hangi marka yakıt kullanıyorsunuz.

yalcin

New member
dizel sonuçta gürültülü çalışıyor ama dedim ya gürültüye alışınca sabahleyin rölantide çalışırken durdu zannettim motor:))

ErbekOtomotiv

New member
Arkadaşlar ben buraya opet yazmistim, biz şirket olarak opet kullanıyoruz diye. Fakat annemin kullandığı araçta bir sorun yaşadım servise götürdüm yakıtla ilgili bir problem olabileceğini söylediler Pazartesi net cevap alicaz fakat böyle bir sey varsa opetten vazgeçeceğiz.

unalks

New member
alınan istasyonlada alakalı olabilir gerçi ama yinede dizel konusunda opetin bir reklam veya bir iddada bulunduğuna hiç sahit olmadığım için hiç sıcak gelmedi bana

ErbekOtomotiv

New member
Benzinde sorun çıktı şuan bakalım laboratuvara gondericem ordan çıkan sonucu paylaşırım sizlerlede ☺

unalks

New member
bakalım ne çıkacak. alınan istasyonla alakalı olma ihtimali yüksek önceki aracım benzinliydi hep opetten aynı istasyondan alırdım senelerce sorun yaşamdım.

yalcin

New member
evet, lukoil testim; sonuç olarak daha öncede söylediğim gibi yola lukoille devam etme kararı aldım. neden?
-yakıt tasarrufu ++
-daha fazla menzil ++
-performans +++++++
inanmayacak olan arkadaşlar için fotoğraf paylaşıyorum;)
Ekli dosyayı görüntüle 1866Ekli dosyayı görüntüle 1867Ekli dosyayı görüntüle 1868
daha önceki tesleri 100 tl alıp lamba yandığında alıyordum yakıtları..bu kez fotoğraflardanda göreceğiniz gibi lamba yanmadan aldım artık lamba yakmaya gerek yok çünkü lukoil arkadaş:))) lamba yanmadan 330 km yol yaptım, ve menzil 162 km daha gösteriyordu..bu demek oluyorki lamba yandığında 390 km. gitmiş olacaktım...yakıt tüketimi ise 5.8 en son.. tabi bu test ortalama değerler..140 lada gittim 30-40 lada..

Hasan

New member
Teb total ile şuan mazot 3.99 yakit tuketimide iyi.

atalay83

New member
peki bu turbo konusundaki bekleme olayına dikkat ediyormusunuz ?
En az 1 dakika çalıştırdıktan sonra ve yüksek devirli veya uzun süre devirli kullanımdan sonra yine 1 dakika beklenmesini tavsiye ediyor üretici firma.
Ben eski rio aracımda da bu süreye riayet ediyordum.Turbo yüksek devirli olduğundan motor durdurulunca yağsız kalıyormuş.:confused:

unalks

New member
Teb total ile şuan mazot 3.99 yakit tuketimide iyi.
bu indirimi teb total kartı olana mı yapıyorlar belirtmek mi lazım merak ettim doğrusu ? hem kaliteli hem ucuza geliyor. ayrıca kartal maltepe arası total istasyonuna hiç denk gelmedim ben acaba bildiğiniz varmı ?

lukoilden ziyade ortalama tüketimin çok iyiymiş :) [MENTION=10]yalcin[/MENTION]

Hasan

New member
Ynt: hangi marka yakıt kullanıyorsunuz.

bu indirimi teb total kartı olana mı yapıyorlar belirtmek mi lazım merak ettim doğrusu ? hem kaliteli hem ucuza geliyor. ayrıca kartal maltepe arası total istasyonuna hiç denk gelmedim ben acaba bildiğiniz varmı ?
Evet. Her istasyondada yok ama çogunda geciyor.

unalks

New member
indirim yapılınca bonus vermiyor onu sitesinde okudum ama total club karta puan veriyormu cidden o zaman baya baya avantajlıymış kendime yakın istasyonda buldum :)

ErbekOtomotiv

New member
Haberi geldi, yakıttan degilmis o halde;
Opet forever?

unalks

New member
:) hadi geçmiş olsun. bp yi terk edersem total için ederim :cool:

slhyldz

New member
Selam;
Aynı aracı kullanıyoruz. :D Bahsettiğin hızlarda ben 5 lt. yakıyorum. Her seferinde 100 tl ve 400 km nin üstünde geziyorum.
Hatta Youtube'da Göztepe pendik arası kullanımda kendi rekorumuda paylaştım. Üstelik trafiğin akışına göre sol şeritten geldim hep. Rekorum 3.6 L/100
Önceleri opet alıyordum ama forum üyelerinin tavsiyesi üzere sheell'e döndüm.

Kia ceed yakit tuketimi 2 - YouTube

evet, lukoil testim; sonuç olarak daha öncede söylediğim gibi yola lukoille devam etme kararı aldım. neden?
-yakıt tasarrufu ++
-daha fazla menzil ++
-performans +++++++
inanmayacak olan arkadaşlar için fotoğraf paylaşıyorum;)
Ekli dosyayı görüntüle 1866Ekli dosyayı görüntüle 1867Ekli dosyayı görüntüle 1868
daha önceki tesleri 100 tl alıp lamba yandığında alıyordum yakıtları..bu kez fotoğraflardanda göreceğiniz gibi lamba yanmadan aldım artık lamba yakmaya gerek yok çünkü lukoil arkadaş:))) lamba yanmadan 330 km yol yaptım, ve menzil 162 km daha gösteriyordu..bu demek oluyorki lamba yandığında 390 km. gitmiş olacaktım...yakıt tüketimi ise 5.8 en son.. tabi bu test ortalama değerler..140 lada gittim 30-40 lada..

yalcin

New member
üstad yanlış anlamada, 3.6 lt. yi bukadar kısa mesafede göremezsin, zaten adı üstünde 100km.de yaktığı veriyi gösterir yani 100 km. yaparsan daha doğrusu 100 km. menzilden sonra ancak 3.6 lt yi görebilirsin ki sen 23 km. yol katetmişsin!. nitekim ben uzun yolda ankaradan dönüş yolunda 3.9 lt yi görmüştüm ama dediğim gibi aracı stop etmeden ve 200 km. menzilden sonra ancak o veriye düşürebildim..

anlık veriyle ortalama veri bazen karışabiliyor çünkü ortalama veri olması için en az 100 km. katetmek gerekir..anlık veri adı üstünde o anda yaktığı yakıt..tabii oda kesin değil yoksa tam gazda 30 lt yi de görüyor:)))

tamam haklısın nekadar az basarsan okadar az yakıyor zaten araçlar..

Selam;
Aynı aracı kullanıyoruz. :D Bahsettiğin hızlarda ben 5 lt. yakıyorum. Her seferinde 100 tl ve 400 km nin üstünde geziyorum.
Hatta Youtube'da Göztepe pendik arası kullanımda kendi rekorumuda paylaştım. Üstelik trafiğin akışına göre sol şeritten geldim hep. Rekorum 3.6 L/100
Önceleri opet alıyordum ama forum üyelerinin tavsiyesi üzere sheell'e döndüm.

Kia ceed yakit tuketimi 2 - YouTube

slhyldz

New member
Yanlış anlaşılacak ne varki? İki lafın belini kırıyoruz şurada :D

Videoda izlediğiniz yol bilgisayarı verisi anlık değilki zaten. 23 km. lik menzilin ortalama yakıt tüketimi.
3,6 lt x 4,20₺ % 100km = 0,15 ₺ x 23 km. = 3,47 ₺

İlla 100 km yol katetmek gerekmezki. Ha şunu söylersen hak veririm. Sadece gidiş yönü doğru bir test değil. Aynı yolu gidip gelerek gerçek yakıt değerini görebiliriz.

Ama şunuda belirteyim. Aracımı aldığımdan beri şehiriçinde sürekli 100 ₺ yakıt alıyorum ve enaz 400 km yol yapıyorum.

üstad yanlış anlamada, 3.6 lt. yi bukadar kısa mesafede göremezsin, zaten adı üstünde 100km.de yaktığı veriyi gösterir yani 100 km. yaparsan daha doğrusu 100 km. menzilden sonra ancak 3.6 lt yi görebilirsin ki sen 23 km. yol katetmişsin!. nitekim ben uzun yolda ankaradan dönüş yolunda 3.9 lt yi görmüştüm ama dediğim gibi aracı stop etmeden ve 200 km. menzilden sonra ancak o veriye düşürebildim..

anlık veriyle ortalama veri bazen karışabiliyor çünkü ortalama veri olması için en az 100 km. katetmek gerekir..anlık veri adı üstünde o anda yaktığı yakıt..tabii oda kesin değil yoksa tam gazda 30 lt yi de görüyor:)))

tamam haklısın nekadar az basarsan okadar az yakıyor zaten araçlar..

gorkemsin

New member
Enteresan bir bilgi..paylaşmak istedim. Bu başlık altında daha evvel total docoları (totalin kendi istasyonları) konuşmuştuk. Anadolu yakasında benim bildiklerim Altunizade, acıbadem ve bostancı istasyonları...Her müşterinin memnun ayrıldığı istasyonlar. Şöyle bir şey farkettim. Acıbadem ve bostancı istasyonları motorini diğer istasyonlarına göre 12 kuruş daha uygun satıyor. Nedeni ne olabilir merak ediyorum doğrusu. Sonuçta totalin kendi istasyonu ama altunizadede kendi istasyonu olmasına rağmen orada fiyat normal. Altunizade 4.12 TL acıbadem ve bostancı 4.00 TL. valla iyi bence. birde üstüne aldığın teb total cart indirimi...toplamda 32 kuruş civarında indirim. depoda 17-18 TL farkettirir. Bilginize.