Torpido değişimi

khf

New member
Murat ustadan Allah razi olsun. Yaklaşık 1,5 saatte işi bitirdi. Ve herhangi bir sıkıntı yok. Sestir şudur budur vs. Hatta diyebilirim ki önceki torpido takılı iken sanki ses daha fazlaydı. Torpido gevrediginden midir bilemem.

Srhn

New member
Güzel olmus güle güle kullanın benimde değiştirdigim torpıdoda tekrar ufak bı kabarcık var ama pek kafama takmıorm artık cogalırsa ıkıncı degıstırtıcem :)

khf

New member
Benim önceki ceedin hiç kabarmasi olmamıştı, çünkü torpidoyu hep güneşlik ile korumuştum, inşallah bunu da öyle yapacağım.

Kabarmaya büyük oranda güneş sebep oluyor diye düşünüyorum.

Bora

New member
Şimdi gördüm konuyu aynı sorun benim aracımdada var hemde sizin gibi küçük değil ön cama üfliyen yerde 2 kariş şeklinde dişa atma var km panelinin orda var 1 karış ve teyp yanında, alırken bilerek aldım ama aldiğim kişi bana garantisi hala devam ediyor ve servis bakımlı demişti. Geçen hafta oğuşlar kiaya gittim garantideki adam bana aracın 90 bin bakimi serviste olmadını söyledi biraz zor değişim olucağinı söyledi genede değişim için başvurdu haber bekliyorum inşallah olumlu bir sonuç alırım sonuçta bakimla alakalı birşey degil kia'nın kendi ayıp'ı.

grkm

New member
Merhaba,

Ben interior plastikler konusunda bir otomotiv fabrikasında tasarım uzmanı olarak çalışıyorum. Renk tonunun farklı olmasının sebebi güneşten kaynaklanan solma ya da deriyle temastan kaynaklanan renk açılması olabilir. Ya da fabrikasyon kaynaklı otomotiv fabrikalarının farklı yan sanayi firmalarında desenlenen ve boyanan parçalarda bu tür çok dikkatli bakılınca anlaşılan ton farklılıkları olabilir.

grkm

New member
Ben de torpido değişimi yapacağım. Endişem torpido demontaj ve montaj esnasında çıkarılıp takılıcak kablo vs. parçalarda herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

cesurs

Yasaklı Üye
Cuma günü aracımı 90.000 bakımına soktum. Cam önündeki şerit şeklindeki kabarma yüzünden değişim istedim. Kronik olduğunu söylediler ve değişim için fotoğrafı çekildi. Onay verilmiş koreden gelecekmiş göğüslük. Daha önce değişime giden arkadaşlar arada bir renk farkı gördüler mi? Veya bu konuda bir sıkıntı yaşayan oldumu?

yLceu

New member
Merhaba, benim 2013 kia ceed de torpidoda sağ tarafında kendiliğinden oluşmuş çizikler var sürtme gibi. Kronik birşey midir , değilse servis garantisi nekadardır ?
Teşekkürler.

grkm

New member
Fotoğraf atabilir misiniz?

cesurs

Yasaklı Üye
daha önce torpido değişiminde bulunan arkadaşlar bu işlemin serviste ne kadar sürede (temin edilmesi+montaj) yapıldığı hakkında deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba? benim aracım 4 eylül de bakıma girdiğinde resimleri çekildi onaylar alındı ve göğüslük g.koreden 3-4 hafta içinde gelecek denildi. şimdi de ekim ortası veya sonu gibi geniş bir zaman aralığı veriyorlar.

rayen

Super Moderator
Merak etmeyin onay alındıktan sonra değişir. Sadece değişim yapıldıktan sonra havalandırma kanallarının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

cesurs

Yasaklı Üye
100 gün sonra sonunda torpido değişimi için servisten arandım. Daha önce değişimde bulunan arkadaşlar dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsederseniz sevinirim.teşekkürler

sinan1

New member
Ben de değiştirmiştim. Güneşte fazla kalmaktan olmuştur diye düşünüyorum. Yani malzeme dandik. sorun zaten var fakat aşırı sıcakta ortaya çıkıyor.

cesurs

Yasaklı Üye
değişim yapıldı. malzemenin iyileştirildiği söylendi. bir önceki değiştirilenler de hep kabarmış tekrar. bakalım bir yaz geçirsin araç anlayacağız farkı.

Emins

New member
Merhaba benim araç Kia ceed 2011 model. Torpido cam arası açılma var. Aracın garantisi bitmiş bakımların bir kısmı da servis dışında yapılmış. Yetkili servisi Torpido değişimi yapar mı. Bilgi verirseniz ,

Emins

New member
Değişim yaptılar mi? Bende de aynı sıkıntı var.

Tekirdagli_0059

New member
Merhaba benim araç Kia ceed 2011 model. Torpido cam arası açılma var. Aracın garantisi bitmiş bakımların bir kısmı da servis dışında yapılmış. Yetkili servisi Torpido değişimi yapar mı. Bilgi verirseniz ,
Aynı sorun benim Ceed'de de var ve 5 yıl/150.000 km.garanti dışı denilerek onay verilmedi.Ücret karşılığı yapılacağını belirttiler.yaklaşık 3000 TL gibi bir rakam.KİA ve ÇELİK MOTOR kendi ayıplı mallarını bize kullanıcılarına FATURA etmekt istiyor galiba.konsol son haline ait görsellerin eklemeye çalışacağım;karpuz gibi ayrıldı.

Ekli dosyalar

xanadu73

New member
Ben bir kez değiştirdim Eylül 2014. Sonra tekrar başladı, gittim resim çektiler geri döneceklerini söylediler. Aracın garantisi bitti fakat parça değişeli 2 yılı biraz geçmiş bakalım ne diyecekler. Hadi tamam bir kere değiştirdikte yeni diye taktıkları niye aynı şeyi yapıyor, ilk gelenlerde sorun var muhtemelen. Gerçi önceki sayfalarda pek tavsiye edilmedi ama olmazsa airbag'çiler falan tamir ediyormuş.

Son düzenleme: