Yeni KIA Ceed için xenon far

Berkan

New member
Merhabalar arkadaşlar. Zenon far hakkında ben de birşey söylemek istiyorum. muauyeneden geçme hususunu bilmiyorum ama ben babama yeni c4 picasso aldım ve orjinal fabrika çıkışlı ve zenon var. ama tamponda far yıkama yok. muayeneden o da geçemez o yüzden.bence bu tez geçerli değil.
tez değil söylediğim. kuralını olanı ki yazdımda zaten ;)

yükseklik ayarından ziyade onun yanında far yıkaması yoksa katien gecemessin + mercekde yoksa (bayinin teslimden once taktıgı degilde ,fabrikasyon mercek olmayan 2011 volvo s60 ,civic fd6 gibiler hariç) yükseklik alcaktıkda tek basına bir işe yaramaz o yüzden

canfurkan

New member
Merhabalar arkadaşlar. Zenon far hakkında ben de birşey söylemek istiyorum. muauyeneden geçme hususunu bilmiyorum ama ben babama yeni c4 picasso aldım ve orjinal fabrika çıkışlı ve zenon var. ama tamponda far yıkama yok. muayeneden o da geçemez o yüzden.bence bu tez geçerli değil.
Led ampul kullanilirsa far yikamaya gerek yok. Ornek yeni mercedes ve audiler yeni leon . Ama hid olarak xenon varsa mutlaka far yukseklik ve far yikama olmasi gerekiyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

icmumcu

New member
Bunun icin ampul tutucu aparatlar var. Biz suan i30 araclarda kullaniyoruz eger resim paylasirsan ampul girisini aparat konusunda yardimci olurum sizlere.
merhabalar tekrar o ampul girişini xenona uydurmak için yaktı xenonu takan elektrikçi. Fakat i30 la aynı giriş olduğunu düşünüyorum ve sizden tyemin etmek istiyorum o parçayı. nasıl iletişime geçebiliriz bu konu hakkında.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
.....

zfrgll

New member
Süper olmuş Allah kaza bela vermesin inşallah.Bende kafaya taktım 1 aydır :) yaptıracağım bende.Tavsiye edermisiniz? Arıza ışığı felan yaktımı hem sislerim hemde farlarım xenon olu istiyorum ne kadara adınız ve nerede taktırınız ? Çok soru sordum galiba :D

Philips X-treme vision H7 kısa far ampulleri ile kapalı otoparkta (aydınlıktı) çekilmiş resimler. Pek fikir vermese de renk konusunda biraz bilgi verir belki. Gece yolculuğuna çıkınca da resim çekip bu başlığa eklerim.

zfrgll

New member
Merhaba arkadaşlar...Tesla nickli arkadaşımızın yaptırdığı gibi yaptırıcam bende.Yalnız ben hem farları hemde sisleri beyaz yaptırmak istiyorum.Formu okudum herkes farklı bir şey söylüyor yarın birgün ben eski haline döndürmek istediğim zaman farları sıkıntı olur mu ? Taktırayım mı tavsiye edermisiniz ? Kia Gül -Al servisini aradım xenon lar gelmiş fakat bir kaç araaca takmışlar randuman alamamışlar.Ama sisler için dışarda tesisata dokunulmadığı sürece yaptırabilirsiniz garanti kapsamınıda etkilemez dediler.Yaptırayım mı ? :D

berkan1981

New member
Ynt: Yeni KIA Ceed için xenon far

Merhaba arkadaşlar...Tesla nickli arkadaşımızın yaptırdığı gibi yaptırıcam bende.Yalnız ben hem farları hemde sisleri beyaz yaptırmak istiyorum.Formu okudum herkes farklı bir şey söylüyor yarın birgün ben eski haline döndürmek istediğim zaman farları sıkıntı olur mu ? Taktırayım mı tavsiye edermisiniz ? Kia Gül -Al servisini aradım xenon lar gelmiş fakat bir kaç araaca takmışlar randuman alamamışlar.Ama sisler için dışarda tesisata dokunulmadığı sürece yaptırabilirsiniz garanti kapsamınıda etkilemez dediler.Yaptırayım mı ? :D
Kia erbekle bi gorus derim arkadasim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akrepkral86

New member
Arkadaşlar bende kısa ve uzunlara 6000k xenon taktırmak istiyorum bu işlem bana kaça patlar bu konuda bilgisi olan yazarsa sevinirim

akrepkral86

New member
Berkan abi bu arada sana kaça maloldu bu işlem gerçi sen sislere ve parklarada takmışsın

berkan1981

New member

Berkan abi bu arada sana kaça maloldu bu işlem gerçi sen sislere ve parklarada takmışsın
Kardesim kisalar 250 tl sisler 250tl 50 tl iscilik 250tl uzunlar + toplam 800tl

akrepkral86

New member
Abi şimdi ben kia erbek otoyla görüştüm uzunlara xenon tavsiye etmiyorlar uzun yolda göz alıyormuş fakat isterseniz takarız dediler ama kısalara ve sislere rahatlıkla takarız dediler fiyat olarakta ben sadece kısalara istediğim için en son 300 tl dediler sen ne dersin bu konuda abi

berkan1981

New member

Abi şimdi ben kia erbek otoyla görüştüm uzunlara xenon tavsiye etmiyorlar uzun yolda göz alıyormuş fakat isterseniz takarız dediler ama kısalara ve sislere rahatlıkla takarız dediler fiyat olarakta ben sadece kısalara istediğim için en son 300 tl dediler sen ne dersin bu konuda abi
Taktir gitsin derim :)

akrepkral86

New member
Abi taktırıcamda beni muayene zamanı söküp takmak düşündürüyor biraz

By_Cesar

Active member
Valla iyi haber buna sevindim araca xenon gelmiş olmasına fakat sakarya bayınde hala takamıyorlar. Boludan istanbula gelmem gerrkicek sırf bu işlemi yaptırabilmek için.. ?? kullanan herkes memnun sanırım

iPhone 'den gönderildi. ;)

babıesrar

New member
Beyler şu muayene olayını anlamadım. Sonradan xenon muayeneden geçmemeye mi neden oluyor? Yoksa uzunların göz alması nedeninden dolayı mı geçmiyor? Daha doğrusu her araca sonradan xenon taktırmak muayeneyi olumsuz mu etkiliyor?

akrepkral86

New member
onlar xenon kadar iyi olmuyor ama alternatif olarak iyi olabilir

ibrakbulut

New member
Xenon kadar iyi olmuyor fakat kaliteli bir işlem yapılmıyorsa Xenon'da ben yolda giderken karşıdan gelen araç gözlerimi rahatsız ediyorsa, yapana da yaptırana da ne desem azdır....