Yeni Kasa Ceed korna sorunu

2012CEED

New member
Yeni kasa 2012 model Ceed Concept AT aracımın İkili kornalardan birinin ortadan ikiye ayrıldığı ve diğer ince ses kornamın da yaklaşık bir ay içinde çalmaz oldu. Bu gibi durumla karşılaşan var mı? Yeni korna tavsiyesi olan var mı?
Serviste kornaların garanti kapsamında değişmeyeceğini söylediler. Verdikleri rakamlara çok kaliteli korna takılabiliyor. (Serviste korna için verilen rakam sadece 108 TL+ işçilik) Şimdiden ilginize teşekkür ederim

Serkan OĞUZ

New member
Bu tarz bir sıkıntıya hiç denk gelmedim ve verdikleri rakam saçma sapan bir rakam bence.Dediğiniz gibi o rakamlara çok güzel kornalar bulabilirsiniz Ferrari kornası benim hoşuma gidiyor ama ayaklara düştü artık.Mercedesin çok güzel tonları oluyor onlarıda düşünebilirsiniz.

2012CEED

New member
Serkan Bey teşekkür ederim. Benim anlamadığım Kia servisleri araca 5 yıl garanti veriyorlar ama bu garantinin arkasında duramıyorlar. Çeşitli bahanelerle garanti kapsamı dışında tutmaya çalışıyorlar. Genel merkezide aradım bu konu ile ilgili bana parça kırık veya çatlak olduğu takdirde garanti şartları gereği ücretsiz değişimi yani garantiden değiştirilemeyeceğini söylediler. Bu nasıl bir anlayış. Aydın ilinin Söke ilçesinde tatilde aracımı bu korna bozulmasından dolayı servise götürdüm servis memnuniyeti sıfır. İlgi alaka iş olsada olur olmasada olur. İnanmayacaksınız ellerinde korna yok iki veya üç gün içinde gelebileceğini söylediler. Büyük bir parça olsa neyse alt tarafı bir korna serviste bir tane yedeği olmazmı arkadaş. İzmirdeki iki servisi aradım oradaki servislerde aynısını söylediler çok şaşırdım Servislerde korna yok.

2012CEED

New member
Kornayı kendim alıp kendim takacam. Servise gidipte işçilik parası ve kornaya para vermem. Değmez takacakları kornanın değeri o kadar etmez.

leonine25

Active member
Kornayı kendim alıp kendim takacam. Servise gidipte işçilik parası ve kornaya para vermem. Değmez takacakları kornanın değeri o kadar etmez.
En güzeli hocam.. Hem servisin direttiklerine mecbur kalmamış olursun... Servislerde korna olmama sebeblerinden biride arıza konusunda fazla gündeme gelmediğinden olabilir..

Serkan OĞUZ

New member
Fazla sorun çıkaran,çok değiştirilen ve çok giden bir parça olmadığı için stoklarına koyup bekletmek istemiyorlar sanırım. Yemişim kornaya vereceği garantiyi:) Verse neeee vermese ne. Gider kendim uygun fiyata alır takarım. Bu tarz şeyler için servis ile muhattap olup canınızı sıktığınıza değmez. Güzel bir korna bulun uygun fiyata iyi bir oto elektrikçisi 20tl ya alır ya almaz bu işlem için.

2012CEED

New member
Aynen bende onu yapacam. Garanti falan hikaye o kadar yolu çekmeye, o kadar serviste beklediğine değmez bir konu bu.

Berkan

New member
geçmiş olsun durduk yere falanmı oldu baska sebebi varmı ?

gecen sene gezi parkı olayları sırasında arkadasım yepyeni mercede c coupenin kornasını bitirdi basmaktan.
gitti servise böyle böyle oldu basa basa bitirdim dedi direk. bizde parasıyla yaparlar diye düşünürken sorgusuz sualsiz ikiletmediler bile garantiden değiştirdiler ücretsiz.
gel gelelim gram hoşlanmam mercedesten bakıma girince yaslıyacak yer ararlar balata degiştirmeye kalkın balata klips acma parası XXlira diye yazarlar faturaya. ama bu tarz şeylerde memnuniyet adı altında gönlü hoş tutmalık işleri hemencecik cozuyorlar