hangi marka yakıt kullanıyorsunuz.

yasinyilmaz

New member
Şimdiye kadar diğer araçlarıM dahil hep Shell'den alıyordum fakat bir süre önce pis mazot koydular ve aracım hareket halinde stop etti. O günden beri OPET.

unalks

New member
internettede biraz baktımda başı tottal shell ve bp çekiyor fakat total istasyonuna hiç denk gelmedim madem iyi ve tercih ediliyor neden hiç yok :) opet içinde uzun vadede fazla kurum ve tortu bırakıyor demişler kükürt oranı fazla olduğu için buda dpf için sorun oluyormuş. sanırım bp den devam edicem kia anlaşmasından dolayı fazla puan veriyor :)

gorkemsin

New member
Benim tecrübelerim şöyle...bp, total ve opet menzilleri aynı...shell bana göre menzili kısa...en sesiz çalıştıran ikili bana göre total ve shell...shell in menzil kısa gibi geldiğinden ve her benzinde bana teb total kartdan dolayı anında %5 indirim (depoda 10 tl) yapan total olduğundan, ayrıca benim aldığım total istasyonunda ilginin 10 numara olmasından dolayı kesinlikle total...ama şuda var marka değil istasyon daha önemli...şu ana kadar aldığım mazottan dolayı aracın gidişinde en ufak bir sorun yaşamadım...ama bu demek değilki başka bir total istasyonundada sorun yaşanmasın...ben altunizade totalciyim...total firmasının kendi istasyonu...herkese gönül rahatlığı ile önerebilirim.

inimicus

New member
Peki bu Total'in kendi istasyonu olduğu bilgisini nereden ediniyorsunuz? Çalışanlar mı söylüyor? Ben Ankara için hiç böyle bir şey duymadım ve bilsem güzel olur hani.

rayen

Super Moderator
Ynt: hangi marka yakıt kullanıyorsunuz.

Peki bu Total'in kendi istasyonu olduğu bilgisini nereden ediniyorsunuz? Çalışanlar mı söylüyor? Ben Ankara için hiç böyle bir şey duymadım ve bilsem güzel olur hani.
İsminden dolayı Mutlu. Deco muydu neydi? Hatırlamıyorum. :)

Berkan

New member
Cevap: Ynt: hangi marka yakıt kullanıyorsunuz.

İsminden dolayı Mutlu. Deco muydu neydi? Hatırlamıyorum. :)
Doco abi kendi işletmesi olanlar mealide : Dealer Owned Company Operated

Dodo olanlar var birde franchise olanlar diyelim

totalin sitesine girdiğinizde Nerelerdeyiz kısmı var (Link: Nerelerdeyiz ) google maps üstünde işaretli burda istasyonlar ,atıyorm bakırköydekinin üstüne bastıgınızda Type : Doco yada Dodo diye belirtiyor burdan çözebilirsiniz

gorkemsin

New member
Arkadaşlar sağolsunlar açıklamışlar...Ben dodo lardan almıyorum yakıt...Genelde şehirler arası yollarda hep Dodo lar var..O nedenle şehir dışına çıktığımda yada uzun yolda yakıt almam gerekirse hangi şehirden geçiyorsam şehrin içine girip en işlek istasyonlardan birini tercih etmeye çalışıyorum. Orada marka aramıyorum. PO hariç...Ne bilim bana hep itici gelmiştir.... Diesel olayı riskli iş..Önceki arabam benzinliydi yine dikkat ederdim ama bu kadar sallamazdım yakıt olayını...

khan

Member
32T281 DOCO Petrol Ve Danışmanlık A.Ş. (Tandoğan) (A.Ü. Rektörlük girişi karşısı)
Mebusevler Mahallesi, Dögol Caddesi No:21 Bahçelievler

31T675 DOCO Petrol Ve Danışmanlık A.Ş. (Macunköy) (ACity AVM yanı)
Macun Mahallesi İstanbul Devlet Yolu No:250

yalcin

New member
birkaç ay önce test işine girdim:) kaplanın doğumundan beri bp ile çalıştım ama dediğim gibi hangi yakıt konularını okuyunca bende 100 tl ile hangi yakıt nekadar gidiyor menzil ve performansa etkisi ölçmek için yakıt ışığı yandığında testi sonlanrıyorum ama artık bir karar vermek lazım mazot filtresi şaşacak;)
neyse bp malum 350-370 km - shell, 360 km - opet, 340 km. total i deneyemedim birtürlü denk gelmedi istasyonu az evvel lukoilden 100 tl aldım fakat daha önce başka konuda okumuştum lukoilde katkı kokuyorlar diye sanırım ona denk geldim, fiştedede yazıyor katkılı dizel diye..neyse; lukoille sadece 2.5 km. kullanma fırsatım oldu ancak ilk izlenim olarak tork biranda değişti..bu katkıdan olsa gerek..zararlımıdır?? bilemem..?? sürekli bp kullandığım için bp bana daha kaliteli gibi geliyor..shell ise motor gürültü biraz düşük fakat performans ve menzilde çok değişiklik yok, opet ise gürültü aynı menzil düşük...

inimicus

New member
Merhaba, son mesajınız konuya ait değil. Ayrıca tanıtma bölümünde kendinizi tanıtır mısınız?

yalcin

New member
lukoilden atak:)) teste devam.. bahsettiğim gibi katkılı mazot diye geçiyor zaten sitesindede araştırdım aynen..katkı destekli yakıt..motor sesi diğer yakıtlara göre gerçekten düştü, hatta sabah parkedicektim, anahtarı çevirmeden biraz bekliyordum birara motor durdu sandım;) oysa gürültü çok düşmüş..kullandıkça lukoil etkisini gösterdi..aynı deneyimi yaşayan varmı acaba?? bir yakıtın bukadar fark göstereceğini düşünmemiştim..

Berkan

New member
lukoille 330 u gecemedim ben sevmedim yakıtını shell harici hepsinde sesi fazlalasıyo bence

unalks

New member
ses farkı hissedilir derece fark ediyormu merak ettim doğrusu bir defa denemek için shell deneyeceğim hem km bazında hemde şu ses olayını merak etmedim değil ne kadar fark ettiğini

inimicus

New member
Soğuyan hava ve kış lastiklerinin de katkısı vardır mutlaka ama en son aldığım bir depo shell Opet'e göre daha az km yapacak şimdiden belli oldu.

yalcin

New member
ses farkı hissedilir derece fark ediyormu merak ettim doğrusu bir defa denemek için shell deneyeceğim hem km bazında hemde şu ses olayını merak etmedim değil ne kadar fark ettiğini
son 5 alışverişde önce bp ardından shell arından po, opet ve son olarak lukoil i 100 TL lik alımla test ettim..lukoile kadar shel hepsinden sessizdi menzil hemen hemen aynıydı performans olarak hepsi aynıydı yakındı fakat lukoil hem gürültü olarak hissedilir derecede düşüş sağladı performans olarakda torku hissediyorsun...ben ikinci alımda daha farkedeceğimi düşünüyorum...

Berkan

New member
okadar karıştırmanda cok fark etmez esas farkı anlaman için bence en aşağı 2 depo bitirmen gerekir aynı yakıtla