIA Family Card'ın sizlere sunduğu avantajları
ACİL YOL YARDIM HİZMETLERİ
BP AVANTAJLARI
İKAME ARAÇ
KONUT YARDIMI VE ASİSTANS
SAĞLIK
MEKANİK BAKIM GÜVENCESİ
KIA Family Card hizmetinden; KIA Family Silver Card ve KIA Family Gold Card olmak üzere iki farklı şekilde sahip olabilirsiniz…
KIA Family Gold Card, KIA Family Silver Card'ın tüm avantajlarının yanısıra 1Yıl/15.000 KM uzatılmış mekanik programını da kapsamaktadır. Kart ayrıcalıklarını daha detaylı incelemek için yetkili servis erbek otomotiv'e uğramanız yeterlidir.famıly card 10 dk süre içerisinde servis danışmadan temin edebilirsiniz.

KİA ERBEK SEMİH

New member
Sizin araçlar garantili o yuzden silver yeterli olacak sadece servisten aldiğiniz indirim kartin ücretini çikartiyor.ve çok çeşitli fadalari mevcut

cann

New member
Merhaba.Bende yeni ceed aldim ve zenon taktirmak istiyorum.hatta siparişi de verdim phlips marka alacam geliyor haftasonu taktiricam kismetse.Bende aradim servisi zarar verebilir dediler ama bütün yetkili servisler bu sekilde söylüyor her marka araçta bu şekilde.benim sorum ceed e zenon taktirip da beyin yanması veya sigortadan sorun yaşayan biri var mı bu forumda
??

berkan1981

New member
Ben taktirdim herhangi bir sıkıntı yok

sabır ve zaman herşeyin ilacı..

Serkan OĞUZ

New member
Yaklaşık 15 gün önce can-bus özelliği olan philips photon marka xenon taktırdım.Aslında sadece photon adı altında philipsin ürettiği bir ürün diyorlar ne kadar doğrudur emin değilim.İlk başta aydınlatma çok kötüydü keyfim kaçtı sonra ters takıldığı farkedilip düzeltildi şimdi oldukça memnunum benim beklentimi fazlası ile karşıladı pişman olmadım,can-bus özelliği olan ürünlerde arıza lambası yanmıyor bende o şekilde bir arıza lambası ve beyin yanması şeklinde bir sıkıntı şimdilik olmadı ayrıca sigorta ile ilgilide hiçbir sorun yaşamadım.

cann

New member
Çok teşekkürler bende internetten alip orjinal philips taktirdim aynı şekilde hiçbir sorun yok şimdilik :)

akrepkral86

New member
Arkadaşlar bende xenon taktırmayı düşünüyorum en iyisi philips midir birde size toplamda bu iş kaça mal oldu

erhanciliz

New member
arkadaşlar dediginiz gibi fiyat tuzlu ama orjinal olsun istedim hazır gelmişken de aradan cıktı. navigasyonla birlikte ikisini birden taktırdım. Sonucta sıfır aldık aracı herseyi tam olsun orjinal olsun istedim :)
Dostum merhaba bende samsundayım Gri premium, zaten gri premium benden başka kimsede görmedim :) Xenonları kaça taktılar, birde aracında body kit mi var yoksa banamı öyle geliyor, var ise nerede yaptırdın acaba.. teşekkürler..

Isabektas

New member
Herkese merhaba yazacaklarım biraz uzun olacak.

yeni kasa ceed lerde xenon takmak isteyen iyi bir oto elektrikçiye role bağlanarak bu işi yaptırsın. Sakın aparat dedikleri şeyi taktırmayın ısınıp tamponu eritiyormuş veya araçta herhangi bir demire monte ediyorlar. Role bağlantısı basit sol far için kaput altında kabin ısıtmanın pct lerin küçük role kutusu var orda direk + ucu var sol far içinden çıkan xenon beslemesini keserek bu role bağlantısını yapılabir. Sağ far içinde hemen sigorta tablosuna gelen direk + ucundan alabilirsiniz ve röleyi o küçük kutuya ve sigorta tablosuna saklayabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken aracın orjinal hiçbir kablosu kesilmiyor fardan çıkan xenon beslemesi kesilerek yapılıyor.

Not bizim araçlarda sarı yanan eski ampullerimiz çok ani sönüp yanmalarda anlaşılmıyor fakat xenon sönüyor. Ve bizim araçlarda far ampulü kesilsiğinde uyarı yok fakat far sisteminde yanıp sönmeleri sistem beyine kayıt ediyor bilgisayara bağlandığında hangi farda hangi tarihte ne olduğunu yazıyor.

akrepkral86

New member
Arkadaşlar bu xenon far için far seviye kontrol cihazları varmış ben aracıma xenon far tattırmak istiyorum ama biliyorsunuz ki otomatik far yükseklik ayarı olmayan xenonlar muayeneden geçmiyor bunun için bir araştırma yaptım ve internette far seviye kontrol kitleri gözüme ilişti bunlar acaba bütün araçlara uyar mı birde ben bunları ebay ve alibaba gibü sitelerde gördüm acaba bu kitleri İstanbul'da nereden temin edebilirim ve bana ikisi(xenon+otomatik far seviye ayar kiti) kaça mal olur

Berkan

New member
Arkadaşlar bu xenon far için far seviye kontrol cihazları varmış ben aracıma xenon far tattırmak istiyorum ama biliyorsunuz ki otomatik far yükseklik ayarı olmayan xenonlar muayeneden geçmiyor bunun için bir araştırma yaptım ve internette far seviye kontrol kitleri gözüme ilişti bunlar acaba bütün araçlara uyar mı birde ben bunları ebay ve alibaba gibü sitelerde gördüm acaba bu kitleri İstanbul'da nereden temin edebilirim ve bana ikisi(xenon+otomatik far seviye ayar kiti) kaça mal olur
yükseklik ayarından ziyade onun yanında far yıkaması yoksa katien gecemessin + mercekde yoksa (bayinin teslimden once taktıgı degilde ,fabrikasyon mercek olmayan 2011 volvo s60 ,civic fd6 gibiler hariç) yükseklik alcaktıkda tek basına bir işe yaramaz o yüzden

akrepkral86

New member
Abi bizim araçlarda zaten mercek var sorun far yıkamaysa zaten orjinal xenonlu olan her arabada yok bu durumda bence otomatik far yükseklik ayarı yeterlidir zaten mantıkende farların göz almaması açısından bu gereklidir ama far yıkama çokta gerekmez

berkural34

New member
Fabrika çıkışlı xenonlu arabalarda far yıkama ben genelde görüyorum . Ancak son zamanlarda çıkan full led farlar insanların kafasını karıştırıyor. Örneğin yeni makyajlı e serisi , yeni leon farları gibi full led farlarda yıkamaya gerek yoktur.

canfurkan

New member
Xenon farin tuvturkten gecmesi icin far yikama ve otomatik far yukseklik ayari mecburidir. Otomatik far yukseklik ayarlayici alsaniz bile montajini servisin yapabilcegini dusunmuyorum beyine tanitamazlar. Far yikama unitesini ise ekstra olarak bir tus veya silecek suyu ile paralel calisicak sekilde yapabilirsiniz, bunun icin peugeot 308 veya rcz modelinin far yikama kapaklari orjinal ceed ve i30 ile ayni bu urunleri dusunebilirsiniz.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

icmumcu

New member
Merhabalar arkadaşlar. Zenon far hakkında ben de birşey söylemek istiyorum. muauyeneden geçme hususunu bilmiyorum ama ben babama yeni c4 picasso aldım ve orjinal fabrika çıkışlı ve zenon var. ama tamponda far yıkama yok. muayeneden o da geçemez o yüzden.bence bu tez geçerli değil.

icmumcu

New member
benim de yeni ceed concept plus aracım var. aliexpress sitesinden philipsin balastlarını üreten hyluxtek firmasının balastlı 55w lık 6000k zenon kiti aldım. bana maliyeti 200tl oldu. can-bus balast aldım. arıza ışığı yakmadı. ben takmayı denedim. ama burada tek sorun şu. bizim mercekli farlarımızın içini açtığınızda ampul soketlerinin yuvası ampuller aynı olsa bile plastik malzeme uyumlu olmadığı için takamıyorsunuz. ancak o soketi yakarak ve sonra xenon ampulünü sokete yapıştırarak montajı gerçekleştirebiliyorsunuz. daha sonra xenonu söküp eski halojen ampulu takmak istediğinizde veya zenon ampulunuz keserse o soketin yenisini almanız şart. bu riske girmek isteyen arkadaşlar xenonu dışarıda yaptırsınlar. 55wlık zenon olduğu için yağmur çamur sıkıntı yaratmıyor,far aydınlatma yeri çok iyi, sadece farı sürekli temiz tutacaksınız.

canfurkan

New member
Bunun icin ampul tutucu aparatlar var. Biz suan i30 araclarda kullaniyoruz eger resim paylasirsan ampul girisini aparat konusunda yardimci olurum sizlere.

icmumcu

New member
Bunun icin ampul tutucu aparatlar var. Biz suan i30 araclarda kullaniyoruz eger resim paylasirsan ampul girisini aparat konusunda yardimci olurum sizlere.

benim için iş işten geçti. peki h7 ampulunun takıldığı soketten nerede bulabilirim. yedek olsun istiyorum. samsunda bulabileceğimi sanmıyorum

canfurkan

New member
O biraz zor veya servisten almak lazim .