Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

dante

New member
Yukarıdaki son yorumumuda kaç lt harcadığım ile ilgili bilgi vermiştim.Şu an gene Shell GTL ile düz vites aracımla yarım depo istanbul şehir içi 425 km yaptı bakalım kalan kısımda nasıl performans gösterecek.Bağdat Caddesi'nin berbat trafiği ile hafta sonu yakıt tüketimim bir ara 6.4 lt 'ye kadar çıkmıştı. Tabi bu arada 1600 Km'yi geçrikten sonra gaza daha çok basıyorum.Uzun boş yollarda bazen 160-170 Km'ye kadar dip gaz da gittiklerim de oldu aslında.Bazen de kısa mesafeli olarak 2-3.vites dip gaz hızlanıyorum.Pazar Polonezkoy yolunda inanılmaz dikkatli gittim ve 5.9'a kadar düşürdüm.Bu arada aldığımız yakıtları da yazalım araçlarımıza ne iyi geliyorsa artık.Shell GTL Bağdat Caddesinden aldığım bana pek kaliteli gelmedi emin de olamadım.Sanki Maslak'dan aldığım daha verimliydi yanılma ihtimalim de yüksek henüz yeni deniyorum.Opet Maslak'ı şiddetle önerenler de oldu.

Ardylm

New member
Ben aracı alalı 1 bucuk ay kadar oldu 6 bin km de şuan ancak düz vites aracım şehir içi benim trafiğimde 7 litrenin altına düşmüyor bana kalırsa yakıt biraz fazla görünüyor. Düzdede otomatikdede

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Ben aracı alalı 1 bucuk ay kadar oldu 6 bin km de şuan ancak düz vites aracım şehir içi benim trafiğimde 7 litrenin altına düşmüyor bana kalırsa yakıt biraz fazla görünüyor. Düzdede otomatikdede
Evet baya çok bencede tabi Tam güzergah bilinmeli

TeamPASAOGLU*

Ardylm

New member
Cevap: Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Evet baya çok bencede tabi Tam güzergah bilinmeli

TeamPASAOGLU*
Güzergahım üstünde ara sıra yoğun trafik oluyor ancak yolun yarısında trafik varsa öbür yarısı e5 üstünde kasarak kullansam bile 7 litre 6.8 ler civarına anca düşürebildim..

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Güzergahım üstünde ara sıra yoğun trafik oluyor ancak yolun yarısında trafik varsa öbür yarısı e5 üstünde kasarak kullansam bile 7 litre 6.8 ler civarına anca düşürebildim..
Kaç km yapılıyor gunde

TeamPASAOGLU*

yucan

New member
abi sehir icine de giriyorum arada o sira yükselio 5.3 e falan :) göktürk yoluna girdigimde sifirladim 3.0 falandi ortalama eve geldigimde 13 km fln

c@n

Super Moderator
Istanbul sartlarinda bence 6-7 litre arasi bence cok degil ozellikle kis aylari icin... ara yollar trafik ve kisa mesafe bunlarin hepsi bir araya gelince sonuc budur ve bence cok degil...

TeamPASAOGLU

huss25

New member
2 bin kmye az kaldı bir bir düşüyo ortalama 7.6 dan 7.2ye indik 2 bin dolmadan sanırım 7.1e inecek çok yoğun şehir içi kullanıyorum sürekli yokuş rampa kasis 2bin dolunca sıfırlama yapıcam eğer 7nin altındaysa şükredicem 3 bin doluncada kia üretti demeyip basıcam ara ara moturu açmak için otobana çıkıyorum onuda söylemiş olayım takriben her 200 kmde bir eğer sahil yolunda yada e5 de 130 u görmediysem o sıralarda otobanda bi 160 ları gösteriyorum sonuç olarak yakıt konusunda artık kafamdaki soru işaretleri kalktı keyifle binerim bundan sonra

zerogravity

New member
100 tl lik yakıt kondu trip sifirlandi, ardından 100 daha ve bir 50 daha

Ardylm

New member
Benim hala sürekli 7.1 7.2 lerde ..

huss25

New member
100 tl lik yakıt kondu trip sifirlandi, ardından 100 daha ve bir 50 daha

kullanım gzergahından bahsedermisin benimki gibi bi güzergahsa eğer tavsiyelerini beklerim pek sanmıyorum daha 1k olmadan o değerler benim güzergahta zor veya şunu belirtirmisin o değerleri yakaladığın süreçte araç ekranında görünen ortalama hız nedir? bende şimdi sıfırlayıp ayarları e5 e çıkıp 100 kmde 5 litre yaktırabilirim demek istediğim bu kullanım alanı eğimler rampalar trafik sıkışıklığı falan filan yani kasis çukur her ne varsa detay adına.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Huseyin bu araç bide otomatik :)

TeamPASAOGLU*

zerogravity

New member
kullanım gzergahından bahsedermisin benimki gibi bi güzergahsa eğer tavsiyelerini beklerim pek sanmıyorum daha 1k olmadan o değerler benim güzergahta zor veya şunu belirtirmisin o değerleri yakaladığın süreçte araç ekranında görünen ortalama hız nedir? bende şimdi sıfırlayıp ayarları e5 e çıkıp 100 kmde 5 litre yaktırabilirim demek istediğim bu kullanım alanı eğimler rampalar trafik sıkışıklığı falan filan yani kasis çukur her ne varsa detay adına.
Mecidiyeköy den Maslak istinyepark oradan 2. Köprü üzeri f1 pisti ,2. Köprüden Mecidiyeköy …
Şimdi arabaya gidiyorum son fotografları göndereyim;)
Ortalama km, yakıt vb…

huss25

New member
Cevap: Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Huseyin bu araç bide otomatik :)

TeamPASAOGLU*
Yusuf hocam seninde dediğin gibi güzergah ve kullanılan yolun uzun kısa olması ve yukarda belirttiğim etkenler meselesi önemli. bu ayarları sıfırlama olayı nasıldı 150 km sonra filan sıfırlama yapıcam hala nasıl sıfırlandığını bilmiyorum eminim sıfırlasam bende 6.5in altında değer alırım 7.6lardan 7,2lere gelmem ki bu en baştan beri olan ortalamayı değiştiriyo bana ümitvar olmam konusunda iyimserlik verdi.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Erdoğan genel anlamda yüzde 80 en kisa ve en yoğun trafikte kullanır arabasını

TeamPASAOGLU*