Yeni KIA Ceed için xenon far

ilkeryasinozgen

New member
arkadaşlar dediginiz gibi fiyat tuzlu ama orjinal olsun istedim hazır gelmişken de aradan cıktı. navigasyonla birlikte ikisini birden taktırdım. Sonucta sıfır aldık aracı herseyi tam olsun orjinal olsun istedim :)

c@n

Super Moderator
Far yikama falan takildi mi..?? Ya da otomatik yuksekli ayari..?? Eger bu ikisi yoksa orjinal olamaz bence...

TeamPASAOGLU

ilkeryasinozgen

New member
Far yikama falan takildi mi..?? Ya da otomatik yuksekli ayari..?? Eger bu ikisi yoksa orjinal olamaz bence...

TeamPASAOGLU
orjinalden kastım servis garantisinde kendileri taktıkları için dedim. Ayrıca dediğiniz far yıkama takılmamış (bir önceki sayfada resmi var orda görünmüyor) ama far yükseklik ayarı için birsey diyemem sadece sunu biliyorum xenon için sadece ampülü takmak en fazla 1 saat sürer ama araba komple tamponu falan sökülerek montaj yapılmış.Detaylı bir bilgim yok cünkü ben daha arabayı sürmedim araç eşimde ve ben yurtdışındayım artık gidince bakacam :)

ceronimo1978

New member
sahibinden.com'da aracını satan bir arkadaş var. Space marka 30000 kelvinlik xenon var kullanıyor kısa ve sislerde problem yokmuş. İlgilenenlere duyurulur.

İlan no: 131804252

babıesrar

New member
ya arkadaşlar anlamadım gitti ..şimdi bizim ceedlere xenon sıkıntısız takılıyo mu takılmıyor mu? servisler takamıyoruz dedi bana:( malatya ve elazığ servisleri çok mu beceriksiz acaba?

Tesla

New member
Denizli de takılmıyor dedi Fatih Bey.

omurkadir

New member
bence hiç uğraşmayın ledleriniz var şekil var.
normal ampüller de gayet güzel aydınlatıyor.xenonlar yağmurda pert.
muayenede söktürmeye uğraş servisle zaten ayrı uğraş...

Tesla

New member
Ben aracı teslim almadan Philips X-treme Vision H7 far ampul alıp serviste monte ettirdim. Çıkan ampulleri de (çıkanlar da philips'ti) yedek ampul yaptım. X-treme vision'ın rengi de aydınlatması da çok güzel. mercekli farlarımız bence de iyi bir halojen ampulle çok başarılı.

Tesla

New member
Ben xenon taktırmadım. En kaliteli halojen far ampulü olan Philips X-treme vision ampulü taktırdım. Xenon değil yani. Xenon ampulü ayarsız mercekle kullanılmamalı diye takmıyorum. çok görüyorum yolda, insanın gözünü deliyor. küfür yemeye gerek yok. :)

omurkadir

New member
mercek var güzel de bir far ayarıyla xenon göz almaz.
benim öyle.hiç kısalara selektör yapan görmedim.

Tesla

New member
[MENTION=6]omurkadir[/MENTION], gece çekilmiş bir resim var mı acaba? aracın ve aydınlattığı bölgenin. xenon ampul için fikir vermesi amacıyla. hangi xenon seti kullandınız?

omurkadir

New member
benim araç eski kasa yalnız.herhangi bir sorun çıkarmadı bu zamana kadar.

maximous

New member
Gül-Al servisi aradım ve Philips X-treme vision taktırmak istediğimi söyledim. Servis müdürü de orjnialı dışında takılmasını tavsiye etmiyoruz, aracın tesisatına zarar verebilir diyor. Fakat taktıran bir sürü arkadaş var ve anladığım kadarıyla birçoğu da dışardan alıp yetkili servise taktırmış. Bu servis gittiğimde bana sorun çıkarmasın? Garanti dışında kalır vs. demesinden korkuyorum. Çünkü gerçekten aracın farları yetersiz. Sizce sorun yaşar mıyım veya yaşattırırlar mı? Ekteki sitede uygun fiyata buldum bu ürünü.

Philips X-treme Vision H7 Genel Kategoriler - Ampul - Ampul Otocity - Oto Yedek Para 7/24

berkural34

New member
Bu ampul sanirim xenon degil . Beyaz isik mi veriyor ? Bizimkilerden farki nedir ? Birde linkte cifti mi 70 lira , ayrica bunu alsak kendimiz de takabiliriz , sadece ampuller degisiyor degil mi

Tesla

New member
Sadece ampuller değişiyor. Ben serviste taktırdım aracı teslim alırken çünkü far ampulünün nasıl söküldüğünü bilmiyordum. Philips X-treme vision H7 ampuller aracınızın kısa ampulleriyle aynı özellikte zaten. ayrıca yine 55Watt. Ama çok daha kaliteli üretiliyor ve çok daha iyi aydınlatıyor. Zaten ben taktırırken servis ampule baktı, tamam, uygun dedi. Sizin servis resmen saçmalamış. 55 wattlık H7 ampül nasıl olur da 55 wattlık H7 ampulle değişince tesisata zarar verecekmiş?

Bu ceed'lerin tesisatı çok mu dandik acaba? ne taktırmak isteseniz tesisata zarar verir diyorlar. Mesela Xenon. Ama yurtdışında bu xenonlar çatır çatır çalışıyor.

maximous

New member
Yarın elime ulaşacak ampuller inşallah. Gelince gideyim servise bakalım ne dicekler ?

metin

New member
Ümraniye sanayiden aldım 65tl

Çok şey bilmek önemli değil önemli olan doğruları bilmektir

maximous

New member
Bende internetten aldım ertesi gün elime ulaştım ve direkt gidip serviste ücretsiz taktırdım. Usta uygun dedi. Ayrıca ampul değişiminde far ayarı gerekmez dedi.