Yeni Kia Ceed Concept Plus almak üzereyim. Tavsiye ve Önerileriniz

By_Cesar

Active member
Öncelikle Herkese Merhabalar.

Mevcut aracım peugeot 206mı 8 senenin sonunda değiştirme kararı verdikten sonra bir çok segment'te bir çok araç test ettim yada araştırmasını yaptım. Bana en uygun donanım + yakıt+prestij+yeni yüz artıları olması sebebiyle ve çevremde bir kaç kişinin bu araca sahip olmaları ve tavsiyeleri sonucunda bende kia ailesine katılmak üzere geçtiğimiz gün Kia Sakarya bayisi ile pazarlığımı yaparak concept plus otomatik beyaz olmak üzere anlaşmaya vardım. Nasipse kurban bayramı sonrası aracımı teslim alacağım.
Bu benim 2. 0 km aracım olacak ama aracı teslim alırken bayiden ne gibi isteklerde bulunayım,neler kopartabilirim hediye anlamında veya indirim anlamında?
Bu arada engelli raporum olduğu için concept plus donanımda beyaz renk araca 42.500 (sigorta dahil) % 40 ÖTV indirimi ile fiyat aldım. Sizce fiyat nasıl uygunmu? Aracın Normal Satış Fiyatı 63.500.

Herkese iyi forumlar

By_Cesar

Active member
Öncelikle Herkese Merhabalar.:rolleyes:

Mevcut aracım peugeot 206mı 8 senenin sonunda değiştirme kararı verdikten sonra bir çok segment'te bir çok araç test ettim yada araştırmasını yaptım. Bana en uygun donanım + yakıt+prestij+yeni yüz artıları olması sebebiyle ve çevremde bir kaç kişinin bu araca sahip olmaları ve tavsiyeleri sonucunda bende kia ailesine katılmak üzere geçtiğimiz gün Kia Sakarya bayisi ile pazarlığımı yaparak concept plus otomatik beyaz olmak üzere anlaşmaya vardım. Nasipse kurban bayramı sonrası aracımı teslim alacağım.
Bu benim 2. 0 km aracım olacak ama aracı teslim alırken bayiden ne gibi isteklerde bulunayım,neler kopartabilirim hediye anlamında veya indirim anlamında?
Bu arada engelli raporum olduğu için concept plus donanımda beyaz renk araca 42.500 (sigorta dahil) % 40 ÖTV indirimi ile fiyat aldım. Sizce fiyat nasıl uygunmu? Aracın Normal Satış Fiyatı 63.500.

Herkese iyi forumlar :)

deadgarden

New member
engelli araç alımınız sayesınde . sıfır aracı. ikinci eli bile o fiyat olamayan ceed sahibi oluyorsunuz. jant seçiminizi 16 ise 17 ye çıkarmaya çalışın.. seçim olarak çok iyi bir seçim tüm gözler üzerinizde olacak:)

aracınız şimdiden hayırlı olsun

extra olarak sandıkçılardan birşeyler koparmak çok zor. Bu çevrede tek oldukları için ve kia ya rağbet çok olduğundan extra vermekte çok ayak diriyorlar.

Jantları 17 isteyin
boya koruma
koltuk koruma
cam filmi
vs vs listeniz ne kadar uzun olursa içinden 1 kaç tanesini kesinin yaptırırsınız. örneğin sadece boya koruma yapın derseniz yapmaları çok zor.

malesef sakaryanın durumu böyle

c@n

Super Moderator
Arkadaşlar araç concept plus, yani 17 jantlı... hediye olarak iç dış detaylı temizlik ve koruma haricinde aracının bir ihtiyacı yok..

By_Cesar

Active member
Öncelikle hepinize teşekkürler abiler, kardeşler..

Bakalım inşalllah nasip olursa 15 gün içinde bende ceed'in büyülü dünyasında kendime bir yer bulacağım. Tavsiyeler içinde teşekkürler,

berkan1981

New member
Yangin tupu ve trafik setini unutmayin ekstra olarakda yedek paspaslari unutmayin :)

bir.mann

New member
Manual mi otomatik mi alacaksınız? Beklentileriniz neler? Otomatik düşünüyorsanız Premium'dan vazgeçme sebebiniz nedir?

Snaan

New member
hayırlı olsun şimdiden. güle güle kullanın :) kauçuk paspaslarınızı bagaj havuzunuzu almayı unutmayın. kahverengiyi de tavsiye ederim, içi de bej oluyor çünkü.

ceed61

New member
Ceed'e özel plastik paspas kesinlikle alın orjinallerini saklayın

BLUE ICE

New member
Bence bunlara ilave aracın sigorta bedelini pazarlığın içine koyun,ne koparırsan kar:))

serdar1457

New member
kırmızı yada siyah alın bronz rengi alırsanız efsane olur.

kendinizze ait kapalı garajınız varsa süper olur yoksa benim gibi hergün yeni olan çizik ve ezikler nedeniyle sinir habi geçirirsiniz

By_Cesar

Active member
Yanıtlarınız için çok teşekkürler.

Sağolsun Bayiideki satış sorumlusu abimiz çok yardımcı oldu hatta yaşadığım yere kadar gelerek yüz yüze görüştük. Aynı iş yerinde çalıştığımız bir abimizde mevcut 2011 kia ceedini 2013 ceed ile değiştirme kararı aldı ve 1 tane araba alırken sayı 2 ye çıktı :) Güzel indirim yaptılar araç fiyatında istediklerimi ilettiğimde sorun olmayacagını hediye konusunda sıkıntı yapmamamı söylediler.
Nasipse cumartesi aracımı teslim alacağım ama 8 senemi geçirdiğim ilk aracımdan da ayrılmak baya zor olucak açıkcası.

cam filmi boya ve koltuk koruma isteyeceğim birde orjinal kauçuk paspas bakalım hangilerini hediye olarak alabileceğim.

Herkese iyi forumlar, keyifli sürüşler :eek:

By_Cesar

Active member
Manual mi otomatik mi alacaksınız? Beklentileriniz neler? Otomatik düşünüyorsanız Premium'dan vazgeçme sebebiniz nedir?

Otomatik alacağım. Sol bacağım olmadığından mecbur otomatik vites tercih sebebim. Beklentilerim açıkcası B segmenti bir araçtan sonra C segmenti fiyat donanım performans olarak ilk sırada yer alan ceedden oldukca fazla. Aracı 1 kere kullanma fırsatım olmustu yaklaşık 10 kmlik bir yolda, o kullanımımda oldukca memnun kalmıstım gidişinden duruşundan ve performansından.

Premiumdan vazgeçme nedenim +4 özellik için 7-8 bin tl gibi bir miktarı ödemek bana mantıklı gelmedi. Görüştüğüm gerek kia kullanan gerek kia satıcıları premium tercih etmemin çokta mantıklı olmadığını söylediler bu sebeplerden ötürü tercihimi concept plustan yana kullandım.

omurkadir

New member
hayırlı uğurlu olsun en iyisini yapmışsınız premium alırken verilen farkı verirken çıkartmayabilir en iyi f/p concept plus'da.

keşke proceed de de concept plus paket olsa ben de alırdım bir adet :)

bir.mann

New member
Otomatik alacağım. Sol bacağım olmadığından mecbur otomatik vites tercih sebebim. Beklentilerim açıkcası B segmenti bir araçtan sonra C segmenti fiyat donanım performans olarak ilk sırada yer alan ceedden oldukca fazla. Aracı 1 kere kullanma fırsatım olmustu yaklaşık 10 kmlik bir yolda, o kullanımımda oldukca memnun kalmıstım gidişinden duruşundan ve performansından.

Premiumdan vazgeçme nedenim +4 özellik için 7-8 bin tl gibi bir miktarı ödemek bana mantıklı gelmedi. Görüştüğüm gerek kia kullanan gerek kia satıcıları premium tercih etmemin çokta mantıklı olmadığını söylediler bu sebeplerden ötürü tercihimi concept plustan yana kullandım.
O zaman hayırlı olsun diyelim. Yalnız yakıt konusunda biraz üzebilir. Ben İstanbul içi 8-8.5 lt civarında harcıyorum.

By_Cesar

Active member
Herkese çok teşekkürler yorumlardan ötürür. 11.10 2013 İTİBARİYLE bende aranıza kia ceed concept plus modeli ile katılmış bulunmaktayım. Cam filmi boya ve koltuk koruma yaptırdım araca hediye olarak. Cam filmi ile birlikte çok fena bir görüntüye kavuştu araba :) Tek kelimeyle gerçekten harika bir seçim yapmışım. Hepimize kazasız belasız sürüşler diliyorum

c@n

Super Moderator
Hayirli olsun..

TeamPASAOGLU

zeg

New member
yeni aracınız hayırlı olsun bende kasım ayının basında alıyorum hayırlısıyla...
ilk iş kaput koruma ve cam filmi olacak beyaz renk te cok güzel duruyor cam filmi.