Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Sam

New member
Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

2012 Ceed 1.6 CRDI Concept Manual kullanmaktayım.Şu an için aracım henüz 500 km'de genelde haftasonları kullanmakla beraber Kadıkoy-Kilyos mevkisinde zaman zaman sıkışık trafikte (özellikle Gayrettepe-Maslak) 5.9-6.0 lt bir ortalama tüketimim var. Yakıt olarak Shell GTL kullanıyorum ve mümkün olduğunca arabayı zorlamıyorum. Gördüğüm kadarıyla açık yolda ve sabit hızla tüketim 5 lt'nin altına bile inebiliyor.Gördüğüm maksimum değer sıkışık trafikte şu an için 7 lt gibi.
Bugüne kadar beklentilerimi karşıladı gibi.Daha sonra tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.
euro dizel ile cok rahat ayni kullanimla 5.5lere dusersiniz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

çetin

New member
dizel aracım daha 350 km de.ama şehir içi 11 litre/100 km yaktı bi anormallikmi var acaba

Sam

New member

dizel aracım daha 350 km de.ama şehir içi 11 litre/100 km yaktı bi anormallikmi var acaba
kullandiginiz yol durumu yaptiginiz km vs yakiti cok etkiliyor. daha acik yazarsaniz yardimci olmaya calisiriz.

çetin

New member
Cevap: Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

gaza hafif basmada 10 u gösteriyo yakıt tüketimi . çok düşük devirde kullanmayı istiyo araç. ayrıca ilk kontrol serviste kaçıncı km de. 1000-2000 arası galiba ve ücretlimi

Sam

New member

gaza hafif basmada 10 u gösteriyo yakıt tüketimi . çok düşük devirde kullanmayı istiyo araç. ayrıca ilk kontrol serviste kaçıncı km de. 1000-2000 arası galiba ve ücretlimi
oyle bi kontre girmedim ben haberimde yok. ewet hizlanirken 10lt lere cikiyo ortalama ama hiza ulastiktan sonra dusmeye basliyo

huss25

New member
112 kilometre oldu 24 satte yaptığım yol :) ortalama hızım 24 tüketim aslında 6,8 idi son 1 kilometrede inanılmaz baydırdı arabayı sadece 1 kilometre verdim arkadaşa bastıda bastı 6,8den 7,1e çıktı yani siz resimdeki değeri 6,8 olarak düşünün mükemmel bence bide ucuz bi kaza atlattım yokuş aşağı 3 viteste inerken önümdeki yolla aynı renkte hayvani bi kasisi son 6 metre kala farkettim frene bastım lakin çok sertti anlam veremedim hiç tutmadı nerdeyse kasise vurunca abs devreye girdi küt etti fren etkisini gösterdi yavaşladı araç olsaydı önümde kesin çarpmıştım servise gittim gidene kadar ara ara çok sert oldu fren freni çok kullanmadığım halde aracı asla boşta sürmediğim halde oldu bunlar oraya gittim biraz düzelmie durumuna gelmişti zaten usta 100 metre gitti geri geldi normal dedi balatalar alışana kadar dikkatli kullan dedi geldik şu an normal bi sıkıntı yok ayrıca araca bayıldım ses + ön çataldaki görüş açısı yola hakim olma adaptif viraj farların olağanüstü aydınlatması blootut üzerinden konuşma mikrofon çok iyi vs vs ne diyebilirim ki beklediğimden iyi çıktı yakıt da sanırım bu gidişle en düşük yakıtı ortalama hız pozisyonunuda dikkate alırsak ben 1. en az yakıt yakan ceedli olabilirim :) buyrun bunlar fotolar başta dediğim gibi ortaki 7,1 değere takılmayın aslında ortalama hız 24 yakıt 6,8Görüntü0066.jpgGörüntü0063.jpg

QUADRO

New member
Selam arkadaşlar. Aracım Ceed Consept Plus OV, henüz 150 km.'de. Ortalama hız 21 km/h, tüketim 8.6 lt/100 km.

blackceed58

New member
Aracın 5 bin km'i geçsin 6.08 'e düşer.Şuan normal sıkıntı yok. test edildi.

blackceed58

New member
Yakıt tüketimi....

Yeni ceed otomotik araçlarda yakıt tüketimi 6.08 yakıyor 7 ve 8 litre yakması normal istanbul kullanım şartlarına göre....

QUADRO

New member
inşallah biraz daha düşer.

dante

New member
Cevap: Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Aracı sadece haftasonları ve çok fazla sıkışık trafiğe girmeden kullanıyorum.Depomu gene Shell GTL ile fulledim İstanbul şehirci zaman zaman toplam 2 saat civarı olmak üzere çok yoğun trafiğe girdim.Genelde çok ideal kullanımda gitmeme rağmen zaman zaman otobanda 180 km hıza bile çıktım (Yaklaşık 20 km bir yol ve 140 km'nin altına hiç düşmeden).Aracım 950 km'de ve yaklaşık yarım depo ile 450-460 km yol yaptı ve ortalama tüketimim 6.0 lt.Shell GTL sanırım tüketimi 0,5 lt civarı arttırıyor olabilir henüz emin olamadım:)

euro dizel ile cok rahat ayni kullanimla 5.5lere dusersiniz.

dündar

New member
istanbul şehir içinde dizel bir aracın 8 litre yakması normal demiş bazı arkadaşlar benim 10 yıllık carismam şuan ş içi 8 ş dısı 6 lıtre yakıyor ve kia ceed almayı düşünüyorum bu sonuçla manuel dah mantıklı sanırım.Megane 3 edc li de baktım kalite olarak kia dan geride ama sanırım ekonomi olarak megane daha mantıklı duruyor

QUADRO

New member
İstanbul şehir içinde: Yakın bi arkadaşımda manuel Corsa 1.3 CDTi 75 HP var 6.5 lt yakıyor. Kardeşimde Jetta 1.6 TDi 105 HP DSG var 8 litre yakıyor. Kayınbiraderde 110 HP'lik manuel Focus 1.6 TDCi var 7.5 yakıyor. Mesai arkadaşımda manuel Astra H 1.3 CDTi 90 HP var 7 litre yakıyor. Kapı komşumda manuel Punto 1.3 multijet 75 HP var 6.5 lt yakıyor. Bu araçların yakıt tüketimlerine bakarak tam otomatik şanzımana sahip bi aracın (Marka, Model hiç farketmez) 8-9 litre yakması gayet normaldir bence.

greatottoman

New member
İstanbul şehir içinde: Yakın bi arkadaşımda manuel Corsa 1.3 CDTi 75 HP var 6.5 lt yakıyor. Kardeşimde Jetta 1.6 TDi 105 HP DSG var 8 litre yakıyor. Kayınbiraderde 110 HP'lik manuel Focus 1.6 TDCi var 7.5 yakıyor. Mesai arkadaşımda manuel Astra H 1.3 CDTi 90 HP var 7 litre yakıyor. Kapı komşumda manuel Punto 1.3 multijet 75 HP var 6.5 lt yakıyor. Bu araçların yakıt tüketimlerine bakarak tam otomatik şanzımana sahip bi aracın (Marka, Model hiç farketmez) 8-9 litre yakması gayet normaldir bence.

jetta'cılara duyurulur.:)
aracım 1300 km de,
concept plus manuel, ortalama hız 47 km, yakıt 5,9 lt.ortalama, Yarısı şehirlerarasıdır.

BLUE ICE

New member
Arkadaşlar selamlar öncelikle; benim aracım consept plus manuel aracım 3000 km oldu alalı sadece 3hafta oldu.aracın yakıt değerleri ortalama hız 56 şehir içi 6.4 göstergede bilgilerinize.

smirnof

New member
herkese slm..1 aylık kullanımla 1000 km ye ulaştım... 9 - 9.5 litre ortalamayla başlayan yakıt tüketimi uzun bir süredir 7.5 litreye sabitlendi gibi..umarım daha aşağılara düşecektir...

huss25

New member
benimki 490 km oldu 22 km ortalama hız 7,2 totalde 700 km yol gitmiş olucam hesaplamaya göre 200 tl lik yakıtla

LawyerAnkara

New member
Herkese merhabalar. Foruma bugün katıldım.
Bende ceed consept plus AT aracımın yakıtından biraz müzdaribim. Şu anda 900 KM de.İlk depoda İstanbul-Ankara arasında ve ankara şehir içi kullanımda (ki hemen hemen 450 KM şehir dışı-300 KM şehir içi) yol bilgisayarı 8 LT civarında idi. Şu anda ikinci depo ve 200 KM şehir içi ortalama bir trafikte yol bilgisayarı maalesef 11 LT olarak gösteriyor.
Görebildiğim kadarıyla benden daha şanslı kimse yok bu anlamda:)
Bu arada şehir içi kullanımda aynı parkurda subaru legacy 2.0 4*4 benzinli otomatik aracımın da 11 lt civarında yaktığını söylemem hayret ve şimdilik dehşetimi açıklar.
Şimdi şunu da söyleyeyim bu araçların rakip araçlara oranla şanzıman farkından dolayı %10-20 arasında fazla yakacağını, fabrika verisi olan 7,2 LT yi %10-15 aşarak 8 LT leri yakacağını bekliyordum. Ancak bu kadar yakabileceğini düşünmemiştim.
Bir çözümü, önerisi, yardımı olan var mı bu konuda? Yoksa bekle ve görmü diyorsunuz.
Teşekklürler.

zerogravity

New member
Benimde daha 56km. De ve 10.2 lt/100km gösteriyor , ivmelenme ve kalkista daha az gaza basarsanız tüketim o derece düşüyor. Bende 2bin den önce tüketimin 7.2 lere düşeceğini sanmıyorum. Hersey sıkışık trafikte yapılan gaza basma olayında bitiyor. Eco aktif edilirse tüketim 0.5lt düşüyor bu arada;)

LawyerAnkara

New member
Bende düşeceğini ümit ediyorum. Ancak şimdiye kadar kullandığım hiç bir araç ilk kullanım ile sonraki kullanımlar arasında %10 dan daha fazla tüketim değişimi göstermedi. Eğer beklenildiği gibi 8 lt lere düşerse tüketim bu demekki %30 a yakın bir değişim olacak. Bu bana pek ihtimal dahilinde gelmiyor ama umarım sizler haklı çıkarsınız da ben yanılırım. Yani en azından benim iyiliğim için ben yanılayım lütfen:)