kara melek

yalcin

New member
Yalçın bey turbodan kast ettiğiniz gaz pedalında dipteki ekstra ivmelenmeyi sağlayan şeyse benzinlide de var

Sent from my iPhone using Tapatalk
Turboşarj , Turbocharger te anlattığı gibi turbo beslemeyi kastetmiştim.. lpg taktırmak 6000 tl leri buluyor madem bunun yerine turbo besleme takılamazmı ??? sadece beyin fırtınası yapıyorum..neden olmasın??

fatihyıkılmaz

New member
Konu biraz teknik oldu dediğiniz kısmı okuyucam

AE926

New member
arkadaşlar ben gayet memnunum vites geçişleri sessiz sedasız rahatsız edici bir durum yok. zaten tek lpg ile çalışmıyor bumotorlar. %80 gaz %20 benzin alıyor her 5 sn bir benpüskürtüyor. o eski sistemler geride kaldı. paylaştığınız örnekler çok uç noktalar. her marka takamıyor bu motorlara zaten alc uyumlu bir kiti var.

AE926

New member
bugün itibariyle kara meleğimi yeni sahibine vermiş bulunmaktayım :( güzel günlerdi..

Berkan

New member
hep merak etmişimdir benzinli araca turbo taktırabilirmiyiz acaba..?? hazır 2 gdi motor bulmuşken sorayım dedim:D
Turboşarj , Turbocharger te anlattığı gibi turbo beslemeyi kastetmiştim.. lpg taktırmak 6000 tl leri buluyor madem bunun yerine turbo besleme takılamazmı ??? sadece beyin fırtınası yapıyorum..neden olmasın??
turbosuz araca turbo taktırabilrisin tabi ülkemizde istemedigin kadar örnegi var gayette iyiyi bu konuda

ama cesitli sıkıntıları olabiliyor

bir ornegi yoksa hiç uygulanmamıssa daha once aynı araca. yapması deneme yanılma tecrübe bol para gerektirir denek kendinsin cünkü :)

onun dışında motorun içi nereye kadar dayanıklı nekadar dayanıklı gibi sorularda muamma.atıyorm tamamen rakamları 200hp 200tork a dayanmaz pistonun kırılır ama 190hp 200tork da canavar gibi gidersin :) ince ayar işleri

öyle turboyu alıp takmakta degğil sadece onun yanında.,
turbo yanında intercooler - araborular - çok muhtemelen yeni beyin - artan güce karsılarmı bilinmez yakıt pompası belki gerekebilir - manifold - downpipe - wastgate - basınc gostergesi gibi gibi aklıma gelmeyen şeylerde olabilir.

muhtemelen 6bine iscilik vs dahil cıkmayabilirsiniz. eli yüzü düzgün işcilik ve uyduruk malzeme olmadan 8-10 u rahat bulur.arada cıkabilecek ekstra masraflar terslikler sanayii ile içli dışlı olmak ve sinir harbi hariç :)

fatihyıkılmaz

New member
Berkan benzinli turbo değilmi abicim gaz pedalının altındaki dalga yani?

Berkan

New member
Berkan benzinli turbo değilmi abicim gaz pedalının altındaki dalga yani?

turbo olanlar gdi-t motorlar ceed gt yani yada turbo dizel crdi motorlar

gazın altındaki ap ayrı bişey roket turbo vs gibi isimler takılan gaz altındaki tuş (kickdown) otomatik viteste aracı ideal vitese çekmen için gereken tuş manuelde viteste hergangibir durum için hız sınırlayıcıyı aşman için kullanılır zaten aştıgındada ötmeye baslar sınırı geçtin diye

AE926

New member
Cevap: Ynt: kara melek

tşk ederim. çok şükür fazla zarar etmeden verdik :)