kapı eşiği,ayak dayama,pedal seti uygulaması

Sam

New member
Ynt: kapı eşiği,ayak dayama,pedal seti uygulaması

yazılımlılardan bahsetmiyorum ben orjinal euro5 lerden bahsediyorum valla bellide olmaz gökhan tamponunu görüp görmemem belkide çokda fark atamayabilirsin. sonuçta ben fazla yükletmedim

Emre Akçay

New member

Benim euro4. depoda öyle yazıyor.

Sam

New member

[quote author=Emre Akçay link=topic=1037.msg39910#msg39910 date=1339346070]
Benim euro4. depoda öyle yazıyor.
[/quote]
o zaman dpf yok sende demekki bu araba bayadır bekliyo seni :) :) :)

Emre Akçay

New member

Aga Kasım 2011 de bayiye giriş yapmış sen hesap et :D DPF olmaması daha iyi değil mi gidiş daha iyi değil mi? Hazır burdayken sen: Arkaya çift sis farı nasıl yaparız? Birde aynalara yön tuşu ve kapama tuşuna ışıklandırma yapabilir miyiz sence?

Sam

New member

arkaya ikinci sis farını herhangibir oto elektirikçisine git ama işçiliği iyi biyer olsun delip ampulu takıyo elektriği çekiyo diğer sisten devam. diğer söylediklerini pek anlayamadım emre ya yön tuşu derken çözemedim :) :) :) bu arada dpf olmaması daha iyi tabi daha rahat gider araba kasamdan

Sam

New member

eyyyvah ömür baba kaçalım :) :) :)

Emre Akçay

New member

[quote author=Sam link=topic=1037.msg40108#msg40108 date=1339517990]
arkaya ikinci sis farını herhangibir oto elektirikçisine git ama işçiliği iyi biyer olsun delip ampulu takıyo elektriği çekiyo diğer sisten devam. diğer söylediklerini pek anlayamadım emre ya yön tuşu derken çözemedim :) :) :) bu arada dpf olmaması daha iyi tabi daha rahat gider araba kasamdan
[/quote]

İçerden aynaları ayarlıyon ya aga. Yukarı, aşağı, sağa, sola o tuşlar. Birde ayna kapatma tuşu. Onlara ışıklandırma düşünüyorum ben. Yapılmadı heralde sitede daha.

Sam

New member

valla hiç gereksinim duymadım :) :) orada ışık olsa nolur olmasa nolur :)

BerkayKRC

Moderator

[quote author=Emre Akçay link=topic=1037.msg40132#msg40132 date=1339535156]
İçerden aynaları ayarlıyon ya aga. Yukarı, aşağı, sağa, sola o tuşlar. Birde ayna kapatma tuşu. Onlara ışıklandırma düşünüyorum ben. Yapılmadı heralde sitede daha.
[/quote]
çok zor bir uygulama değil fakat aynı smd ledlerden kullanmanda fayda var çünkü ben zamanında bu uygulmayı accent era da yapmıstım ( sadece surucu cam tusu aydınlanıyordu gerı kalan 3 camın tusu ve kapılardakı cam tusları aydınlık degıldı ) gıttım mavi ledleri aldım geldim montajını yaptım çokta guzel oldu fakat hafif bir renk tonu farkı olmuştu. Oncelikle kapıyı çıkartıp kapı uzerınden plaketi sökmen lazım sonra plaketin ust tarafını çıkartıp hangı tıp led kullandıklarına bakacaksın ona göre bir led alacaksın. Devrede + besleme bulacaksın lede bağlayacağın eğer yeri yoksa aşağıdaki cam tus aydınlatmalarından paralel çekeceksin zaten led olduğu için akım çok düşük olacağından sorun teşgil etmez. Bunları yaptıktan sonra birde ledi tabikide koyacak yer önemli fakat en önemli nokta

cam aydınlatması ve cam kapatması tusunda eğer aşağıda açıklığı yoksa ( yani demek istediğim içirisinde ışık yandığında dışarıya bunu göstereceği yer varsa beyaz şeffaf bölüm gibi ) yapacagın ledin hiç bir anlamı olmaz önce bunlara bakıp bunlara göre bir yol izlenebilir. Hatta işçilik ve montaj aşamasında yardımcı olabilirim. Kendi arabamada yapacağım şeyler var şu anda fakat halen musayit bir zaman bulabilmiş değilim :D :D :D

omurkadir

New member

ne ışığı ya

c@n

Super Moderator

Ömür kapı eşiği ve pedal uygulaması konusu bu hale geldi... ;D ;D ;D ;D yakında pedallara da ışık takar bunlar... ;D ;D ;D

Emre Akçay

New member

Vala kusura bakmayın yeni konu mu açayım abiler :) Çünkü bikaç proje var. Bilgi alışverişi ile daha iyi olur. Haftaya başlicam kısmetse ayna yön tuşları ile ayna kapatma tuşlarına led koymaya. Ayak aydınlatması ve kapı altı aydınlatmayı da halledip, arkayı çift sis farı yapıp ışıklandırma işine nokta koymak istiyorum. Yalnız beyaz mı yapsam ayak aydınlatmasını felan sarı mı yapsam orjinal renkte karar veremedim. Çok iş var çok. ;D

c@n

Super Moderator
Emre yeni konu acarsan cok iyi olur...;);)

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

omurkadir

New member
Bi zahmettt ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Emre Akçay

New member

O zaman özür diliyorum :)

sgmurat

New member
Arkadaslar daha önce paylasilmisti bu kapi esikleri icin bursadan bi firma ismi verilmisti simdi hatirlayamiyorum bi bilgisi olan varmi

admmlkc

New member
Arkadaslar merhaba
2011 ceed ototik için krom pedel seti nerden temin edebilirim