kara melek

AE926

New member
2012 30.000 de otomatik.(lpg) darbe ,boya,değişen kazasız belasız bir araç almak isteyenlere . özellikleri yazmıyorum zaten biliyorsunuz ;)

AE926

New member
en yakın zamanda paylaşıcam.

bir.mann

New member
Benzinli Cee'd kullanan birine ilk defa rastlıyorum. Vites geçişleri nasıl? Hiç dizelle karşılaştırma imkânınız oldu mu?

AE926

New member
Benzinli Cee'd kullanan birine ilk defa rastlıyorum. Vites geçişleri nasıl? Hiç dizelle karşılaştırma imkânınız oldu mu?
gayet yumauşak ve güzel neden ki ? dizele göre daha çok rahat ve az yakıyor dizel otomatik 8 8,5 arasında ben 6,2 ve 7,2 arasında yakıyorum . bir depo lpg ile 700 km yaptım 100 te be
nzin ile 450 km

AE926

New member
49,500 den kapıyı açıyorum :)

fatihyıkılmaz

New member
Merhaba ben de benzinli consept 2012 30.000 km de araç sahibiyim lpg kaça taktırdınız, sorun yaşadınız mı fiyatı amorti ettiniz mi paylaşır mısınız sitede benzinli model ikimizde var sanırım?

fatihyıkılmaz

New member
hep dizel hep dizel olmuyo tabi bizim arabalar renk katıcak siteye, gerçi ikisi de siyah ;)

slhyldz

New member
Merhaba ben de benzinli consept 2012 30.000 km de araç sahibiyim lpg kaça taktırdınız, sorun yaşadınız mı fiyatı amorti ettiniz mi paylaşır mısınız sitede benzinli model ikimizde var sanırım?
Arkadaş kendi deneyimlerini muhakkak paylaşacaktır ancak bu konuda ben birkaç birsey yazmak istiyorum. Şuan ilk dizel aracım ama 10 senedir lpg li birçok aracım oldu. Üç defa lpg taktırdım ve bir defa bu lpg yüzünden yarım motor yaptırdım.
Öncelikle LPg takılan aracın motoru buna uyumlu olmalı. Eski nesillerde pek problem olmuyordu fakat yeni nesillerde sorun yaşayanları duydum. Hatta bir taneside geçen sene bizim forumda okumuştum. Komple motoru gitmişti. 13 000 tl ye yaptırmıştı.
Özetle kime taktırırsan taktır eninde sonunda problem yaşatacak bir sistem bu lpg. Kullanım koşulu ile arızaya geçme durumu kısa veya uzun sürebilir ama en güzeli uzak durmaktır.

Eğer illaki taktıracaksan iyi bir kit ve yağlama sistemi ile beraber taktır ve arabayı benzinli gibi yüksek devirlerde kullanma.

leonine25

Active member
hep dizel hep dizel olmuyo tabi bizim arabalar renk katıcak siteye, gerçi ikisi de siyah ;)
İnşallah... Renlerinizi görmeyi umut ediyoruz :) tekrardan hoş geldin... Bu LPG olayına şahit olduğum bir yangın sonrası tamamen karşıyım.
Antalya lara sahilde giderken karşıdan gelen focus marka araç birden bire alev aldı ve yoldan çıkkıp kanala düştü.Kapılar kilitli açılmadı. Bu arada araç alev alev.Tabi hava sıcak olduğu için klima açık camlar kapalı gaz kaçağı olmuş araç içine birikmiş kullanıcıda o anda sigarasını yakıp camı açacakmış. Yaktığı anda benim 20m önümde bana doğru geliyordu. Birsürü insan çabaladı ancak 2 kişi vefat etti. Söylediklerimi de kurtulabilen yaralı anlatıyordu... İmkanınız varsa uzak durun arkadaşlar...

fatihyıkılmaz

New member
Ümit ve Salih bey anlattıklarınız gerçekten hiç hesapta olmayan olabilecekler bilgi ve tecrübeleriniz gerçekten yardımcı oldu bende iki sene önce cerato otomatik benzinli vardı ona LPG taktırmıştım 1000 tl civarı tuttu şimdi takılan sistemlere bakıyorum 6000 tl ye kadar çıkıyor bu sistemlerde aynı durumlar söz konusu olur mu acaba? evetse eğer bu fiyat farkı neden? motor yenileyen arkadaşın sistemi hangi türdü acaba Salih bey?

Sent from my iPhone using Tapatalk

leonine25

Active member
Ümit ve Salih bey anlattıklarınız gerçekten hiç hesapta olmayan olabilecekler bilgi ve tecrübeleriniz gerçekten yardımcı oldu bende iki sene önce cerato otomatik benzinli vardı ona LPG taktırmıştım 1000 tl civarı tuttu şimdi takılan sistemlere bakıyorum 6000 tl ye kadar çıkıyor bu sistemlerde aynı durumlar söz konusu olur mu acaba? evetse eğer bu fiyat farkı neden?
sistemler daha çok performans ve motor sağlığı açısından revizyon görüyor.yok piston yağlamalı,sıralı vb birçok özellik ekleniyor.Bu söylediğim hadise her zaman veya çok sık olmasa da olabilecek bir durum. Çevremde problem yaşamadan LPG kullanan arkadaşlarda mevcut. Ancak bunun bizim başımıza gelmeyecek diye bir garantisi yok.
Motorlarında LPG ile tam uyumluluk göstermesi çok düşük bir olasılık. Çünkü Fabrika çıkışlı LPG li araç sayısıda çok az. Öyle olsa bile versinler 5 yıl garantiyide görelim...

slhyldz

New member
Ümit ve Salih bey anlattıklarınız gerçekten hiç hesapta olmayan olabilecekler bilgi ve tecrübeleriniz gerçekten yardımcı oldu bende iki sene önce cerato otomatik benzinli vardı ona LPG taktırmıştım 1000 tl civarı tuttu şimdi takılan sistemlere bakıyorum 6000 tl ye kadar çıkıyor bu sistemlerde aynı durumlar söz konusu olur mu acaba? evetse eğer bu fiyat farkı neden? motor yenileyen arkadaşın sistemi hangi türdü acaba Salih bey?

Motoru giden arkadaşın konusunu, forumda arama yaptırırsan çıkar karşına baştan sona kadar okuyup bakabilirsiniz.

Dedimya bugüne kadar çok tüplü araç kullandım. Çoğu tamirciyi cebimden çıkaracak tecrübe ve bilgi birikimim oldu. Maalesef en sorunsuz tüpe uyumlu bir araç motoru bile tüp sayesinde ömrü belli bir süre kısalır. (Tüp ve benzinin yanma ısısı farklılığından ötürü)
Kısa vadede ise ateşleme bobini ve bujiler başta olmak üzere subop, beyin vs arızalarına sebep verir.
İlk yazımdada söylediğim gibi illa tüp taktıracaksanız,
1. İyi bir kit ve iyi bir ustaya taktıracaksınız.
2. Aracı artık benzinli gibi performanslı kullanmayacaksınız.
3. Her motor bakımında tüp bakımıda yaptıracaksınız.

yalcin

New member
hep merak etmişimdir benzinli araca turbo taktırabilirmiyiz acaba..?? hazır 2 gdi motor bulmuşken sorayım dedim:D

fatihyıkılmaz

New member
Yalçın bey turbodan kast ettiğiniz gaz pedalında dipteki ekstra ivmelenmeyi sağlayan şeyse benzinlide de var