maximum hiz

berkan1981

New member
Arkadaslar yeni ceedlerde gördüğünüz en yüksek hiz ne kadar ben 200 gecemedim hiz kesicimi var araclarda merak ediyorum

c@n

Super Moderator
Hiz kesici var... 200 un ustune cikmaz ceedler...

TeamPASAOGLU

Hasan

New member
eskilerde paşaoğlunda hallediyodular. yenileride hallederler bence.

deadgarden

New member
şöyle 230 km iyidir :) 160 hp. 340 nm scirocco tarzı:p

deadgarden

New member
ee hız sınırlayıcımız açılıp 230 olursa demek ıstedım orda zaten.

sbeyazit

New member
230 olsa bile ihtimal yok :) eski kasalar dahi 160dsg yi geçemiyordu ki zaten onlarda 230-235 yapabiliyorlardı yazılımla :)
Şu anda kendi sınıfındaki dizel araçlarda en yüksek Hp ve tork seviyesine Cee'd sahip ama torku dağıtarak kullanıyor. Yani 3000 devirde maximum torka erişip sonra kalmak yerine 4000-5000 devirlere kadar hızlanma devam ediyor. Bu da diğer araçlara ilk kalkma anında bir artı sağlıyor. Tabi sonrasını bilmiyorum. Cee'd'in kendi sınıfı içerisinde (Astra,C4,Golf vs.) hangi araçları geçebileceği konusunda yapılmış bir test var mıdır?

amorusso

New member
Dizel olarak bakarsak alayını geçiyor :) Hatta Renonun çok abarttığı 130hp 320tork lu meganı dahil geçiyor...
Valla gecen yaz bende mondeo 2.0 tdci 163 hp arac varken, bir tane 130 hp miydi bilmem ama bir tane Megane sport
tourer otobanda kicimdan ayrilmamisti, tabi benim arabada doluydu, ama en fazla 200-300 metre fark atabilmistim :)
sonradan ogrendik ki mondeoda 215 kms te hiz limitoru vardi :)) O gunden beri 240 ps mondeo hayali ile yanip tutusuyorum :p

Ardylm

New member
Şu anda kendi sınıfındaki dizel araçlarda en yüksek Hp ve tork seviyesine Cee'd sahip ama torku dağıtarak kullanıyor. Yani 3000 devirde maximum torka erişip sonra kalmak yerine 4000-5000 devirlere kadar hızlanma devam ediyor. Bu da diğer araçlara ilk kalkma anında bir artı sağlıyor. Tabi sonrasını bilmiyorum. Cee'd'in kendi sınıfı içerisinde (Astra,C4,Golf vs.) hangi araçları geçebileceği konusunda yapılmış bir test var mıdır?
Test 'e gerek yok jetta , golf 140 tsi + 1.6 tdi ,(astrayı sayamıyorum gaz basmaya gerek yok),Megane coupe chipliydi arac bi boy önde yürüdüm,c5 hdi içinden geçtim,yeni kasa vtec sedan civic e5 de 100 160 arası yaklaşık 2 boy ayrıca arac egzozlu ve tahminimce yüklü bir araçtı geçtiğimde adamın bakışlarını unutmuyorum :D..scirocco 160 lık tsi da bir boy arkasından takip ettim onuda trafik yogunlasınca yardım orası ayrıdır :DDipnot:Aracım stock

sbeyazit

New member
Test 'e gerek yok jetta , golf 140 tsi + 1.6 tdi ,(astrayı sayamıyorum gaz basmaya gerek yok),Megane coupe chipliydi arac bi boy önde yürüdüm,c5 hdi içinden geçtim,yeni kasa vtec sedan civic e5 de 100 160 arası yaklaşık 2 boy ayrıca arac egzozlu ve tahminimce yüklü bir araçtı geçtiğimde adamın bakışlarını unutmuyorum :D..scirocco 160 lık tsi da bir boy arkasından takip ettim onuda trafik yogunlasınca yardım orası ayrıdır :DDipnot:Aracım stock
Paylaşım için teşekkürler. Birileri trafikte zorlarsa bu bilgilere göre hareket ederiz artık:D Stock olmasına rağmen gayet başarılı performanslar çıkartmış araç. Valla helal olsun.

Ardylm

New member
Paylaşım için teşekkürler. Birileri trafikte zorlarsa bu bilgilere göre hareket ederiz artık:D Stock olmasına rağmen gayet başarılı performanslar çıkartmış araç. Valla helal olsun.
Araç kesinlikle trafikte oynamaya cok müsait göğüs uzun olduğundan aracın burnunu kestirmek ilk evrede zor oluyor aralara sokarken carptımı carparmı diye düşünüyorsunuz ancak bir süre sonra aracın görüş açısından mesafe tahminini yaptıkdan sonra daha heyecanlı ve keyifli bir hal alıyor :) Ayrıca sert şerit değişimlerinde ani hareketlerde fren kullanmadığınız müddetce yola cok uyumlu seyrediyorsunuz. Ancak ani frenleme yaparak sert manevra yaparsanız popodan kayma yapabiliyor bahsettiğim manevra hızı 150 160 km civarıdır ancak bunun nedenininde lastiklerden kaynaklandığı kanaatindeyim :) Eğer dreksiyon kabiliyetiniz iyiyse kendinden cok güclü araçlara kafa tutup geçebiliyor buraya trafikte geçtiklerimi yazmadım cünki onlar tamamen sürücü işi aracın yürüyerek düzde geride bıraktığı araçları yazdım :) Sert hamlelere cok uygun sağ seritten en sola sert bir hamleyle cok hızlı bir şekilde geçiş mümkün aracınızı müsait yerlerde sınırlarını zorlayarak kullanırsanız güçlü araçlara sürpriz yapmanız muhtemel :) Hep söylemişimdir en hızlı araba sürücüsünün tanıdığı arabadır :) Ama gerçek anlamda sürüş dinamizmi yüksek bir araç bilgilendirmek isterim. Saygılar

berkan1981

New member
Kartal Üsküdar sapagi arasinda 3.20 dizel bmw yi dikiz aynasinda izlemenin zevki bi baska oluyor gerci acik trafikte ne yapar orasi malum :D araba kadar soforde onemli bu hususlarda.

berkan1981

New member
Cevap: Re: maximum hiz

Eski kasalarda limitor iptal ediliyor ancak yeni kasalarda iptal edilmiyor daha.. sadece 211 e kadar cikartilabiliniyor...

TeamPASAOGLU
Tesekkurler can ilgin icin ben yakin zamanda yazilim olayini yapicam kafaya koydum

amorusso

New member
Ynt: maximum hiz

Kartal Üsküdar sapagi arasinda 3.20 dizel bmw yi dikiz aynasinda izlemenin zevki bi baska oluyor gerci acik trafikte ne yapar orasi malum :D araba kadar soforde onemli bu hususlarda.
Eminmisin 3.20 dizel olduguna 3.18 benzinli olmasin o :)

GT-P6800 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Brkcn

New member
Eminmisin 3.20 dizel olduguna 3.18 benzinli olmasin o :)

GT-P6800 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Arabasi yazilimliysa 3.20d olabilir ben 163 luk e90 ve 184 luk f30 u baya baya yiyorum ikiside arkadasimin araci rolling yapiyoruz basta hacimden hizlansada guc kaybindan geride kaliyor arac.

HARUN

New member
o 3.20d sahibi gözüme gözükmesin milleti konuşturuyor burda :D

babıesrar

New member
Arkadaşlar bu dikkat çekici performanslar hep manuellere ait değil mi? Yetenekli şoförlük rolling hız gibi olaylardan pek anlamam. Hatta uzun yoldan tırsan bi adamım. Şunu öğrenmek istiyorum: Eşit güç ve torklarda olan aynı motor hacimli manuel ve otomotik aynı model 2 araç ve şoförlük yetenekleri denk olan iki sürücü düşünelim. Bu iki aracın performansının denk olması hatta otomatiğin manuele üstünlüğü söz konusu olabilir mi? Performans ve uzun yolda üstünlük için mutlaka manuel mi olmalı ?