Torpido değişimi

Dragger

New member
Hiç şaşırmadım açıkçası yaşadıklarına, ben oğuşlar ile ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Bu konuda karambole gitmesini istemem.

Srhn

New member
Hiç şaşırmadım açıkçası yaşadıklarına, ben oğuşlar ile ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Bu konuda karambole gitmesini istemem.
Anlasilan sizinde oguslarla ilgili skntiniz var. Size ne gibi bisey yasattilar?

Dragger

New member
Konu açıyorum birazdan, gerçekten yeni bir konuyu herkesin görmesini hakediyor çünkü.

fırtına_55

New member
Benim de 2011 ceed'de torpido kabarması problemi oluştu Batman'daki servis duyarsız davranarak biraz daha belirginleşsin resmini çeker yollarız dediler birkaç kez gittim torpido iyice şişti ama netice yok, sonunda izne geldiğimde samsun'daki servise gittim ertesi gün torpido geldi 3 gün sonrasına randevu verdiler ama randevu verdikleri gün aracı sattım, artık alan arkadaş taktıracak..Ayrıca severek kullandığım daha 1-2 yaşındaki aracımdan birçok arızayla karşılaşmaktan dolayı soğudum,yaşadığım problemleri şöyle sıralayacak olursak: 1-vites değişim göstergesi sensörü değişti 2- sağ ön kapı kilidi değişti 3- Deri vites topuzu değişti 4- Debriyaj merkezi değişti 5- Şanzıman tam 3 kez söküldü dişliler senkromeçler vs.. ne varsa değişti 6- komple ön konsol (Torpido) yenisi servise geldi değişecek. 7- Anahtar açma tuşu üzerindeki lastiği yırtıldı krom düğmesinin kaplaması soyuldu 8- bagaj amortisörleri de kaldırmıyor ama değişmediler... yani bu kadar sorunu 2005 model megane da bile yaşamamıştım ama herşeye rağmen yinede yol tutuşu ve sağlamlığından çok memnun kaldım belkide tüm problemler bana denk geldi biraz pimpirikli olduğum için heralde :))

ceed34

New member
hayırlı olsun inşallah gönlünüze göre bir araç alırsınız

bazen denk gelebiliyo böyle sıkıntılar

ne kadar iyi desekte sorunsuz araba yok ama

yaklaşık 2007 senesinden beri güncel bütün kia araçlarını kullandım

şu anki aracım şirket aracım yeni kasa rio

şirketin araçlarını gerçekten hor kullanıyoruz ama bi okadar dayanıklı arabalar çoğu 100.000 km yi deviriyo

mesela ben hiç şanzıman arızası ile karşılaşmadım bagaj amortisörü anahtar soyulması gibi görmedim....
torpido evet kronik bi sorun benim aracımda değişti tekrar şişmeye başladı bakalım biraz daha şişsin götürücem:rolleyes:

ceedden önceki özel aracım scenic 2di her ay bi arıza çıkarıyordu en son şanzıman yağ kaçırıyordu 2500 tl istediler bende yaptırmadan sattım yani sizin gibi kurtuldum :)

dediğim gibi bazen olabiliyor sıkıntılar olabiliyor

ben genel anlamda kia sorunsuz diyebilirim saygılar:D

argovolkan

New member
Benim de 2011 ceed'de torpido kabarması problemi oluştu Batman'daki servis duyarsız davranarak biraz daha belirginleşsin resmini çeker yollarız dediler birkaç kez gittim torpido iyice şişti ama netice yok, sonunda izne geldiğimde samsun'daki servise gittim ertesi gün torpido geldi 3 gün sonrasına randevu verdiler ama randevu verdikleri gün aracı sattım, artık alan arkadaş taktıracak..Ayrıca severek kullandığım daha 1-2 yaşındaki aracımdan birçok arızayla karşılaşmaktan dolayı soğudum,yaşadığım problemleri şöyle sıralayacak olursak: 1-vites değişim göstergesi sensörü değişti 2- sağ ön kapı kilidi değişti 3- Deri vites topuzu değişti 4- Debriyaj merkezi değişti 5- Şanzıman tam 3 kez söküldü dişliler senkromeçler vs.. ne varsa değişti 6- komple ön konsol (Torpido) yenisi servise geldi değişecek. 7- Anahtar açma tuşu üzerindeki lastiği yırtıldı krom düğmesinin kaplaması soyuldu 8- bagaj amortisörleri de kaldırmıyor ama değişmediler... yani bu kadar sorunu 2005 model megane da bile yaşamamıştım ama herşeye rağmen yinede yol tutuşu ve sağlamlığından çok memnun kaldım belkide tüm problemler bana denk geldi biraz pimpirikli olduğum için heralde :))
Sizinkide şanssızlıkmış..Sorunsuzluğu ile bilinen bir araçtır aslında Ceedler..

congueror_85

New member
Benim torpido daha önce değişti kabarmadan dolayı. Şimdi aynı yerde hem kabarmalar hemde anlamsız çizikler var. Büyük ihtimalle yine değişim yapılacak. Benim bunu herhangi bir kia servisinde değiştirmem mümkün mü? İllaki aracı aldığım yere gitmeme gerek varmı?

khf

New member
Arkadaşlar merhaba. Dün itibariyle tekrar bir ceed aldım (2012 motion otomatik).

Ancak aracın torpidosu çok kötü olmuş.

Sizce bunu değiştirmek için servise başvurmalı mıyım?

Ekli dosyayı görüntüle 2279

rayen

Super Moderator
Evet. Değişim yapılıyor.

rayen

Super Moderator
Direkt değişim. Bunun tamiri olmaz. Onaralım filan diyen olursa aldırma. Bir bakım yapalım sonra garanti diyen olursa yaptırma. Bu göğüs yarılma olayını yaşayan herkesin sorunu çelik motor tarafından sorgusuz sualsiz çözüldü. Biri de benim.

khf

New member
Teşekkür ederim Rasim hocam.

En yakın servis Gaziantep, ama oraya kesinlikle götürmeyeceğim. Ya Şanlıurfa'ya da Ankara'da Ömer Çalışkan hocamızın yanına gideceğim. Kendisine whatsapp'tan aynı resmi gösterdim, değişim dedi.

rayen

Super Moderator
Ben Opal şaşmazda değişim yaptırdım.

khf

New member
Selamlar.

Kısmet olursa önümüzdeki Cumartesi günü (21 Şubat) Şanlıurfa Kia bayiine gidiyorum, randevu aldım.

Sormak istediğim şu!

Acaba serviste bu torpidoyu değiştirmemek için ne tür bahaneler öne sürerler?

Değişim tecrübesi yaşamış olan arkadaşlardan bilgi alabilirsem ben de dersimi çalışıp gitmiş olurum diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler.

rayen

Super Moderator
Bahane öne süremezler. Çelik motor bunu kronik bir sorun olarak kabul ediyor ki, 4-5 yıllık araçların torpidosunu sorgusuz sualsiz değiştiriyor. Sorun çıkaran olursa forumdaki değişim konusunu gösterin. Olmadı uzatmayın çekin fotoları çelik motora gönderin deyin.
Zaten hemen değişim olmayacak, fotolar çekilecek, onay alınacak sonra yeni torpido geldiğinde sizi çağırıp değişim yapacaklar. Araç 1 gün serviste kalabilir. Değişim olduktan sonra direksiyonu kontrol edin sağa, sola biraz eğik takabiliyorlar.

conqueror16

New member
Merhabalar.. benim aracımın torpidosunda da cama yakın kısımlarda küçük açılmalar vardı servis farketti ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler. Bunu kendilerinin söyleyip hemen sipariş vererek değiştirmeleri hoşuma gitse de herkese aynı duyarlılığı gösteriyorlarmı bilemiyorum :) çünkü başka bir konuda beni mağdur ettiklerinden telafisi olarak yapmış da olabilirler. Herneyse torpidom değişti yepyeni gözüküyor ama dün farkettim yeni torpidonun rengiyle ön kapıların döşemeleri sanki farklı renkteler, ya da daha önce de böyleydi bilemiyorum, böyle bişey olabilir mi :confused:

Merhabalar.. benim aracımın torpidosunda da cama yakın kısımlarda küçük açılmalar vardı servis farketti ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler. Bunu kendilerinin söyleyip hemen sipariş vererek değiştirmeleri hoşuma gitse de herkese aynı duyarlılığı gösteriyorlarmı bilemiyorum :) çünkü başka bir konuda beni mağdur ettiklerinden telafisi olarak yapmış da olabilirler. Herneyse torpidom değişti yepyeni gözüküyor ama dün farkettim yeni torpidonun rengiyle ön kapıların döşemeleri sanki farklı renkteler, ya da daha önce de böyleydi bilemiyorum, böyle bişey olabilir mi :confused:

Ton farkı var bende senin gibi düşünmüştüm. Acaba eskiden de böylemiydi diye ama zamanla alışıyorsun

khf

New member
Şu an Şanlıurfa servisteyim, Murat usta torpidoyu değiştiriyor. Bitince inşallah fotoları eklerim.

rayen

Super Moderator
Kolay gelsin.