Yeni Kasa Ceed Aksesuar

By_Cesar

Active member
Herkese merhabalar yeniden :eek: Yeni ceedler piyasaya çıkalı 2 yıl oldu neredeyse ama hala bizim araçlara uygun aksesuar yok piyasada. Acaba var da ben mi bilmiyorum? İnternette her gün bişiler arıyorum ama paspastan başka bişi bulamadım bizim araçlara uygun.
Var mı bu konu ile iligili bilgisi olan abiler?
Saygılarrrr :)

kardeşim valla bizim araçlar çıkalı 6 sene oldu hala bizimkilere bile yok yeni kasayı düşünemiyorum.

kia nın en büyüyk eksikliklerinden bir tanesi bu bence

By_Cesar

Active member
kardeşim valla bizim araçlar çıkalı 6 sene oldu hala bizimkilere bile yok yeni kasayı düşünemiyorum.

kia nın en büyüyk eksikliklerinden bir tanesi bu bence

Valla durum baya vahim bu durumda abi.. En ufak örneği 4 cam rüzgarlığı bile yok aracın nasıl bir mantıktır anlamış değilim. Ne spoyler ne marspiyel hiç bir şey yok.
Sizin araçlarda 6 senedir bir aksesuar bolluğu yoksa biz hiç hayal etmeyelim valla o zaman :)

rayen

Super Moderator
Valla durum baya vahim bu durumda abi.. En ufak örneği 4 cam rüzgarlığı bile yok aracın nasıl bir mantıktır anlamış değilim. Ne spoyler ne marspiyel hiç bir şey yok.
Sizin araçlarda 6 senedir bir aksesuar bolluğu yoksa biz hiç hayal etmeyelim valla o zaman :)
Aksesuar, aksesuar dediğin nedir ki gülüm? Biz Teneke jantı olsa bile severiz. :D
Çelik jantın var ya Sezar, daha ne aksesuarı arıyorsun? :D

Serkan OĞUZ

New member
Araçlar o kadar yakışıklı ki extra birşey takılacak aksesuar çıkartmalarına gerek kalmıyor:)

By_Cesar

Active member
Aksesuar, aksesuar dediğin nedir ki gülüm? Biz Teneke jantı olsa bile severiz. :D
Bodykitinden tut, cam rüzgarlığına spoylerine aklına ne gelıosa aksesuar anlamında arıyorum ?

iPhone 'den gönderildi. ;)

bu memlekette sağ aynası olmayan
paspası olmayan arabalar geldi dimi abi

şimdi ne doyumsuz olduk..:cool::cool::cool:

By_Cesar

Active member
Araçlar o kadar yakışıklı ki extra birşey takılacak aksesuar çıkartmalarına gerek kalmıyor:)
Bu mantıkla yola cıkarasak mercedes bmw bizim araçlardan daha yakışıklı güzel araçlar üretiyor. Peki neden amg,M serileri üretiyorlar?
Yanlışsın dostum ne kadar güzel olursa olsun araç aksesuar ürün gamı geniş olmalı bir markanın

rayen

Super Moderator
bu memlekette sağ aynası olmayan
paspası olmayan arabalar geldi dimi abi

şimdi ne doyumsuz olduk..:cool::cool::cool:
He valla. İlk şahin aldığımda sıfır arabada sağ ayna olmaz mı kardeşim? demek aklıma bile gelmemişti. Ama o zamanda tüketici hakları denen bişey yoktu. :)

By_Cesar

Active member
KİA CEED 2013 ABS PLASTİK BODY KİT SEM TUNİNG - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 150534369

buarada bilmiyorm ama premiumda olan metal pedallardan manuel kiada yok galiba .yada i30 elit paketinki cuk otururmu
Evet bunu görmüştüm.. İş yerinden bi abimizle aynı aracı aldık o ankarada yan marspiel ve tavan spoiler yaptırdı aracına.. Onun dışında hiç bişi yok internette..
Mugen tip cam rüzgarlığı istiorum ama bir türlü bulamadım ??

Serkan OĞUZ

New member
Bu mantıkla yola cıkarasak mercedes bmw bizim araçlardan daha yakışıklı güzel araçlar üretiyor. Peki neden amg,M serileri üretiyorlar?
Yanlışsın dostum ne kadar güzel olursa olsun araç aksesuar ürün gamı geniş olmalı bir markanın

Sanırım latife ters algılandı:)Orda aslında atıfta bulundum yani o kadar ununu eleyip eleğini asmış gibi davranıyorlar ki bu tarz extralara gerek duymuyorlar demek istedim.Bahsettiğin markalarda çok araç geçti elimden,piyasada kendini ispatlamış ve kullanıcı sayısı bizim Kialardan illaki kat ve kat fazla olan ve girdikleri maliyetler sonucunda sadece bu tarz aksesuarlar için ayrı bir firma çalıştırıyorlar.Kia için çok bol aksesuar yelpazesi bende çok istiyorum hatta ilk müşterileri arasına girmek isterim.Belli olmaz bakarsın güzel birşeyler çıkar.:)

By_Cesar

Active member
Sanırım latife ters algılandı:)Orda aslında atıfta bulundum yani o kadar ununu eleyip eleğini asmış gibi davranıyorlar ki bu tarz extralara gerek duymuyorlar demek istedim.Bahsettiğin markalarda çok araç geçti elimden,piyasada kendini ispatlamış ve kullanıcı sayısı bizim Kialardan illaki kat ve kat fazla olan ve girdikleri maliyetler sonucunda sadece bu tarz aksesuarlar için ayrı bir firma çalıştırıyorlar.Kia için çok bol aksesuar yelpazesi bende çok istiyorum hatta ilk müşterileri arasına girmek isterim.Belli olmaz bakarsın güzel birşeyler çıkar.:)
Kusura bakma ben yanlış anlamışım :) dediğin gibi umarım çıkardıkları yeni kasa araçlara uygun aksesuar gurubunu güçlendirir kia,yoksa büyük bir eksi türkiye pazarı için bu

Serkan OĞUZ

New member
Kusura bakma ben yanlış anlamışım :) dediğin gibi umarım çıkardıkları yeni kasa araçlara uygun aksesuar gurubunu güçlendirir kia,yoksa büyük bir eksi türkiye pazarı için bu

Evet haklısın Türkiye pazarı bu tarz konularda beklentili ve kesenin ağızını açmaya hazır bizim gibi arabasını seven,merakla bu tarz ürünleri bekleyen insanlarla dolu.Pek ümidim yok ama yinede sürpriz bekliyorum.

Tesla

New member
Arabamız alçak, aracını alçalıp süspansiyondan memnun olmayan, eski haline getirip tipini beğenmeyen golf sahibi arkadaşım özeniyor Ceed'e, müdaheleye gerek yok.
Aynalar ve ön panjur kendinden piyanoblack boyalı, arka body kit gibi zaten.
Egzoz kendinden uçlu ve çooook beğeniyorum.
Body kit her aracı tipsizleştiriyor bence.
Farlar kendinden kaşlı ve yakışıklı.
Camlara 1 numara film yaptırınca havası değişiyor, tavsiye ederim.

Bence Ceed için "Peter Schreyer bu işi becerememiş, tipsiz olmuş, eksiği var" diyecek yoktur bu pazarda. Bizim araçta eksik olan tek aksesuar led stop farları bir de xenon. Malesef bulunmuyor. Ama ampulleri led stop ve sinyal ampulleri ile değişiklik yapıcam bir kaç yıl geçince.

ibrakbulut

New member
Aracın eksikleri olmadığı için aksesuar takalım demiyoruz ki.. Zevk bizim , aksesuarda zevk olduğundan. Peter bey hakkını vermiş dizayn olarak.
Sonradan yapılan aksesuarları bıraktım, orjinal aksesuarlar bile çok az sağolsun çelik motor. Romanya, İngiltere, Bulgaristan kime mail attıysam hepsi dönüş yaptı. Fakat türkiye'deki bayiiler istediklerimi getirtemiyorlar, çelik motor ise bayii'ye yönlendiriyor. Kia Türkiye müşteri hizmetlerini aradım
-bayii ile görüşün dedi.
-çelik motordan istiyorum dedim.
-maalesef dedi.
-müşteri hizmetlerini arayacağım dedim.
-biz müşteri hizmetleriyiz , dedi.
-siz çelik motor için çalışmıyor musunuz? dedim
-evet , dedi.
-ee o zaman nasıl kia'nın müşteri hizmetleri oluyorsunuz dedim.
bugün uyuyordum kia global müşteri hizmetlerinden aramışlar. Tekrar aramalarını bekliyorum.

Bayii'de jant yok, pedal seti yok.... Olan aksesurlar da kısıtlı. Mesela orjinal trafik seti istiyorum. Çelik motor araç başına gönderiyor dedi. Arabamda hepsiburada.com'dan aldığım trafik seti olsun istemiyorum.
Bu arada trafik setini ilk sahibi arabaya koymamış sağolsun ;)

Saygılar.

ilk sahibi bayiden trafik seti alamadığı için satarken de koymamıştır büyük ihtimalle
bende arabayı ilk alırken nasıl trafik seti olmaz diye tantana çıkardım ama malesef o dönem gelen bütün kialarda set yoktu.

bende kardeşim şimdi buradan çıkacağım köşede polis çevirse trafik seti sorsa ne diyeceğim arabayı yeni aldım 36.000 tl para ödedim ama 20 tl lik trafik seti yok mu?

böyle söyleyince gittiler nereden buldular bilmiyorum ama 15-20 tl lik dandikten bir set getirdiler. gerçi eski arabamı bayiye vermiştim ondaki seti aldım ama genede eksiklik.

ibrakbulut

New member
Cok fazla günahını almak istemediğimden birsey soylemedim. Bu ayrıntıyı bilmiyordum. Tesekkurler.
Maalesef kia'nin kaliteli araçları var fakat müşteri memnuniyeti odaklı çalışmıyorlar. Bastan aşağıya yenilenmesi gerektiğini dusunuyorum. Yukarıdan baskı olmazsa bayii cok fazla umursamiyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi