Yeni Cee'd ve i30 ABS Sorunu

Srhn

New member
Ynt: Yeni Cee'd ve i30 ABS Sorunu

Ayni sey bendede bar abi cok debriyaj kullaniorm dun cok acelem vardi ve biraz gaza basmak zorunda kaldim debriyaj kullanmadan frenler tatmin edici gercekten sorun bizdeymis :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ilaksali

New member
otamatik araçlarda sorunu olduğunu söyleyenler de var onlar da nasil oluyor?

akenatons

New member
Ben otomatik ceed kullanıcısıyım. Tepki sorunu bende de var. Öndeki aracın dibine yapışmassanız sorun yok aslında. Sadece panik frende sorun oluyor bu durum. Berkayın dediği gibi dikkatli olmaktan başka çar yok.

c@n

Super Moderator
Başınız sağ olsun... iki tekeri bu sebeble sevmiyorum... :(

akenatons

New member
Berkay başın sağolsun. İstanbul'da motorsiklet kullanmak zor iş.

alperenkaracahan

New member
Hala frene ve arabaya güvenmeme taraftarındayım en güvenlü sürüş risk almadan yapılan sürüştür. Sabaha karşı çok risk alan ve altındaki yamaha r6 sına güvenen bir arkadaşımın vefat haberi ile uyandım bu yüzden siz siz olun ne altınızdaki araca, ne de frenlerinize güvenin risk almayalım efendi efendi kullanalım araçlarımızı bir yerden bir yere gitmek için
başınız sağolsun Allah sizi ve sevdiklerinizi korusun kesinlikle söylediklerinize katılıyorum güvenli araba olmadığını aksine güvenli sürüş olduğunu düşünüyorum. Tekrar başınız sağolsun

ceronimo1978

New member
Berkay başın sağolsun, eşimin babasıda yine motorsiklet kazasında vefat etmiş yaşananları hatırladıkça tüylerim diken gibi oldu. 2 tekerlek bu yüzden hep bana uzak gelmiştir.

deams7

New member
slm bende boyle bır sorunla karsılastım acıkcası cok tedırgin oldum.aracım 5000km de uzun yol yaptım ve uzun yolda basıma geldı ışıkları gec farkettım ama hızlıda degıldım 40-50 km dı sanırım önumdede kamyon duruyordu frene sert bastım fren taş gibi oldu tepkisiz kaldı.hemen el frenıne asıldım anca durabıldım.bozuk yollarda zaten frene basılmıyor yokus asagı ozellıkle cok sıkıntı yaratıyor.bunun bır çözumu olmalı anlık reflex sonucta, takıp mesafesını koruyan bıryım ama heran ani olaylarla karsılasabılırız.servise gıdecegım ama pekte dıkkate alacklarını sanmıyorum.

bir.mann

New member
slm bende boyle bır sorunla karsılastım acıkcası cok tedırgin oldum.aracım 5000km de uzun yol yaptım ve uzun yolda basıma geldı ışıkları gec farkettım ama hızlıda degıldım 40-50 km dı sanırım önumdede kamyon duruyordu frene sert bastım fren taş gibi oldu tepkisiz kaldı.hemen el frenıne asıldım anca durabıldım.bozuk yollarda zaten frene basılmıyor yokus asagı ozellıkle cok sıkıntı yaratıyor.bunun bır çözumu olmalı anlık reflex sonucta, takıp mesafesını koruyan bıryım ama heran ani olaylarla karsılasabılırız.servise gıdecegım ama pekte dıkkate alacklarını sanmıyorum.
Servise şikayetinizi iletin. 1 ay içinde yeni yazılım gelecek.

metin

New member
Yeni yazılımlar servislerde ben yaptırdım gül-al kia ümraniye

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

afigan

New member
arkadaslar slm

ABS problemi ile ilgili olarak problemi giderecek yazılım bayilere geldi. Musteri temsilcileri arac sahiplerini arayıp servise davet ediyorlar 5 saat oldu halen benim yukleme devam ediyor. Problemi cozmeye calısıyor arkadaslar.
son durumu ıslemlerle tamamlandıgında yazacagım

FatihBJK

New member
Konu yarım kalmış. Yazılımdan sonra durum ne ? düzelme oldu mu . Bende otomatik ceed kullanıyorum 2016. Söyleyeceğim şu 40-50 km hızla giderken özellikle araç yeni hızlanmışken bir anda sonuna kadar frene basınca 'e hadi dur artık' gibi bir his yaşatıyor (abs 50'den 0 a kadar devrede oluyor ). Ama aynı durumda kontrollü fren yaparsanız (ki panik anında bu çok mümkün olmuyor) araç istediğiniz yerde duruyor (abs devreye girmiyor). Güvenli sürüş mesafesine katılıyorum kesinlikle ama en büyük korkum sokak arasında, caddede herhangi bir yerde sakin bir suratle giderken bir anda önüne atlayayan yaya araç vs. karşısında duramayacağı. Kazasız günler dilerim.