Yeni KIA Ceed için xenon far

Cassini

New member
Cevap: Re: Yeni KIA Ceed için xenon far

hiç uğraşmayın olmuyor tecrübeyle sabit sisler dahil 2 saat uğraştık olmuyor olmuyor servise gelecekmiş xenon navigasyon falan ben kocaeli kayalar kiadan öğrendim
İzmit'te bunu yapacak usta mı var? İzmit sanayide arabanın canını okurlar hiç bulaşmaya değmez. Maslak'ta Far Tuning var. Oraya gidin bakalım 2 saatte arka stoplara bile xenon takarlar :)

berkan1981

New member
Cevap: Re: Yeni KIA Ceed için xenon far

yusuf abi senle konusmustuk hatırlarsan bı yer var demıstın orası yapıyor aracın orjınallıgı dahı bolzulmuyor demıstın nerde o yer

berkan1981

New member
Orjinalliği bozmuyormuş denilen nedir? sadece xenondan mı bahsediyoruz? bi-xenon yapamıyor heralde kısalar için mercek içine xenon ampul takıp yolluyorlar mı? KIA istese olası bir elektirik arızasında ben bilmem birader xenon takmışsın diyemezmi? Bana der gibi geliyor... Çünkü servisler bir şeyin üstesinden gelemeyince direk açık arıyorlar ki suçu sana atmaya çalışarak üzerindeki yükü atıyor...
Berkay yani yaptirmami diyorsun kararsizim ama cok istiyorum

c@n

Super Moderator
Valla bence gereksiz, hele yeni kasa için servisler önermiyor bir aksilik olsa hemen denizaltıdan derler... Bence o riske cenin için girilmez...

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Sorun olacak olsa servisler artık yapmazdi
Zevk Senjn istiyorsan yaptir ama 4300 k dan yüksek olmasın
Bende vardı 6000 k yağmurda cok zayıf oluyor
Ama ben şimdikine bixenon yaptırıyorum 4300 k orjinal hella mercek ve orjinal xenon BMW ile aynı olacak aydınlatma

Tesla

New member
Yurt dışında var. Almanya, İngiltere'de Ceed'in sitesinde bile xenon farların üzerinde durulmuş.

c@n

Super Moderator
Arkadaslar bir de xenon yaptirdiginiz takdirde arac artik muayeneden gecmiyor.. agir kusurlu sayiliyor... her muayene oncesi sokturmek lazim.. ufak bir hatirlatma...

Malesef avrupa da opan bir cok ozellik turkiye de sunulmuyor.. xenon ve navigasyon bunlardan en onemlileri...

TeamPASAOGLU

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Küçük balastli olanlar farın icine konuyor muayenede farkedeliemiyor haliyle dışarıda tesisat yok :)

c@n

Super Moderator
Abi ama illa adam xenon olduğunu anlıyordur... Neticede ampullerden belli oluyordur.....

Tesla

New member
Görünüş hiç önemli değil ki hocam xenonda. Ama görüş alanı çok farkediyor. Aydınlatma mükemmel oluyor. Mercekli bi-xenon farlar ve tabi uygun açıda yerleştirilmiş kesici olmalı. yoksa beyaz patlak xenon ampuller karşıdakinin gözünü mahvediyor. İnsan çileden çıkıyor. Ben Philips xtreme vision aldım daha arabayı teslim almadan. Teslimatta taktırıcam. standart halojenlere aydınlatmada göre çok farkediyor o da.

ilkeryasinozgen

New member
Arkadaşlar dün yeni aracım geldi ve akşam Samsun bayisinden orjinal xenonların geldiğini ögrendim ve hemen taktırdım. ;)

Cassini

New member
Arkadaşlar dün yeni aracım geldi ve akşam Samsun bayisinden orjinal xenonların geldiğini ögrendim ve hemen taktırdım. ;)
Komple xenon'a uygun far mı değişti yoksa sadece ampüller değişip tesisat mı çekildi? Bir de fiyat nedir? Bana İstanbul Kia Erbek'ten 350 tl dediler.

Sadece ampülleri değiştirip xenon ampül taktırdık diyelim, virajda direksiyonu çevirince yanan viraj aydınlatma ışıkları ne olacak? onlar sarı renk yanıyor.
Cee'd premium modeli (gündüz ledli) için xenon uygun değil demişti servis.

ilkeryasinozgen

New member
Komple xenon'a uygun far mı değişti yoksa sadece ampüller değişip tesisat mı çekildi? Bir de fiyat nedir? Bana İstanbul Kia Erbek'ten 350 tl dediler.

Sadece ampülleri değiştirip xenon ampül taktırdık diyelim, virajda direksiyonu çevirince yanan viraj aydınlatma ışıkları ne olacak? onlar sarı renk yanıyor.
Cee'd premium modeli (gündüz ledli) için xenon uygun değil demişti servis.
Araç Ceed Premium. Aracı eşim teslim aldı bugün. benim deneme şansım yok su an yurtdışında oldugum için ama kapsamlı bir değişim oldu cünkü komple ön tampon falan söküldü. aracı dün alacakken bugün teslim aldık. Fiyat da 1500 lira.

Cassini

New member
1500 tl çünkü sadece xenon ampül takılmamış komple farlar değişmiş anladığım kadarıyla.
bu şekilde araç muayeneden de geçer çünkü sonradan çekilmiş elektrik tesisatı da olmuyor. xenonlar orjinal oluyor.
fiyatı çok tuzlu ama orjinal olsun diyenler düşünebilir. en azından xenonlar ve ledler beyaz yanarken viraj aydınlatmaları sarı yanıp uyumsuz olmaz.

yaptıran arkadaş yurt dışında olduğu için aracı henüz test etmemiş sanırım. dönünce bize daha detaylı bilgi verirse çok sevinirim :)