Yeni Kia ceed e Beğendiniz ve beğenmediğiz yönler ceed almayi düşünüyorum da :D

ozburan

New member
Eğer bu cevaplar sonucu güzel bi sonuca varınca yeni ceed alabilirim ve yine aranıza katılabilirim :D

yakuttukay

New member
Ben alalı bugün tam iki yıl oldu kardeş,beğenmediğim pekk bir özelliği yok gibi beğendiğim ise herşeyi..valla düşünmeden almderim ben eski bir passat kullanıcısı olarak diyebilirimki yıllarca bir kütüğün üzerinde gezmişim.ceed bir harika kesinlikle tavsiyemdir...

korrinni44

New member
Ceed aldığımdan beri kim duysa niye aldın KİA ya bu kadar para verilir mi dendi fakat taa ki arabamı görene kadar.
Bu ön yargılı niye KİA aldın diyen vatandaşlar arabamı görünce ve binince ağızlarının suyu aktıı....
Olumlu yön çok fazla olumsuz olarak ufak tefek tabi ki bişeyler var ama olumlu o kadar çok şey olunca küçük olumsuzluklar sorun olmuyor.

ozburan

New member
Mesela küçük olumsuzluklar ne Abi :D

ozburan

New member
Mesela yakıtı nasıl ful depoya kaç km gidiyor şehir içi şehir dışı ne yakıyor

korrinni44

New member
Aklıma gelen en önemli sorun Mesela hankook lastikler ses yapıyor. ince yanak olmasından kaynaklandığı söyleniyor ama bazen kilit taş döşenmiş yollarda uğultu gibi ses yapıyor sinir bozuyor. michelin lastik takılırsa ses azalır diye düşünüyorum.
onun harici benim gördüğüm ciddi bir olumsuzluk yok.

korrinni44

New member
yakıt konusunda manuel olanlar çok az yakıyor ama otomatikler daha fazla yakıyor.
benim arac otomatik...şuan ortalama şehir içi yol bilgisayarı 7.1 lt gösteriyor. maksimum şehir içi sert kullanımda 7,6-7,8 civarı yaktım.
şehir dışı da 100 km.de ort. 5,5-6 lt ye düşüyor . daha da düşmez...5,5 un altını görmedim valla

ozburan

New member
Anladım hocam peki hızlanması yol tutuşu flan nasıl

ozburan

New member
Concept plus mi yoksa premium mu

korrinni44

New member
benim arac concept plus...ama imkanım olsaydı premıum u alırdım. daha özellikli çünkü.
aracın hızlanması gayet iyi , şuan çalıştığım yerde fluence ve jetta var yeni kasa dizel otm. vites. onlarla kıyaslarsam hızlanmaları hemen hemen aynı diyebilirim. tek kavrama şanzıman ceed , diğer 2 araç çift kavrama aracla hızlanmalar aynı... ama fluence güven vermiyor yüksek hızlarda, jetta ve ceed güven veriyor. korkmuyosun çünkü yolu tutyor araba...
ayrıca motor sesi mükemmel ceed in ... dizel arac gibi değil.. o işte mükemmel oluyor. arabaya binenler dizel mi benzinli mi anlamıyorlar. tok ve güçlü bir sesi var.

ozburan

New member
Anladım hocam teşekkür ederim değerli yorumlariniz için en kisa surede ceed premium la aranıza katılacağım :D

ozburan

New member
Hocam ful depoya ne kadar km gidiyor

korrinni44

New member
segmentindeki en iyi araba ceed bence. hele bir de premium olursa tadından yenmez.

leonine25

Active member
benim arac concept plus...ama imkanım olsaydı premıum u alırdım. daha özellikli çünkü.
aracın hızlanması gayet iyi , şuan çalıştığım yerde fluence ve jetta var yeni kasa dizel otm. vites. onlarla kıyaslarsam hızlanmaları hemen hemen aynı diyebilirim. tek kavrama şanzıman ceed , diğer 2 araç çift kavrama aracla hızlanmalar aynı... ama fluence güven vermiyor yüksek hızlarda, jetta ve ceed güven veriyor. korkmuyosun çünkü yolu tutyor araba...
ayrıca motor sesi mükemmel ceed in ... dizel arac gibi değil.. o işte mükemmel oluyor. arabaya binenler dizel mi benzinli mi anlamıyorlar. tok ve güçlü bir sesi var.

yakıt konusunda manuel olanlar çok az yakıyor ama otomatikler daha fazla yakıyor.
benim arac otomatik...şuan ortalama şehir içi yol bilgisayarı 7.1 lt gösteriyor. maksimum şehir içi sert kullanımda 7,6-7,8 civarı yaktım.
şehir dışı da 100 km.de ort. 5,5-6 lt ye düşüyor . daha da düşmez...5,5 un altını görmedim valla
Aklıma gelen en önemli sorun Mesela hankook lastikler ses yapıyor. ince yanak olmasından kaynaklandığı söyleniyor ama bazen kilit taş döşenmiş yollarda uğultu gibi ses yapıyor sinir bozuyor. michelin lastik takılırsa ses azalır diye düşünüyorum.
onun harici benim gördüğüm ciddi bir olumsuzluk yok.
Premiumda manuel vites yok. Tüketim önemli ise otomatik biraz fazla yakıyor. Özellik olarakta biraz göreceli ama consept plusa göre + önemli olmazsa olmaz özellikleri olduğunu düşünmüyorum.İllede konfor derseniz ve paranız varsa alınabilir :) Performans olarak otomatik veya manuel olsun sizi asla üzmez. Yol tutuşu güzel. Güvenlik ve konfor donanımı iyi. Görünüş olarak zaten sınıfında bir adım önde. Dizel olarak motor sesi tatminkar seviyede az. Kokpit sınıfında lider diyebilirim.Lastiklere gelince michelin marka yumuşak hamurlu lastikler sesin azalmasında etkili olabilir tamamen yok olacağını düşünmeyin.ancak şunu unutmayalım lastik yanak yüksekliğimiz 45 buda dikkatsiz kullanımda çukura ve sert bir yüzeyle temasta lastiğin ve jantın hasar görmesi demek. Bu nedenle yanak destekli lastikler tercih edilmeli ama bu tip lastiklerde sert hamurlu oluyor... Şimdi aklıma gelen bir konuda aynalar otomatik olduğu için hiç esneme payı yok. hareket halinde ufak bir çarpma durumunda iyi bir hasar alabilir. Sonuç olarak sınıfında fiyatıyla donanımıyla alabileceğin en iyi araç. KEşke sedan kasasıda olsa idi tadından yenmezdi :)

consept plus - premium arasındaki farklar Renkli olanlar olsa yeterli..
Elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu
Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
Akıllı park sistemi
Geri görüş kamerası
Arka havalandırma kanalı
Hareketli ön kol dayama bölümü
Arka kol dayama

Supervision gösterge paneli
Alüminyum görünümlü pedal grubu

pepe

Active member
Premiumda manuel vites yok. Tüketim önemli ise otomatik biraz fazla yakıyor. Özellik olarakta biraz göreceli ama consept plusa göre + önemli olmazsa olmaz özellikleri olduğunu düşünmüyorum.İllede konfor derseniz ve paranız varsa alınabilir :) Performans olarak otomatik veya manuel olsun sizi asla üzmez. Yol tutuşu güzel. Güvenlik ve konfor donanımı iyi. Görünüş olarak zaten sınıfında bir adım önde. Dizel olarak motor sesi tatminkar seviyede az. Kokpit sınıfında lider diyebilirim.Lastiklere gelince michelin marka yumuşak hamurlu lastikler sesin azalmasında etkili olabilir tamamen yok olacağını düşünmeyin.ancak şunu unutmayalım lastik yanak yüksekliğimiz 45 buda dikkatsiz kullanımda çukura ve sert bir yüzeyle temasta lastiğin ve jantın hasar görmesi demek. Bu nedenle yanak destekli lastikler tercih edilmeli ama bu tip lastiklerde sert hamurlu oluyor... Şimdi aklıma gelen bir konuda aynalar otomatik olduğu için hiç esneme payı yok. hareket halinde ufak bir çarpma durumunda iyi bir hasar alabilir. Sonuç olarak sınıfında fiyatıyla donanımıyla alabileceğin en iyi araç. KEşke sedan kasasıda olsa idi tadından yenmezdi :)

consept plus - premium arasındaki farklar Renkli olanlar olsa yeterli..
Elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu
Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
Akıllı park sistemi
Geri görüş kamerası
Arka havalandırma kanalı
Hareketli ön kol dayama bölümü
Arka kol dayama

Supervision gösterge paneli
Alüminyum görünümlü pedal grubu
Örnek verebilir misiniz yanak destekli latiklere?

bir.mann

New member
Eksikler
- Start -stop sistemi olmaması
- Dizel versiyonda Çift kavrama şanzıman olmaması
- Çok yakan otomatik vites
- Xenon far ve nav. sistemlerinin Tr'de olmayışı

Geriye kalan her şeyden memnundum..

ozburan

New member
Hocam ayna altı aydınlatma var mı premium lar da :D

ozburan

New member
Teşekkür ederim hocam

ERGIN

New member
- Bence bu aracın tek eksiği lastikleriydi. Hankook Ventus Prime 2 lastiklerin yol tutuşu ve direksiyon tepkileri çok başarılı ancak pütürlü asfalt veya daha bozuk zeminlerde iç mekanda uğultuya neden oluyordu. 2.000 km önce Michelin Primacy 3 ile değiştirdim dördünüde, ses tabiri caize bıçak gibi kesildi ve aracın yürüyen aksamı rahatladı (Hankook ile gergin hissettiriyordu.)
Ancak her güzelin bi kusur vardır misali Michelin Primacy 3'e geçince Hankook Ventus Prime'ın direksiyona yansıttığı keskinlik hissini aramadım dersem yalan olur.

- Bunun haricinde yakıt dahil aracımdan çok memnunum; yakıt dahil dememin sebebi piyasada ne yazık ki Cee'd çok yakar gibi bir izlenim oluşmuş. Bunu ben lansman döneminde otomobil dergilerine test için verilen araçların henüz rodajı tamamlanmadan yayınlanan test sonuçlarına bağlıyorum. Söylenti bir çıktı mı önüne geçemezsiniz. Her ne kadar günümüzde üretim teknolojisi çok gelişmiş olsa ve rodaj yok denilse de her mekanik parçanın illaki birbirine alışma süreci oluyor. Baştan bende karşı çıkardım ancak bunu Cee'd II ile canlı canlı gördüm.

Aracımı ilk aldığım dönemlerde her gün İstanbul içi (Göztepe-Tuzla) kullanım ortalamam 7,5-7,6 lt. civarındaydı. İlk 5.000 kilometreden sonra bu tüketim ortalaması 7,0-7,2 ortalamaya düştü, akabinde ilk 15.000 bakımından sonra (özellikle ilk çapaklı yağını atması açısından önemliydi) ise tüketimim 6,3-6,6 ortalamaya oturdu.

Şimdi burada durup düşünmek lazım; benim şirket aracım Focus 1.6 TDCI manuelin ortalaması aynı kullanım ile 6,0 lt, aynı şekilde şirket araçlarımızdan o çok övülen çift kavramalı şanzımanlı Fluence EDC 'nin ortalaması 6,3-6,5 litre iken Cee'd'e çok yakıyor demek insafsızlıktır. Aracın sırtındaki 1385 kiloluk ağırlık ve sorunsuz yağ gibi çalışan tork konvertörlü şanzımana rağmen Cee'd böyle yakıyorsa buna şapka çıkartmak gerekir...