Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

Serkan OĞUZ

New member
Cevap: Ynt: Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

Valla ürünü bulsam 5 dakika durmam.Bu işi 10 numara layıkı ile yapacak arkadaşımda var.Ürünü bulmak lazım birde fiyatı kim bilir nasıldır:cool:

berkan1981

New member
200 dolar civarında sanırım

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serkan OĞUZ

New member
200 dolar civarında sanırım

Berkan pişman olmamak için çok araştırmadan pek alışveriş yapmam aslında ancak dün samimi bir arkadaşım Philips Photon can-bus 6000k xenon kit tavsiye etti arıza ışığı kesinlikle yakmaz birkaç İ30 araçta denediklerini çokta memnun kalacağımı söyleyip aklıma girdi ve dün xenon takma işlemini gerçekleştirdik.Görüntü haliyle oldukça değişti çok beğendim,dediği gibi arıza ışığı vs daha yanmadı ancak akşam olduğunda aydınlatmayı çok ama çok zayıf buldum.Aman aman bir aydınlatma beklentim yoktu ve ciddi anlamda moralim bozuldu.Far yükseklik ayarı ile her konumu denedim ancak yok istediğim şekilde bir aydınlatma alamadım bunun sebebi ne olabilir?Şöyle bir örnek vereyim oldukça karanlık bir yolda kısalar açıkken farkları park konumuna aldığımda ledler kısalardan daha fazla aydınlatıyor.Herhangi bir ayarsızlık ihtimali mümkün müdür? Eğer hiçbir ayar seçeneği veya çözümü yok ise yarın kesinlikle söktürmeyi ve eskisi gibi sarı ışık ile sıkıntısız yoluma devam edeceğim.Bu kadar iyi bir ürün ve maliyet sonrası bence bir yerde bir hata yapıldı gibime geliyor.Fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

berkan1981

New member
Ynt: Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

Berkan pişman olmamak için çok araştırmadan pek alışveriş yapmam aslında ancak dün samimi bir arkadaşım Philips Photon can-bus 6000k xenon kit tavsiye etti arıza ışığı kesinlikle yakmaz birkaç İ30 araçta denediklerini çokta memnun kalacağımı söyleyip aklıma girdi ve dün xenon takma işlemini gerçekleştirdik.Görüntü haliyle oldukça değişti çok beğendim,dediği gibi arıza ışığı vs daha yanmadı ancak akşam olduğunda aydınlatmayı çok ama çok zayıf buldum.Aman aman bir aydınlatma beklentim yoktu ve ciddi anlamda moralim bozuldu.Far yükseklik ayarı ile her konumu denedim ancak yok istediğim şekilde bir aydınlatma alamadım bunun sebebi ne olabilir?Şöyle bir örnek vereyim oldukça karanlık bir yolda kısalar açıkken farkları park konumuna aldığımda ledler kısalardan daha fazla aydınlatıyor.Herhangi bir ayarsızlık ihtimali mümkün müdür? Eğer hiçbir ayar seçeneği veya çözümü yok ise yarın kesinlikle söktürmeyi ve eskisi gibi sarı ışık ile sıkıntısız yoluma devam edeceğim.Bu kadar iyi bir ürün ve maliyet sonrası bence bir yerde bir hata yapıldı gibime geliyor.Fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Serkan bey osram taktirmis olsaydiniz bu hayal kirikligini yasamiycaktiniz photon philipsin bi alt ürünü bendede philips diamond vision var bende pek memnun deilim ilerleyen zamanda osram xenon taktircam arkadasim taktiktirdi cok ama cok basarili kisalar sisler muhteşem bi ambiansa burundu arac

sabır ve zaman herşeyin ilacı..

Serkan OĞUZ

New member

Serkan bey osram taktirmis olsaydiniz bu hayal kirikligini yasamiycaktiniz photon philipsin bi alt ürünü bendede philips diamond vision var bende pek memnun deilim ilerleyen zamanda osram xenon taktircam arkadasim taktiktirdi cok ama cok basarili kisalar sisler muhteşem bi ambiansa burundu arac

Berkan dün seninle görüştükten yaklaşık 1 saat sonra sorunu düzelttirmek için gittim.Durumu anlattım bunda bir yanlışlık olduğunu belirttim ve ampulü biraz yerinde dairesel olara bir tur çevirdiği anda herşey yerine oturdu ve az silikon sürüp sabitledik durum düzeldi:) Takan arkadaş İ30 ile aynı zannettiğini o yüzden tam göründüğü şekilde taktığını ancak bizim araçlarda tam ters takılıyormuş:)Hem görüntü dahada güzelleşti hemde aydınlatma istediğim ve beklediğim şekilde düzeldi.İlerleyen zamanlarda olumlu olumsuz görüşlerimi burda paylaşırım.İlgin alakan ve uzunca yaptığımız telefon konuşması için çok teşekkür ederim.

berkan1981

New member

Berkan dün seninle görüştükten yaklaşık 1 saat sonra sorunu düzelttirmek için gittim.Durumu anlattım bunda bir yanlışlık olduğunu belirttim ve ampulü biraz yerinde dairesel olara bir tur çevirdiği anda herşey yerine oturdu ve az silikon sürüp sabitledik durum düzeldi:) Takan arkadaş İ30 ile aynı zannettiğini o yüzden tam göründüğü şekilde taktığını ancak bizim araçlarda tam ters takılıyormuş:)Hem görüntü dahada güzelleşti hemde aydınlatma istediğim ve beklediğim şekilde düzeldi.İlerleyen zamanlarda olumlu olumsuz görüşlerimi burda paylaşırım.İlgin alakan ve uzunca yaptığımız telefon konuşması için çok teşekkür ederim.
Nedemek serkan önemli olam senin sorununun giderilmesi sevindim senin adina keyifli surusler

MAHMUT AKBULUT

New member

Sanıyorum bir yanlış anlaşılma var Osram H serisi xenon kit üretmiyor , sadece OEM D serisi xenon ampul ve balast üretiyor , H serisi olarak sadece halojen ampul üretiyor . Philips piyasadaki H serisi xenonların içinde sıralamada ilk sırada ama OEM xenon sıralamasında 2. hatta 3. sırada.

H serisi xenon ampulü yakmak için adaptör yardımı ile Osram OEM balast kullanılabilir...

sadik170

New member
Ben de haftasonu Erbek oto'da xenon far taktırdım. Ancak 6000k takın dememe rağmen 8000k iyi olacağını söyleyip 8000k taktılar. Ben geceleri görüşten memnunum ancak 6000k daha doğal ışık verecekse haftasonu götürüp söktürmek istiyorum.

Berkan

New member
Ben de haftasonu Erbek oto'da xenon far taktırdım. Ancak 6000k takın dememe rağmen 8000k iyi olacağını söyleyip 8000k taktılar. Ben geceleri görüşten memnunum ancak 6000k daha doğal ışık verecekse haftasonu götürüp söktürmek istiyorum.
kelvini düştükce görüşün artar yükseldikce ışık beyazdan pembeye dogru kaymaya başlar ve yagmurda görüşü azalır cok kotu etkiler

ideali 4300 K yada 5000 kelvindir(cogu fabrikasyon xenon/bixenon cıkan araclar buikisinden biridir) .limit 6000 olsun üstünü düşünmem takmam bile

icmumcu

New member
Ekli dosyayı görüntüle 977Ekli dosyayı görüntüle 978
merhabalar arkadaşlar,
ben Wholesale Product Snapshot Product name is FREE SHIPPING,ONE OF BEST IN CHINA,HYLUXTEK 50W 55W 2A50 CANBUS HID XENON KIT,WITH TC BULB, H1 H3 H7 H8 H9 H10 H11 9005 9006 880 xenon kitini aldım. 55w ve 6000k.bu kit philiphsin balastı olarak lanse ediliyor. yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve herhangi bir problemle karşılaşmadım. bence fiyatı da uygun. aydınlatması ise 35w olmadığı için yağmurlu havalarda bile net görüş elde ediyorum. almak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Serkan OĞUZ

New member
Aracın maşallahı var çok güzel duruyor kazasız belasız güzel günlerde kullanın.Bende yaklaşık 2 ay önce Philipsin ürettiği Photon adı altında satışa çıkardığı ürünü aldım sizin aldığınız ürüne benziyor belkide aynıdır.Çok memnun kaldım hiçbir sorun yaşamadım net görüş aldım.Canbus sistemli olması sebebi ile arıza ışığı yanma sorunuda yok.

sadik170

New member
kelvini düştükce görüşün artar yükseldikce ışık beyazdan pembeye dogru kaymaya başlar ve yagmurda görüşü azalır cok kotu etkiler

ideali 4300 K yada 5000 kelvindir(cogu fabrikasyon xenon/bixenon cıkan araclar buikisinden biridir) .limit 6000 olsun üstünü düşünmem takmam bile

Hocam Erbek oto ile görüştüm 6000k varmış. 4300k yokmuş mağlesef. Ellerinde olmadığını söyledi Semih bey.
Ne yapmamı önerirsiniz?

Berkan

New member
parasını vermedinmi istedigni takmak zorunda degilmi ki ? arasın bulsn getirebiliyorsa getirsin. yoksada sana kalmıs 6000 den yukarı cıkma bence.(görüntü için 8000 cok guzel ama islevsel degil)
baska secenek illa erbek denmi alıp/taktırman lazım.baska yere git yada dısardan satın al erbek taksın :))

berkan1981

New member

Hocam Erbek oto ile görüştüm 6000k varmış. 4300k yokmuş mağlesef. Ellerinde olmadığını söyledi Semih bey.
Ne yapmamı önerirsiniz?
6000k bendeki tavsiye ederim

ozguryıldızoglu

New member
Sheild marka kullaniyorum far sis komple araya modul takilmadigi surece farlar otimatik olarak bi sure sonra korumaya aliyo 1 seneye yakindir yakindir kullaniyorum sabah aksam acik tik yok :)

zfrgll

New member

Berkan

New member
ix35 lerin farları böyle yanıyor acaba uydurulabilirmi