Kia ya karşı ön yargı neden bu kadar çok?

ercankoksel

New member
Arkadaşlar malum ceed konusunda kararimi verdim. Premium paket almak istiyorum sene sonuna inşallah..
Ama bu arabayi almak istediğimi etrafimdaki es dostla paylasinca,
-Kia mi? Napacaksin kiayi? 66 bin verdikten sonra git Bmw al,git mercedes al ne biliyim git volvo al diyor birçok kisi..

Dogal olarak insanin kafasi karisiyor. Hem sifir diyorum hem donanim var diyorum.Konforu bilmiyorum ama konforu da vardir arabanin..

Sizlerin gorusleri nelerdir acaba? Sizde muhakkak karsilasmissinizdir bu tarz dialoglarla..

06meto06

New member
öyle diyenleri götür bi bindir bakalım ozaman ne dicekler :eek:

06meto06

New member
bende görmeden önce sorsalar belki aynı şeyi söylerdim , kia peter schreyer la boyut atladı . bende zaten öylesine girmiştim opele bi baktım kia tarafında duruyo kaplan . hayran kaldım , o hafta aldım. takılma kimseye keyfine bak gönlünün istediğine bin hayat kısa , tadını çıkar dostum...:cool:

Emre Akçay

New member
Ön yargı meselesi. Öyle diyenlere bindin mi diye sorun önce. :)

ercankoksel

New member
Gönlüm ceed den yana her zaman. Allah izin verirse kararliyim. Gecenlerde Auto Show fuarinda bayaga inceledim arabayi :) Hayran kaldim,resimlerinde kücük gibi ama yakinina gidince cok oturakli ve tok duruyor araba :) Antalya Kırmızıtaş otomotivden test sürüşüne de davet ettiler.Önümüzdeki hafta gideceğim nasipse.Ama insanların bu arabaya sanki haci murat 124 aliyormusum gibi kucumsemesi canımı sıkıyor :)

ceed61

New member
Bundan 30 yıl önce ww ye karşıda ön yargı vardı şuan herşey ortada. Bende alırken 50 60 bin liraya bmw mercedes filan alırsın dediler o paraya ama işin aslı öyle olmuyor malesef 60 bine getirsinler 0 km dizel full bmwyi hemen alayım. 2000 model dizel bmw 50 milyar geçsinler bu işi dizel 0 araçlar 40 dan başlıyo boşları oturup binemezsin ceed doğru tercih kardeş emin ol 5 sene sonra kia ve hyundai nin pazar payını gördüğünüzde iyiki almışım dersiniz.

serdar1457

New member
önceki aracım jeta 2007 model fsi dı satıımm bir müddet aracım olmadı (metalik derin siyah sedefli )

bu aracı almadan bi çok araç gezdimclio punto polo auris vs

araç almamayı düşündüğüm sıralarda bir kaç ay öteleyecektim ki

birde bu ceed nedir diye bana yakın olan gül al a gidene kadar aracı gördüm diğer baktığım araçlarla uzaktan yakından alakası olmayan segmentte ve kalitede

test sürüşü bile yapmadan krediyi çektim ödemeyi yapmaya giderke test sürüşü yapmıştım kesinlikle aldığıma pişman değilim.

bana golf yada volvo yada renoult diyenlere sadece gülüyorum herkes herşeyi bimek yada anlamak zorunda değil cahilliklerine veriyorum ;)

ercankoksel

New member
Ceed' in olsun farkın olsun diyorum ben :) Yorum yapan herkese tekrar teşekkürler, bir kez daha ceed almaktaki kararimi doğruladınız :)

omurkadir

New member
ben benzinliden çok yakıp, az kaçan otomatik ceed almam.
tam otomatik şanzıman konforlu ve sorunsuz.
ama çok yakıyor şehiriçinde.
dsg sorunu olmasa tsi dsg golf önerirdim yakıtı aynı hatta daha az.
ya da tdi dsg leon çok dolu ve tarz bir araç.yine dsg sorun çıkarma ihtimali var ancak.

fakat benim tercihim bmw 116i
bmw 116 d
ya da a180 cdi olurdu.

bilgin

New member
Gönlüm ceed den yana her zaman. Allah izin verirse kararliyim. Gecenlerde Auto Show fuarinda bayaga inceledim arabayi :) Hayran kaldim,resimlerinde kücük gibi ama yakinina gidince cok oturakli ve tok duruyor araba :) Antalya Kırmızıtaş otomotivden test sürüşüne de davet ettiler.Önümüzdeki hafta gideceğim nasipse.Ama insanların bu arabaya sanki haci murat 124 aliyormusum gibi kucumsemesi canımı sıkıyor :)

Ercan'ın söylemiştim hoşgeldin mesajımdada bende Antalya'da oturuyorum al benim arabayı bin gez dolaş bak bakalım nasıl? Asla pişman olmazsın ben premium alırken jetta comfortline benim arabamdan 2.000 TL daha ucuzdu. 1 ay gittim geldim kırmızıtaşa tam 4 defa test sürüşü yaptım ( 2 defa manuel vites 2 defa otomatik ile ) sonunda premium aldım 9 ay oldu araç 45,000 km de şu an sor bakalım pişmanmıyım jetta almadığıma. Banada neden aldın çok para diyorlar arkadaşlarım ama arabama binenin direk fikri değişiyor. Bakma sen kimseye Cee'd candır can :) Ha birde alırsan premium al. Arabada yok yok bir tek ıslık çalınca arkamdan gelimiyor

teknikhavaci

New member
selamlar, ben nasipse pazar günü siyah proceedi teslim alıcam Antalya kırmızıtaş dan, bugun kapının önüne indirdiler :) benimde bi çok arkadaşım benzer yorumları yaptı ama arabanın içine götürüp oturttum ve tekrar yorumlamalarını istedim hepsinin fikri değişti. Ayrıca o paraya şunuda alırsın diyenlerin araba fiyatlarından haberleri yok, dolayısıyla boşver ve gönlün hangisinden yanaysa onu al. resim ve yorumlarımı önümüzdeki haftalarda paylaşırım.

ercankoksel

New member
Ercan'ın söylemiştim hoşgeldin mesajımdada bende Antalya'da oturuyorum al benim arabayı bin gez dolaş bak bakalım nasıl? Asla pişman olmazsın ben premium alırken jetta comfortline benim arabamdan 2.000 TL daha ucuzdu. 1 ay gittim geldim kırmızıtaşa tam 4 defa test sürüşü yaptım ( 2 defa manuel vites 2 defa otomatik ile ) sonunda premium aldım 9 ay oldu araç 45,000 km de şu an sor bakalım pişmanmıyım jetta almadığıma. Banada neden aldın çok para diyorlar arkadaşlarım ama arabama binenin direk fikri değişiyor. Bakma sen kimseye Cee'd candır can :) Ha birde alırsan premium al. Arabada yok yok bir tek ıslık çalınca arkamdan gelimiyor
Allah razı olsun Bilgin kardeş.. İşyerim Kipa AVM nin içinde gelirsen beklerim çayımı içmeye :) Arabada hakikaten yok yok :)

selamlar, ben nasipse pazar günü siyah proceedi teslim alıcam Antalya kırmızıtaş dan, bugun kapının önüne indirdiler :) benimde bi çok arkadaşım benzer yorumları yaptı ama arabanın içine götürüp oturttum ve tekrar yorumlamalarını istedim hepsinin fikri değişti. Ayrıca o paraya şunuda alırsın diyenlerin araba fiyatlarından haberleri yok, dolayısıyla boşver ve gönlün hangisinden yanaysa onu al. resim ve yorumlarımı önümüzdeki haftalarda paylaşırım.
Allah kaza bela vermesin inşallah,hayırlı uğurlu olsun yeni arabanız..

bcinar20

New member
geçen hafta viaport'ta bmv tanıtımında 3 ve 5 serisinden 2 aracı inceleme fırsatım oldu, 5 serisi, benzinli ve 134 bin lira ve iç dizaynda kullanılan malzeme kalitesi, kia ceed in eline su dökemez... İnsanlar boşuna o kadar para veriyor... ayrıca kia ceed premum un muadili alman marka araçların fiyatları 75 binden başlıyor, 120 bine kadar... fiyat olarak kıyaslandığında kesinlikle kia ceed.... ceed in tek eksik yönü yakıt tüketim değerlerinin diğerlerine göre fazla olması...

berkan1981

New member
Arkadasim öncelikle hoşgeldin kia insanlarda on yargi olusturmus haklisin taki bu ön yargi araci alip kullanana kadar olan bi yargidan öte gecmiyor alicaksaniz egerki yakittan ekonomik bi arac istiyorsaniz siddetle consept plus mt tavsiye ederim ama diyorsanizki rahatima duskunum ozaman premium tavsiye ederim birde yazilim yaptinizmi tadindan yenmez arac

ceronimo1978

New member
Kia yakin zamanda kabuk degistirerek kalite ve dizayn anlaminda cok onemli yollar katetti. Turkiye piyasasinda ust siralara tirmanmaya devam ediyor. Gelelim ceed'e. Arac her bakimdan parasinin hakkini veriyor. Arkadaslarda soylemis sikintilardan biri sehir ici yakit sarfiyatinin fazla olusu. Bunu yazilimla cozuyolar. Digeri abs fren yazilim hatasi henuz cozulmedi ama yakinda cozulecegini umut ediyoruz. Toparlarsak ceed cok dogru karar olacaktir. Simdiden hayirli olsun

omurkadir

New member
geçen hafta viaport'ta bmv tanıtımında 3 ve 5 serisinden 2 aracı inceleme fırsatım oldu, 5 serisi, benzinli ve 134 bin lira ve iç dizaynda kullanılan malzeme kalitesi, kia ceed in eline su dökemez... İnsanlar boşuna o kadar para veriyor... ayrıca kia ceed premum un muadili alman marka araçların fiyatları 75 binden başlıyor, 120 bine kadar... fiyat olarak kıyaslandığında kesinlikle kia ceed.... ceed in tek eksik yönü yakıt tüketim değerlerinin diğerlerine göre fazla olması...
yok artık 5serisi ve ceed aynı cümlede bile anılmamalı.

ercankoksel

New member
Arkadasim öncelikle hoşgeldin kia insanlarda on yargi olusturmus haklisin taki bu ön yargi araci alip kullanana kadar olan bi yargidan öte gecmiyor alicaksaniz egerki yakittan ekonomik bi arac istiyorsaniz siddetle consept plus mt tavsiye ederim ama diyorsanizki rahatima duskunum ozaman premium tavsiye ederim birde yazilim yaptinizmi tadindan yenmez arac
Bu yazılım konusunda hiç bilgim yok diyebilirim. Kısaca bilgi verebilir misiniz? Ne işe yarar ücreti nedir vs?

amorusso

New member
yok artık 5serisi ve ceed aynı cümlede bile anılmamalı.
Sen yaziyonya tercihim bmw diye :)))

Saka bir yana, bazi BMW paketleri gercekten bombos geliyor Turkiye'ye, ama o kadar da degil,
alakasiz marka ve araclar oldugu icin tartismanin anlami yok. Kia'nin ve Turkiye distributorunun,
katetmesi gereken cok uzun mesafeler var.

Yine de bir C sinifinda alinmasi gercekten mantikli olan bir marka ve aractir, gerisi teferruattir.
D sinifi E sinifi derseniz orda zaten cekisme belli, Kia D,E + SUV sinifindaki savasinini ABD de veriyor zaten.

BLUE ICE

New member
. Ceed candır:)))