Eibach 25 mm Yay

Serkan OĞUZ

New member
Cevap: Eibach 35 mm Yay

Yalçın şimdiden hayırlısı olsun diyelim bende tam tatmin edici bilgiye ulaşamadım seni yanlış yönlendirmek istemiyorum, hale bak yılan hikayesi gibi oldu:)En nihayetinde net bir sonuçta bu araç için bir yay olduğu:)Örnek resimler var ise karar vermende çok etkili olur.

yalcin

New member

@Serkan OĞUZ senin helezonlarında 3.5 olmadığını düşünüyorum çünkü dp tuningden yeni kasa için ön 2.5 - arka 3.0(3.5) bilgisi aldım : )) ama dediğin gibi nihayetinde eibach yay var ceed için :D

c@n

Super Moderator
Eibach in sitesinde zaten acikca soyluyor, yaylar 2,5 cm lik..

Parca koduna iyi bak Yalcin, asagidaki resimde...

yalcin

New member

evet dp tuningden bu kodu verdi zaten. eski kasa için. yeni kasa da arkalar farklı sadece ama tamamen 3.5 yine yok.

MuSTaNG

New member

Yalçın cumartesi yayı nerden alacaksın eğer karşıya geçeceksen haberleşelim sana eibach'lı aracı gösteririm..

yalcin

New member

[MENTION=371]MuSTaNG[/MENTION] Dp Tuning Avcılar da üstad bana çok yakın, aklımda konuştuk seninle ama karşı şuan biraz zor. yinede teşekkür ederim. görüntü paylaşabilirsin ama :p

MuSTaNG

New member

Anladım görüntü pazartesiden önce çok zor her pazar halı sahamız var oraya geliyo araç ama zaten orjinal araçla birebir aynı hiç bi değişme olmuyo :)

yalcin

New member

net 2.5 cm indiğini söyledi dp tuning ama görsel olarak pek farkedilmiyor demekki hiç inmiyorsa ne anladım hacı yaaa : )))

yalcin

New member

Helezonları alıyorum yarın sabah fakat sizce Kia servisdemi yoksa paşaoğlunda mı taktırmalıyım? ikiside aynı işçilik ücreti talep ediyor. (ServisPaşaoğluna sınırsız güveniyorum onda problem yok)

BerkayKRC

Moderator

Helezonları alıyorum yarın sabah fakat sizce Kia servisdemi yoksa paşaoğlunda mı taktırmalıyım? ikiside aynı işçilik ücreti talep ediyor. (ServisPaşaoğluna sınırsız güveniyorum onda problem yok)
ikisinde de yaptırma bence iyi bir amortisörcüde taktırman senin yararına olur :)

c@n

Super Moderator
Bence serviste yaptir...

Bu arada yay araci yeteri kadar dusuruyor... Eski resimleri karistiracagim, bulursam paylasirim..

yalcin

New member

[MENTION=371]MuSTaNG[/MENTION] abi çok fahiş fiyatlar. 1 senede 3e katlamışlar:)) kia servis 140 TL. verdi fiyatı sanırım orda takarız spor yay demedim ama dur bakalım bir hinlik çıkmaz inşallah: ))

slhyldz

New member

Ekli dosyayı görüntüle 2156 eibach yaylar hazır. sıra montajda...
Yalçın senden ricam,
1. Aracının park sırasında yerden yüksekliğini ölç ve fotoğrafla. Yay takıldıktan sonra aynı şartlarda yeniden ölç ve fotoğrafla.
2. Öncesinde ve sonrasında aynı yollardan bir geç. Mesela bir sokaktaki tümsekten, bir çukurdan veya bozuk bir yoldan.
3. Bir viraj denemesi

Buradan aradaki farkları paylaşırmısın. Bunları yazdım çünki yazılımdan önce benzer denemeleri yapmadığımdan çok pişmanım. Arada ne kadar fark var şuan anlayamıyorum.

MuSTaNG

New member

@MuSTaNG abi çok fahiş fiyatlar. 1 senede 3e katlamışlar:)) kia servis 140 TL. verdi fiyatı sanırım orda takarız spor yay demedim ama dur bakalım bir hinlik çıkmaz inşallah: ))
Bişey çıkartıcaklarını sanmam ama servisle muhabbetin yoksa yürüyen aksam garanti dışı kalır kalsada şimdiye kadar yürüyen aksamdan şikayet edeni duymadım en fazla amortisörün patlar(ki patlatabilenle daha karşılaşamadım:D) o da cüzi rakamlara yapılıyor.. Bi de sürüşe bağlı olarak ilerde belki viraj demir çubukların ses yapabilir onlarında tanesi 80 lira çıkma alırsan 30 40 lira bişey :) Bayraktara gelebilsen fiyatı konuşurum aslında ama orası da yine size uzak kalıyo..

MuSTaNG

New member

Yalçın senden ricam,
1. Aracının park sırasında yerden yüksekliğini ölç ve fotoğrafla. Yay takıldıktan sonra aynı şartlarda yeniden ölç ve fotoğrafla.
2. Öncesinde ve sonrasında aynı yollardan bir geç. Mesela bir sokaktaki tümsekten, bir çukurdan veya bozuk bir yoldan.
3. Bir viraj denemesi

Buradan aradaki farkları paylaşırmısın. Bunları yazdım çünki yazılımdan önce benzer denemeleri yapmadığımdan çok pişmanım. Arada ne kadar fark var şuan anlayamıyorum.
Abi yalçın önce yay'a bi alışsın yay'ında arabaya alışma süresi var taktıktan 1 hafta sonra muhtemelen araba yarım cm 1 cm daha düşecek o zaman bunlar yapılmalı bi nevi rodaj süresi gibi..

yalcin

New member

[MENTION=1857]slhyldz[/MENTION]
1. yay önce ve sonrası kesinlikle aynı poz olacak merak etme üstad.

2. ve 3. içinse [MENTION=371]MuSTaNG[/MENTION] dediği gibi birkaç 100 km. katettikten sonra bir rot ayarından sonra teste devam edeceğim fakat ilk değişimde bile belli olur ne olduğu zaten.