Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

msi

Member
Merhabalar; geçen Berkan'ın araca yaptığı ampül uygulamasından sonra aksesuarcıya ampül almaya gittim. "Abi Xenon takalım" dedi. Yok bizim araçlar sorunlu vs deyince "Hiçbirşey olmaz sorentolara da takıyoruz vs, hem deneyelim olmadı çıkartırız." dedi.
Neyse bi heves hadi tak bakalım dedim.
Sentinel marka Xenon 8000K H7 kit takıldı. başta çok güzel durdu. Arıza ışığı vs de yakmadı.
2'nci gün Sol Kısa arıza yapmaya başladı. Farları açınca yanıyor sonra kendi kendine gidiyor. Neyse gittim ampül değiştirdi. Yine aynı. Balast mı neyse onu değiştirdi sonuç aynı. 3'üncü gün farları 0 konumuna alıp açınca USB çalar vs yeniden okunuyor demeye başladı. Hatta motor soğukken düşük devirde farlar gitmeye felan başladı. Hemen gidip eski SARI ampüllerimi taktırdım. Olan bizim far kapaklarına oldu. Arkası delindi vs.

Bi sorum olacak bu far kapaklarını servisten ya da başka biryerden temin edebilir miyim?

berkan1981

New member
Benimkide delik bosver kalsinoyle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isabektas

New member
Araçlarımız yeni teknoloji olduğu için yeni nesil xenon takımı takmanız gerekir . Philps gibi mesela ve xenonda 4300k-6000k seçmelisiniz diğerleri yağmurlu havalarda görüşü azaltır. 8000 k mavi ye yakındır güzel görünür fakat aydınlatmada problem yaşarsınız.

direnplt

New member
Ayni sıkıntı bende de oldu sol taraf yanmiyordu 2 veya 3 kez farlari kapatip actigim zaman yaniyordu sonra yanmamaya basladi bende sokturdum

Diren POLAT

msi

Member
Benimkide delik bosver kalsinoyle

Bu Philipslerdn takıp kullanan ve sorun yaşamayan var mı? Bi emin olamadım kesin çalışacağı hakkında yoksa battı balık yan gider deyip vereceğim siparişi.
Ya da en temizi Berkan'ın yaptığı yaa temiz iş. :)
Berkan Abi sen memnun musun aydınlatmadan malum yağmur vs de yağdı artık daha iyi bi yorum yapılabilir.

berkan1981

New member
Valla kardesim ben cok memnunum bende daha asiri yagmurda kullanmadim

Kadir KURT

New member
Ben anlamiyorum neden ya hadi xenonu gectik araca bir elektronik aksesuar takilamayacak mi bir lqmbada bile ariza veriyor. Neden etki ediyor. Etki etme nedeni ne olabilir. Arkadas aksesuarcidan ucgen cakar led almis onu takinca onun aracida merkezi kiliti kendi kendine bazen acip kapiyormus anlamadim gitti :)

Kadir KURT

New member
Berkan cik su yagmur yaginca disarida resimi cek flashsiz gorelim

berkan1981

New member
Ynt: Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

Ben anlamiyorum neden ya hadi xenonu gectik araca bir elektronik aksesuar takilamayacak mi bir lqmbada bile ariza veriyor. Neden etki ediyor. Etki etme nedeni ne olabilir. Arkadas aksesuarcidan ucgen cakar led almis onu takinca onun aracida merkezi kiliti kendi kendine bazen acip kapiyormus anlamadim gitti :)
Tamam kadir ilk yagmurda cekicem bu arada bu pazar aracima binmek icin otoparka indim aa ne olsa iyi ekran gidiyor marş tık ediyor arac çalışmıyor 5 dk sonra airbagler sinyal verdi ekrana arac kilitlenmedi sag sinyal lambasi sade yaniyor neyse hemen yol yardimi aradim geldiler elektrik kacagi varmış akü komple bitmiş aracim bir gun boyunca kia erbek serviste kaldı aku sarj edildi ve kacak sorunu halledildi ve servis danışmanı SEMİH BEKÖZE cok teşekkür ederim şiddetle bu servisi denemenizi oneririm

berkan1981

New member
Ynt: Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

Abi adam olayi bitirmis ya bunu nasıl yaparız arkadaslar fikri olan varmı

Kadir KURT

New member
Cevap: Ynt: Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

Abi adam olayi bitirmis ya bunu nasıl yaparız arkadaslar fikri olan varmı

Aynisi yapilir arkadaslar led cozumu ile bir ader turbo led i farin ust bolumune baglarizmika parcaya ledi dogruluturz o bolge yanar ama bir far kac tl :) ben arka refelktorleri lede cevirdim yanlislikla kirsaydim fiyati 128tl di. Berkan ile sormustuk servise riskli is ama olur bence :)

berkan1981

New member
Ya bu aparat aliexprese satılıyor

berkan1981

New member
Varda bulmak lazim ladir

msi

Member
Cevap: Ynt: Yeni Kasa Xenon Fiyaskosu

Yok artık yaa.
Harbiden süper. Yok mu şu işi yaparım diyen?
Ankara'da aracım her denemeye açık :)