Yeni gt ile kia yolculuguna devam

BerkayKRC

Moderator
Genelde kullanılan araba ve o arabanın markası yurdum insanına göre en iyi araba ve marka olduğu için toz kondurmama taraftarıdır (kimse yoğurdum ekşi demez) çoğu forum üyesi de :) hep iyi yönlerini değil kötü yönlerini de objektif bir şekilde değerlendirmek gerekmektedir...

Ben ne sürüyorsam en iyisi bu diğerleri puuu kaka demek saçma çünkü eskiden fiyat/performans olarak kıyaslıyorduk rakiplerinden baya baya ucuzdu ama şimdi fiyatları arttıran çelik motor sağ olsun fiyat/performans kriteri diğer araçlara da yaklaştığı için daha detaylı incelemelerin düşüncelerin gelmesi çok çok doğrudur...

dellobaltino

New member
proceed gt çooook yakışıklı bir araç. hastasıyım. lakin aileden dolayı tek kapı araba alamıyorum. keşke avrupadaki çift kapı ceed gt türkiyeye gelse.

leonine25

Active member
Hayırlı olsun .kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyler

Erkancım hayırlı olsun çok sevindim.Kazasız belasız güzel günlerde güle güle kullan hem beyaz hem Gt.Hayalin gerçek oldu:)Bende aracımı çok seviyorum ancak satmaya karar verdim.Malum çocuk gelmek üzere ve Sedan araca geçmeye karar verdim:)
Serkan hocam benimki geldi 32günlük :) askere gidecek yakında. Söylediğin gibi aracı değiştirmek şart gibi. Arabayı bagaja koyuyorsun başka birşey koyamıyorsun. Ana kucağının arka koltuğa koyduğunda ön koltukların mesafesi bir hayli kısalıyor. Bende değiştireyim mi diyorum ancak ayrılamıyorum arabamdan :)

ErkanKASIM

New member
size gt'niz ile mutluluklar dilerim :) ne söylesem yanlış anlaşılıyor, ne söylesem boş. iyi ve güvenli sürüşler dilerim.
Sen arabadan anlayan biri değilsin , o yüzden boş yorumlarınla insanların kafasınıda karıştırma
rica ediyorum

goofyrider

Yasaklı Üye
Sen arabadan anlayan biri değilsin , o yüzden boş yorumlarınla insanların kafasınıda karıştırma
rica ediyorum
sizin kadar anlamıyorum maalesef. öğrenmek için üye oldum foruma, belki bir şeyler öğrenirim sizlerden.

omurkadir

New member
erkan hayırlı olsun dostum güle güle kullan.
maşallah güzel araç gidişi de iyidir eminim.
bu başlık yerine başka bir başlıkta artısı eksisi tartışılsa iyi olur ben de saygı çerçevesinde tartışma taraftarıyım.

ceronimo1978

New member
Arkadaslar yakinlarda bir bulusma olursa lutfen yorum yapan arkadaslarda katilsin. Daha objektif degerlendiririz. Birbirimizi kirmaylim saygi cercevesinde tartisalim. Benden de ilk elestiri gelsin. Hafta sonu annemi de gezdireyim dedim. Zilgiti yedim. Kadincagiz iki buklum oldu araca girerken. Velhasil arac genc yada az cocuklu aile icin diyelim

ceronimo1978

New member
Ynt: Yeni gt ile kia yolculuguna devam

erkan hayırlı olsun dostum güle güle kullan.
maşallah güzel araç gidişi de iyidir eminim.
bu başlık yerine başka bir başlıkta artısı eksisi tartışılsa iyi olur ben de saygı çerçevesinde tartışma taraftarıyım.
Omurcum saolasin. Arac safkan durusu ve ivmelenmesi ile cok basarili. Suan sikintisiz keyfini cikariyoruz diyelim senin gundeminde hangi arac var

rayen

Super Moderator
rica ediyorum
sizin kadar anlamıyorum maalesef. öğrenmek için üye oldum foruma, belki bir şeyler öğrenirim sizlerden.
Arkadaşlar gereksiz bir gerginlik içerisindesiniz. Belki çok samimi iki arkadaş birbirine sen arabalardan anlamıyorsun diyebilir ve olay gülerek geçiştirilebilir. Ancak forum ortamında görüşlerimizi belirtirken kullanacağımız sözcükleri daha dikkatli seçmeye özen göstermeliyiz. Forumumuzda sıcak ve samimi bir ortam oluşturmaya özen gösteriyoruz, herkesinde bu yönde davranması gerektiğine inanıyoruz. Herkesin görüşlerine saygımız sonsuz ancak bu görüşlerimizi daha yapıcı bir dille, kimseyi kırmadan, üzmeden dile getirirsek birbirimizi daha net anlar, dostluklarımızı pekiştirmiş oluruz. Ben tüm arkadaşlarımızdan forum kurallarını tekrar okumalarını rica ediyorum.
Forumumuza gelen her bir arkadaş değerlidir ve katılımlarının yüksek olması isteğimizdir. Antin-kuntin mevzulardan hiç bir arkadaşımızın forumdan ayrılmasını istemeyiz. :)

MuSTaNG

New member
eyvallah hocam anlayışın için teşekkür ederim. nedense bazı arkadaşlar çok defansif tepkiler veriyorlar.
Bende nolursa olsun yorum yapmanız taraftarıyım herkes her arabayı ve fiyatını beğenmek zorunda değil burasıda forum ortamı olumlu olumsuz her şeyi konuşup tartışamayacaksak ne işimiz var burda ama benim merak ettiğim siz arabayı neden pahalı buluyosunuz, bunu başka konudada sordum ama cevabını alamadım :( Yani arabanın doluluğunu anlatmama gerek yok adamlar bi tek multimedia ve bixenon far koymamışlar(gerçi onlarıda ben hallettim:cool:) sizi rahatsız eden nedir kia markası oluşumu.. Bi de arabayı hiç sürdünüz mü ama test aracı değil gerçekten direksiyona oturup bi kaç km rahat rahat sürmekten bahsediyorum..

Serkan OĞUZ

New member
Erkancım mesajım gitmedi sanırım tekrar hayırlı olsun.Kazasız belasız güle güle güzel günlerde kullan çok sevindim çokta beğendim.Kia markasını sportif segmentte çok güzel temsil edebilecek aynı zamanda donanım ilede destekleyen oldukça güzel bir araç. :cool:

Bu arada zevkler farklı olabilir bu çok normal ancak güzel bir ortamımız ve muhabbetimiz var birbirimizi kırmayalım.

wrc1-f1

New member
Benim GT 16 aylık oldu:) Kullandıkça daha da keyif alıyorum. Aldığıma bir kez olsun pişmanlık duymadım. Bu seviyede bir aracı hem de dolu olarak bu fiyata asla alamayız. Çok araç kullandım ama bu kadar dikkat çeken olmamıştı . Önceleri ilgi hoşuma gidiyordu ama artık sıkılıyorum :) Güle güle kullanın keyfini çıkarın. Kullanmadan anlaşılmaz onu da belirteyim.

Serkan OĞUZ

New member
Hayırlı olsun .kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyler

Serkan hocam benimki geldi 32günlük :) askere gidecek yakında. Söylediğin gibi aracı değiştirmek şart gibi. Arabayı bagaja koyuyorsun başka birşey koyamıyorsun. Ana kucağının arka koltuğa koyduğunda ön koltukların mesafesi bir hayli kısalıyor. Bende değiştireyim mi diyorum ancak ayrılamıyorum arabamdan :)
Allah bağışlasın analı babalı sağlıklı güzel günlerde büyütmek,damat olduğu günü görmek nasip etsin :) Valla inan bende çok çok memnunum değiştirmek istemiyorum,işin doğrusu ilan vermeye elim gitmedi. Ben sanırım şansımı deneyip çocuk doğduktan sonra duruma bakıp öyle karar vereceğim. Bebek arabası rahat sığdı onun dışında ekstralar ile rahat şekilde kullanım alanı sağlarsa uzunca bir süre kullanırım bu aracı.

inimicus

New member
[MENTION=1391]leonine25[/MENTION] ömürlü olsun. [MENTION=104]serkan[/MENTION] Oğuz ben üç yıl bagajı kırk litre daha küçük ceed'le sıkıntı yaşamadım büyük çapta. Sen de yaşamazsın.

goofyrider

Yasaklı Üye
Bende nolursa olsun yorum yapmanız taraftarıyım herkes her arabayı ve fiyatını beğenmek zorunda değil burasıda forum ortamı olumlu olumsuz her şeyi konuşup tartışamayacaksak ne işimiz var burda ama benim merak ettiğim siz arabayı neden pahalı buluyosunuz, bunu başka konudada sordum ama cevabını alamadım :( Yani arabanın doluluğunu anlatmama gerek yok adamlar bi tek multimedia ve bixenon far koymamışlar(gerçi onlarıda ben hallettim:cool:) sizi rahatsız eden nedir kia markası oluşumu.. Bi de arabayı hiç sürdünüz mü ama test aracı değil gerçekten direksiyona oturup bi kaç km rahat rahat sürmekten bahsediyorum..
kia markası olmasından rahatsızlık duyuyor olsam kendim de proceed kullanıyor olmazdım. arabamı zamanında çok severek aldım ve hala da çok severek kullanıyorum. ancak şunu belirtmekte fayda var; ben aldığımda (2011 mayıs) rakiplerine oranla oldukça ucuzdu dolayısıyla fiyat/performans oranına baktığımda oldukça yüksekti. fakat günümüz koşullarında aynı arabanın rakipleriyle arasında çok fazla fiyat farkı kalmadı. mesela bugün dizel proceed alacağıma benzinli scirocco almayı tercih ederim. performans konusuna gelince biliyorum yine çok karşı çıkanlar olacak ama, safkan spor veya performans aracı olarak tabir edilen araçlar önden çekişli olmazlar. dolayısıyla özellikle proceed gt'yi ve herhangi diğer muadillerini asla satın almam. (bu benim şahsi fikrim saygı duyun yada duymayın, aracı kullanan arkadaşlardan da rica ederim lütfen yanlış anlamasınlar, araç yeterince güzel ev tatminkar olduğuna da eminim, benim performans anlayışım çok farklı, gerçekten performans istediğim için 80.000 TL gibi bir fiyata kia'ya binmeyi tercih etmiyorum. nitekim arabalardan da anlamıyorum :))

yineliyorum, kia ile ilgili marka takıntım yok, birçok arkadaşıma da tavsiye ettim ve hala da her yerde arabamdan övgü ile bahsediyorum. bu fiyata bu donanımda hala başka araba yok, 5 yıl garantisi de cabası.

Berkan

New member
konu her mesaja çok ilginç yerlere kaymaya başladı. dünyanın kabul ettiği hothatch sınıfını sildin attın bal gibide olurlar. focus rs - scirocco r - leon cupra r - rcz r zurnanın son deliği olan megane rs hatta nurbugringde olay üstüne olay yapan cogu superspora nal toplan megane trophyi spor araçtanda saymadın,ne at arabasımı bunlar.

goofyrider

Yasaklı Üye
:) bahsettiklerinizin hepsi oyuncak. safkan spor otomobil arkadan veye 4 çeker olur. kendinizi kandırmayın. hiç önden çekişli supersport araba gördünüz mü? kalkışta deli gibi önden saran araba veya virajda gaz ile arkasını toparlayamayan safkan spor araba yoktur. biraz araştırma yaparsanız zaten hothatch ile spor araba arasındaki farkı anlayabilirsiniz.

Berkan

New member
Kendini kandiran sensin ben değil.
Ağzımdan supersport lafi cikmadı iyi oku.400 500 hp yi öne aktarıcak kadar kafasız değiller bosuna argeye para dokmuyor adamlar.
Nasi hothatch arkadan itis olmuyorsa ss'inde onden ceker olmasi kadar sacma bisey olmaz zaten.4cekerin yada awp yada quattro her nedersen; biraz ayarsız girerse kafadan kayıp dısa acma huyunuda biliyoruz. Sen deli divane gibi gaza kokune kokune basarak 0dan kalk diye patinaj manyagi et diye yapmiyorlar o araclari. Zamanindaki handling testlerinde begenmedigin kici kirik 106gti cogu ss'i sallayarak hepsinden ustun oldugnu sergiledi. vs vs.

söyle kısa özet geçiyimde fikrin olur.

1-

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hot_Hatch

2-

Spor otomobil ya da spor araba, küçük hacimli, genellikle iki koltuklu ve iki kapılı olarak dizayn edilmiş çevik kullanım sağlayan ve yüksek performanslı otomobillere verilen isimdir .[SUP][1][/SUP] Spor otomobiller sade tasarımlı ya da lüks sınıf olabilirler ancak yüksek manevra kabiliyetinde ve minimum ağırlıkta olmaları gereklidir.
Spor otomobil - Vikipedi

berkan1981

New member
Ynt: Yeni gt ile kia yolculuguna devam

al işte ya :) ben ne diyorum sizler ne diyorsunuz... gerçekten yazık. ne hale gelmişiz toplum olarak :(
Arkadasim sende cumlelerini kurarken cogul eklerini daha dikkatli kullanirsan sevinirim ...

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

goofyrider

Yasaklı Üye
Cevap: Ynt: Yeni gt ile kia yolculuguna devam

Arkadasim sende cumlelerini kurarken cogul eklerini daha dikkatli kullanirsan sevinirim ...

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!
birden fazla kişi için çoğul kullandım, siz bunlara dahil değilsiniz üzerinize alınmanıza gerek yok.

her neyse burası bana göre bir yer değil. yine de herkese çok teşekkür eder keyifli forumlar dilerim. hoşçakalın...