Kia ya karşı ön yargı neden bu kadar çok?

berkural34

New member
320d nin konforunun kotu olmasi , sert suspansiyonu ve runflat lastiklerden olabilir . Onun disinda bmw hicbir zaman konfor odakli olmadi , her zaman daha sportif ve dinamik araclar uretti. Ceeddeki direksiyon ise son derece yapay ve hissiz ayrica o 3 mod dediginiz 2007 model cmax ghia da var :) bizim emektar arabamiz , onun direksiyon tepkileri bile ceedden daha canli ve direkt .
onun disinda kia son 5 yilda gercekten kendini cok gelistirdi , tasarim kalite olarak . Dogal olarak da fiyati artti ve hala uygun fiyatli bence . (premium biraz pahali ama sundugu donanimlar cok iyi )

passenger59

New member
Yeni ceed premium aracımı görüp de beğenmedim diyen çıkmadı şimdiye kadar.Aksine çok ciddi övgüler aldım.Ya bu nasıl kia,bu arabayı kia mı yapmış tarzında, beğenilerini şaşkınlıkla ifade eden birçok insan oldu.Şimdiye kadar aracı yakından gören veya binen hiçbir insandan olumsuz bir tepki gelmedi,aksine şu tanıdığım araba alacak,söyleyelim de bundan alsın tarzında hayranlıkla yaklaşan ve tavsiye eden birçok insan oldu.Güç ve 4 çeker özelliğinden dolayı birde golf R almama rağmen bu aracı satmaya kıyamadık.Şu anda oğlum büyük bir zevkle kullanmaya devam ediyor.Zaman zaman bende zevkle kullanıyorum.Bu araçtaki siluet ve tarz çok başka.Hele gt ler bir başka güzel ve yakışıklı.

inimicus

New member
Hüseyin abi hayırlı olsun; nihayet kafana göre bir araç buldun demek. :)

fabricante

New member
2011 ceed aldığında babama: " kia araba mı alınır mı" diye zelzenişte bulunmuştum. Arabaya hiç binmemiştim aldığı zaman farklı şehirdeydik. Daha sonra arabayı kullanmamla beraber bağımın kopmaması bir oldu. Wolsvagen sahibi arkadaşım bile hayran kaldı. Şimdi 2013 ceed premium aldım. Hiçbir sorunum yok Allaha şükür. Gayette memnunum. Az kaçar diyen bir arkadaş olmuş ama golf sahibi arkadaşım geçen gün geçilince bana arabasını yakıyordu :) Ayrıca fiyatına göre gayette dolu bir araba keza bir golf yada bmw almaya kalksanız aynı dolulukta 90 bin tl den aşağı olacağını sanmıyorum ki öylede. Kısacası ön yargılarının kırılmasında insanların kia son 2 yıldır çağ atlattı. Kia nın patronunun: "önümüzdeki 5 yıl içinde audi ve wolsvagenle kafa kafaya gideceğiz" açıklaması beni sevindirdi çünkü bu piyasayı tek eline almış gibi hareket ediyordu bu grup

dtcagatay

New member
kia bencede çok iyi araç sözüm yok ayrıca araba piyasası çok arttı ufak bir kıyas yapacak olursak 69.000tl ye pasifik mavi golf tdi dsg highline araç aldım bi kaç ay evvel. kıyasladığınızda göze biraz fazla gibi geliyor.

omurkadir

New member
kia bencede çok iyi araç sözüm yok ayrıca araba piyasası çok arttı ufak bir kıyas yapacak olursak 69.000tl ye pasifik mavi golf tdi dsg highline araç aldım bi kaç ay evvel. kıyasladığınızda göze biraz fazla gibi geliyor.
en iyisini yapmışsın güle güle kullan on numara araç.

berkural34

New member
69a bencede çok iyi almışınız , highline tdi dsg ve bi xenon opsiyonu var . Hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız kullanın .

dtcagatay

New member
Yakıt durumu ne acaba

sabır ve zaman herşeyin ilacı..
Şehirler arası cc desteği ve 110-130km/h arası süratle kış şartları ve kışlık lastikler üzerinde 5.3lt ortalama tüketim.
Şehir içi bol kontak olmasına rağmen henüz 6.1 göremedim :)

Serkan OĞUZ

New member
Mükemmel renk,çok hoş dizayn:) Güle güle kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah.Oldum olası Golf vw grubunda tek tuttuğum araçtır.İlginç olan şehirlerarası ve şehiriçi yakıtı arasında çok fark yok ancak şehiriçinde çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

dtcagatay

New member
Mükemmel renk,çok hoş dizayn:) Güle güle kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah.Oldum olası Golf vw grubunda tek tuttuğum araçtır.İlginç olan şehirlerarası ve şehiriçi yakıtı arasında çok fark yok ancak şehiriçinde çok daha başarılı olduğunu düşünüyorum.
Teşekkür ederim.. Bende rengine vuruldum açıkçası :) şehir içi daha başarılı tüketimler olabilir ama ev ve iş dip dibe işe yürüyerek gel git yapıyorum onun dışında araç lazım olduğunda genelde arabada bebiş olduğu için 70 km/h geçmiyorum haliyle tüketim artıyor

Serkan OĞUZ

New member
Teşekkür ederim.. Bende rengine vuruldum açıkçası :) şehir içi daha başarılı tüketimler olabilir ama ev ve iş dip dibe işe yürüyerek gel git yapıyorum onun dışında araç lazım olduğunda genelde arabada bebiş olduğu için 70 km/h geçmiyorum haliyle tüketim artıyor
Bebiş olunca işler değişiyor tabii ki Allah bağışlasın.İçinize sindiyse sorun yok zevkle kullanın ama renk Golfte çıkan en güzel renk maşallah.Bende Ceed Premium alırken Golfle ikisinin arasında çok kararsız kaldım ve uzun süre düşündükten sonra eski aracımda sorunsuz bir Kia olması sebebi ile tercihimi Ceedten yana yaptım çok memnunum.Şehirdışı uzun yolda yakıtı çok güzel ancak şehiriçi değerlerde Golf çok daha iyi görünüyor.Aracı değiştirmeyi düşündüğümde Ilk olarak Golf sonrasında Leon tercih edebilirim.

dtcagatay

New member
İçinize sindiyse sorun yok zevkle kullanın ama renk Golfte çıkan en güzel renk maşallah.Bende Ceed Premium alırken Golfle ikisinin arasında çok kararsız kaldım ve uzun süre düşündükten sonra eski aracımda sorunsuz bir Kia olması sebebi ile tercihimi Ceedten yana yaptım çok memnunum.Şehirdışı uzun yolda yakıtı çok güzel ancak şehiriçi değerlerde Golf çok daha iyi görünüyor.Aracı değiştirmeyi düşündüğümde Ilk olarak Golf sonrasında Leon tercih edebilirim.
Sizde güle güle binin aracınıza. Kia bence motor performans ve ekonomi orantısı olarak vw den önde ama otomatik şanzıman dendiğinde Dsg ye rakip göremiyorum. Sorunlu filan derler ama benim 2011 den bu yana 3. Dsg aracım insan gibi kullanınca sorun olmuyor :)

Serkan OĞUZ

New member
Sizde güle güle binin aracınıza. Kia bence motor performans ve ekonomi orantısı olarak vw den önde ama otomatik şanzıman dendiğinde Dsg ye rakip göremiyorum. Sorunlu filan derler ama benim 2011 den bu yana 3. Dsg aracım insan gibi kullanınca sorun olmuyor :)
Dediğinize katılıyorum lafım herkes için değil ancak araba katilinin bol olduğu bir memlekette yaşıyoruz birazda şans faktörüde var.Dsg düşündüğüm dönemde bu sorunları kulak ardına atmayı düşündüm ancak uzun seneler yetkili servisinde çalışan bir sanayici abimin şimdilik uzak dur tavsiyesi üzerine vazgeçtim.Yoksa uzun yıllar sorunsuz bineceğimi biliyorum ve dsg kullandım vites geçişleri oldukça seri.Kısmet belki bir gün anlık bir karar ile aracımı değiştirebilirim:)

Leicageo

New member
Ercan'ın söylemiştim hoşgeldin mesajımdada bende Antalya'da oturuyorum al benim arabayı bin gez dolaş bak bakalım nasıl? Asla pişman olmazsın ben premium alırken jetta comfortline benim arabamdan 2.000 TL daha ucuzdu. 1 ay gittim geldim kırmızıtaşa tam 4 defa test sürüşü yaptım ( 2 defa manuel vites 2 defa otomatik ile ) sonunda premium aldım 9 ay oldu araç 45,000 km de şu an sor bakalım pişmanmıyım jetta almadığıma. Banada neden aldın çok para diyorlar arkadaşlarım ama arabama binenin direk fikri değişiyor. Bakma sen kimseye Cee'd candır can :) Ha birde alırsan premium al. Arabada yok yok bir tek ıslık çalınca arkamdan gelimiyor
:):):)