Eibach 25 mm Yay

yalcin

New member
2011 model Kia Cee'd Eibach 25 mm yay(sıfır) arıyorum, duyan bilen gören varsa paylaşırsa seviniriz. teşekkürler.

not:yaylar alındı ve görüntüleri bu konu içinde paylaşacağım
Ekli dosyayı görüntüle 2186
görüntülerde azda olsa açı farkı var(1-2 cm düşme) ama ilk izlenim olarak evet çok gözle görülür bir indirme yapmıyor eibach ancak ilk deneyim için aracın dinamikleri değişti..birkaçyüz km. katettikçe izlenimleri paylaşıcam. şunu söyleyebilirim çok keyifli : ))))

[video=youtube;o5S0wVRFxrw]https://www.youtube.com/watch?v=o5S0wVRFxrw&feature=youtu.be[/video]
frenleme sonları tam görünmesede kalkış ve frenaj anında Eibach çok üstünlük sağlıyor özellikle dikkat ederseniz Eibachda frenajda düz bir hat boyunca durma eğiliminde. Stockda ise savruluyor.

c@n

Super Moderator
Dp tuning Turkiye distributoru.. Gokhan var orada, beni soylersen sana yardimci olur..:)

yalcin

New member
Cevap: Eibach 35 mm Yay

[MENTION=8]c@n[/MENTION] abi dp ile görüştüm 35mm eibach hiç üretmedi dediler ama yarın Gökhan beyi isterim direkt:)

c@n

Super Moderator
Biz almistik bizim eski ceedlere... Nasil yokmus..??...:D Benim eski konuyu bulabilirsen orada yaziyor... UD2056 diye konu vardi.. Dur bakayim bende bulabilirsem link koyarim buraya..

MuSTaNG

New member

Biz almistik bizim eski ceedlere... Nasil yokmus..??...:D Benim eski konuyu bulabilirsen orada yaziyor... UD2056 diye konu vardi.. Dur bakayim bende bulabilirsem link koyarim buraya..
Abi sizin aldıklarınız 25 mm eibach'tı :) 3.5 hiç üretilmedi eibach için :)

c@n

Super Moderator
Evet 2.5 mus.. Aklimda 3.5 kalmis.. Ama kesinlikle yeterli...

MuSTaNG

New member

Yalçın senin için ben tekrardan araştırdım dün biraz
Eibach 25mm
HR 35mm (bildiğim en çok düşüren bu)
Vogtland 35mm
Coil-ex 30 mm ve 45 mm
Bildiğim bunlar var bunların haricinde bu markalarda başka aralık hiç üretilmedi ama illa eibach olsun dersen 25 mm alıp 2 cm daha pressletip kullanabilirsin ama konfor nasıl olur onu bilemiyorum..

c@n

Super Moderator
Yayda eibach dan baskasi yalan...:D presletme isini kesinlikle onermiyorum, ben yapmam, yapana da elimden geldigi kadar karsi cikarim...:)

HR da kullanmistik ceed de, eibach daha konforlu...

slhyldz

New member

Bu 2.5 ile 3.5 luk arasindaki fark nedir. Hangisi daha fazla yere yaklastiriyor.

yalcin

New member

[MENTION=371]MuSTaNG[/MENTION] , [MENTION=8]c@n[/MENTION] Atatürk oto sanayide Namiştain Amortisör e telden sordum özellikle 35mm yi eski kasa için var dedi(580TL.) birde sahibinden de JAntStore a telle aradım 35mm dedi hatta 2.5 sene önce getirdik dedi(399TL.) durum böyle olunca insan ikilemde kalıyor ya var dedikleri gerçekten 35mm yada presle vs. işlem görmüş bilmeden takarız mı diyorlar, çünkü dp tuning 35mm üretilmedi diyor, yeni kasada kullanan arkadaşlar var, araştırdıkça işin içinden çıkamadım en iyisi haftasonu uygun birgün gidip görmek olacak, bu eğer orjinalse kutu üzerinde marka model için olduğu yazıyordur değilmi ve mm bilgisi vs.? sonra katakulliye gelmeyelim: )))

yalcin

New member

[MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] 3.5 olan daha fazla indiriyor önce bulsak indireceğizde: )))

slhyldz

New member

[MENTION=10]yalcin[/MENTION] Peki orjinal yay kaçlık.

yalcin

New member

abi bu çok bilimsel oldu şimdi ama çalışmadığım yerden sordun, orijinal olana göre düşürdüğüne göre orijinali merkez kabul edersek sıfır oluyor :p

slhyldz

New member

O zaman 2,5 luk yay gayet mantıklı gibi duruyor. Mevcut uygulama yapmış ceed görebiliyorsan en azından fikir sahibi olursun. Belki 2,5 luk keser seni.

MuSTaNG

New member

Ustalar şimdi şöyle oluyo yeni kasa ve eski kasa yayları tamamen farklı yaylar benim elimde eski kasa coilover var yeni kasaya takamadım o yüzden depoda duruyo.. Eski kasa için eibach 2.5'luk yay var, derseniz ki görüntü önemli değil yol tutuş önemli düşünmeyin takın çünkü görüntüde değişme olmuyo ama yok ben hem düşsün hemde yol tutuşu güzel olsun istiyorum derseniz HR 3,5 takacaksınız ancak iki yaydada konfor kaybınız olacak orjinal yay kim ne derse desin daha yumuşak olduğu için daha konforlu ama burda hangisi derseniz forum ikiye ayrılır biri mercedes biriside bmw gibi düşünün ikiside çok özel ve güzel firmalar.. Bi kaç gün beklerseniz ben eibach'lı ve HR'lı araçların resmini çekip yüklerim..

Serkan OĞUZ

New member

Yalçın konu ile ilgili seninle görüştükten sonra arkadaşa mesaj attım daha dönüş yapmadı. Telefonda dediğim gibi tek tip yapmış olabilirler.Erol bey'in dediği gibi Hr daha çok basar aracını yere ama ben Eibach derim. Presletme olayından mümkün olduğu kadar uzak dur.Çevremde oksijensiz ortamda bu işlemi yaptıranlar oldu sorun görünmesede yapılması bence uygun bir işlem değil.Her halukarda konforda biraz kayıp olur ama Eibach tatmin eder.Belki şu şekilde olabilir ürünün ismi zaten prokit diye geçiyor.Sana bahsettigim gibi 3.5 demek 3,5cm iner anlamı taşımıyor bu değer belki 2,5cm alçaltıyorsa 25mm adı ilede satılıyor olabilir.

yalcin

New member

O zaman 2,5 luk yay gayet mantıklı gibi duruyor. Mevcut uygulama yapmış ceed görebiliyorsan en azından fikir sahibi olursun. Belki 2,5 luk keser seni.
problem burda zaten 2.5 luk keser beni ama şimdi arkadaşlar eibach indirmiyor dediği için 3.5 indirmiyorsa 2.5 hiç indirmez görüntü değişmemiş olur(ayrıca 2.5 eibach ile 3.5 H&R kıyas edildiği için indirmiyor olabilir?) tamam diğer vasıfları asıl önemli olan ama hiç inmeyeceksede bir anlamı olmayacak, @MuSTaNG fotoğrafları paylaşırsan fikir sahibi olmuş oluruz, süper olur. fiyat aldığım yerlere gitmeyi planlıyorum orjinal kutu üzerinde araç bilgileri yazıyormu ayrıca 35mm yada 25mm diye alt bilgiler varsa eğer buna göre bakayım çünkü JantStore Maslak 35mm olduğunu iddia ediyor??

yalcin

New member

[MENTION=8]c@n[/MENTION] Gökhan la görüşemedim meşguldü ama diğer arkadaşda ismini verince yine detaylı bir şekilde anlattı eski kasa için 2.5 yeni kasa için ön 2.5 arka 3.5 üretildi dedi. bu açıklaması tatmin etti açıkcası ayrıca piyasadaki 3.5 eibach olduğunu iddia edenleri sordum farklı üretim olup kutusunu kullanmışlardır bilgisini verdi yoksa piyasada eibach 3.5 üretmedi dedi. net 2.5 cm indiriyor fakat lastiğin çamurluğun içinde kaybolmasını bekleme dedi zaten benimde öyle bir beklentim yok. fiyat olarakda nakit 475 TL. olduğu bilgisini aldım.

yalcin

New member

evvet bugün dp tuningle görüşmem sonucu sanırım c.tesi günü 2.5 luk helezonları almaya gideceğim. bir aksilik çıkmaz ise yarın fikrimde değişmezse eğer..