Yol tutuştan ödün vermeden süspansiyon konforu?

inimicus

New member
Arkadaşlar selam,
Toplu alım iç-dış dizayn bütün konulara baktım ama başlığı açmak zorunda kaldım. Bu son zamlardan sonra ve döviz kurları göz önünde bulundurulduğunda "arabam para ediyor satayım yenisini alayım" zamanı geçti. Bu durumda ben de var olanı iyileştirmek isterim. Konu başlığında sorduğum soru mümkün mü? Yayları değiştirip (aracı fazla alçaltmamak kaydıyla), daha konforlu sürüşe yönelik amortisörler kullanarak konfor ve yol tutuşu bir arada elde etmek mümkün mü? Eğer öyleyse önerilerinize sonuna kadar açığım. Bunların yanında gelecek yaz yazılım ve ses yalıtımı da yaptıracağım garanti bitince. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

J

Josefsalvatini

Guest
Re: Yol tutuştan ödün vermeden süspansiyon konforu?

Eibach yay 2,5 cm diyor ama sen 3 dusun
Ses yalıtımı ben aldığımda ziebart ta yaptırdım yazılım kesin yaptırır :)

inimicus

New member
Ynt: Yol tutuştan ödün vermeden süspansiyon konforu?

Teşekkürler,
Amortisör monroe mu alınmalı peki? Amacım güzel görünen bir performans aracı yaratmak değil. Bizim saçma sapan yollarda şimdiki gibi sarsmasın ve uzun yolda da güvenlikten ödün vermesin istiyorum.

zerogravity

New member

İste soru isaretleri burada basliyor.

1- piyasada ceed icin urun gami sifir desem yalan olmaz. Vaktiyle zmrt arastirip hicbir markada bulamamistim. Hazirandan bugune degistiyse bilemem.

2- amrt guruplari hem konfor hem sport degil birinden odun vermek gerekiyor.

3- yay takildiginda sarsinti ve ses sifir oluyor ama konfor dusuyor. Eibach biraz daha kabul edilebilir, tercih senin.

şavşat

New member

[quote author=inimicus link=topic=603.msg18697#msg18697 date=1315493051]
Arkadaşlar selam,
Toplu alım iç-dış dizayn bütün konulara baktım ama başlığı açmak zorunda kaldım. Bu son zamlardan sonra ve döviz kurları göz önünde bulundurulduğunda "arabam para ediyor satayım yenisini alayım" zamanı geçti. Bu durumda ben de var olanı iyileştirmek isterim. Konu başlığında sorduğum soru mümkün mü? Yayları değiştirip (aracı fazla alçaltmamak kaydıyla), daha konforlu sürüşe yönelik amortisörler kullanarak konfor ve yol tutuşu bir arada elde etmek mümkün mü? Eğer öyleyse önerilerinize sonuna kadar açığım. Bunların yanında gelecek yaz yazılım ve ses yalıtımı da yaptıracağım garanti bitince. Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.
[/quote] senin düşüncelerine bire bir katılıyorum fakat erdoğanın dediği gibi araca uygun süspansiyonu istediğimiz şekle getirecek orjinal modifiye parçaları nerdeyse hiç yok bu açıdan eibach yay nispeten bir düzelme yaratır ancak yetmez . bu nedenle süspansiyon sistemi ile oynayıp daha konforlu hale getirebilen bir kaç usta varmış ama ne kadar güvenilebilir bilemem. bunu aracına uygulatıp uzun süre kullanıpta memnun kalan birini görsek bizde onun aracını denesek belki bu riske girebiliriz. yinede bu ustalara gidip bir konuşssak yararı olabilir belki. tabi garantideki aracımıza bunu yapıp bir sorun olduğunda garantiden yararlanamamak yanlış olur gibime geliyor. yada bir daha ki yaz gelebilir diye bekleyeceğiz. birde dışardan coilover getirtme şansımız var fakat buda bayağı pahalı ve zor bir iş .

zerogravity

New member

Coilover kit amartisor ve yaydan olusuyor. Maliyeti takma dahil 3000 tl , yarisi pesin veya tumune 12 taksit 1-1.5 ay da geliyor.
Simdi soyle dusunelim, amartisor almak istiyoruz peki butce yaptikmi? Amartisorler 900tlden basliyor, bizim aradiklarimizda 1800tl de seyrediyor+600 tl yay etti 2400, ciddi dusunen varsa alsin kit coilover kullansin. Azmaya giderken 10dk da 7cm dusurup devam eder ailesiyle kullanacakken minimuma cikartip max konforla kullanirlar.

şavşat

New member

coilover da türkiyede satılmıyor ki dışardan getirtmek bana göre değil pek. gözümüzle görelim şöyle muhatabımız olsun yani. bir şey daha sorayım erdoğan sana bu coilover ın en yüksek hali aracın orjinal yüksekliğinden daha mı düşüktür yoksa aynı seviyedemidir.

c@n

Super Moderator

Kartal da ft tuning var... Kw tr distributoru.... Orda mali gorebilirsin abi.... Sonra siparis verir getirtebilirsin....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

şavşat

New member

bir gün uğrayayım oraya o zaman çünkü ben bu coilover takmayı ciddi anlamda düşünüyorum.

inimicus

New member

Valla şu ana kadar bu topic çok verimli geçiyor, katkılar için çok teşekkürler. Coilover uygulaması bana da sıcak geldi şimdi. Özellikle sürüş tarzını seçebilmek güzelmiş. FT otomotiv sitesine ve kw sitesine baktım kafama yatacak gibi bu iş. Tek sorun her şey istanbul'da. Yaptıracağım zaman gelmem gerekecek. O kadar da olsun, hem özledim ben İstoş'u. ;)

c@n

Super Moderator

Sana kargo da yaparlar istersen.....

şavşat

New member

mutlu ben coilover için kartaldaki yerlerine bakayım konuşayım burda paylaşırım birkaç gün içinde, yanlız kw değilde eibach veya bilstein kit olursa daha sıcak bakarım tereddütüm olmaz bakalım artık araştırmaya başalayacağım.

c@n

Super Moderator

Sinan abi kw da.iyi markadir.... Wtcc de tum arabalar kw kullaniyor....

şavşat

New member

1-2 saattir int. te baktımda can kw de baya iyi markaymış 3 varyantı varmış 2 varyantı bana uyar. şimdide fiyat araştırması olayına bakıyorum kendim dışardan getirtsem kaça burdan alsam kaça mal olur. özellikleri ve fiyatı ile ilgili bilgimi artırıp sonra ft tuninge uğramak daha iyi olacak.

macyunus

New member

Takipteyim abiler, gelişmelerden haberdar edin bizleri.

inimicus

New member

Tamamdır sinan abi? (bende de yaş 37 bilemedim ne diyeceğimi). Takipteyim ben de.

c@n

Super Moderator

Fiyati 1000 euro civarlarindaydi diye hayirliyorum....

c@n

Super Moderator

Kw katalogunu indirdim, kia icin sadece yay var kataloga gore, coilover kit yok... Ama yinede ft ile konusup kesin ogrenmek gerek...