yeni i30 test

• Konbuyu başlatan Josefsalvatini
  • Başlangıç tarihi
J

Josefsalvatini

Guest
[size=8pt]yeni i30, hyundai i30, i30 nasıldır, 2013 hyundai i30, 2012 hyundai i30, hyundai, i30, i30 test, i30 tanıtım[/size]

evet arkadaslar merakla beklenen i30 testi

arkadaslar yenı araba alacaklar için iyi bir çözüm ama ceed konsept den hiç farkı yok asla ve asla almam :)

artısı eksisi

gündüz farı var ama bi xenon yok :(:(:(
anahtarsız çalıştırma var ama start stop yok
sürücü koltugu otomatık ama hafıza yok tek sürücü için cazıp degıl cıft surucu ıcın ıse hafızasız anlamı yok
sag koltuk yukseklık ayarı yok
cam tavan cok ıyı ama perde acılması yuzunden arka bas mesafesı cok dar
navıgasyoın yok gerı gorus var
17 jant yok
128 motor sakırdaması aynen devam:)
6 ılerı guzel yakıt ıcın ama cok hantal 3 vıtes sonunda 100 km ye ulasıyor veeee kendı manuelde kullanımda bıle vıtes yukseltıyor asla bana uymaz
el frenı elektırıklı bayanlar ıcın kolaylık bana uymaz sonra karda nasıl yanlarız:)
dıreksıyon sertlık ayarı guzel
trım seslerı arka amortısor sesı aynen devam:)
anahtarsız calıstırma guzel
yarı derı guzel
kule gergısı takma sansımız sıfır :)

ve sonuc benım arabam daha iyi :) sadece yeni kasa diye asla 20.000 tl fark vermemmmm yeni ceed içinde gecerlı bu dedıklerım:)

Snaan

New member
Ynt: yeni i30 test

görüntü olarak hoş duruyor ama bence de araba değiştirmeye değmez. bu arada topluca test etcek miyiz etmicek miyiz anlayamadım ben?

J

Josefsalvatini

Guest

şahsi görüşüm bu arac toplu testi haketmıyor :) daha ust segmentlere bakalım :)

tsimen

New member

şakırdama ve süspansiyon sesi varsa zaten genel olarak ceed kullanıcılarının ençok şikayet ettikleri konularda gelişme yok bu durumda yeni ceed de pek çekici gelmeyebilir bekleyelim görelim.

J

Josefsalvatini

Guest
2010 oncesi consept hariç aracı olup yenilemek isteyenler icin ve yeni Arac almak isteyenler icin avantaj ama benim icin yeni Ceed dahil avantajı yok malesef :)

c@n

Super Moderator
Ceeden artisi yeni cikmasi ve agustosta gelecek olan cift kavrama sanzimani...

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=c@n link=topic=1151.msg30657#msg30657 date=1332867903]
Ceeden artisi yeni cikmasi ve agustosta gelecek olan cift kavrama sanzimani...

[/quote]
abı sadece benzınlı cıft kavrama olacak o kesın dızelde 1 sene sonra

c@n

Super Moderator
Bence ceedi cift kavrama getirecek celik motor.....

J

Josefsalvatini

Guest

abı kesın olarak gelmeyecek :( sadece benzınlı oyle :( bu kesın belkı makyajda vs gelır

c@n

Super Moderator
Abi belki supriz yaparlar....:):):):) biliyorsun bunlar ne yaptiklarini hatta ne ithal ettiklerindem bazen haberleri olmuyor....

omurkadir

New member

kasasi super duruyor ic tasarim da guzel ama bu sorunlar varsa evet pek degmez katiliyorum.yeni ceed e kaldi umutlar.onda da pek arti olmayacak gibi galiba.onun icin arabayi degistirirsem concept at pro dusunuyorm bundan sonra en azindan ekonomik olarak bi suru ozellik artisi olup arabayi sifirlamis olurum.

J

Josefsalvatini

Guest

ömür mehmet tekı pro yu kacırma derım

Snaan

New member

satamaz ki 4 ileri düz otomatik gelirse. rakipleri hep 7 ileri otomatik yapıyor. çift kavramalı olmasa bile en azından 7 ileri olmalı.

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=Archiqua link=topic=1151.msg30678#msg30678 date=1332870525]
satamaz ki 4 ileri düz otomatik gelirse. rakipleri hep 7 ileri otomatik yapıyor. çift kavramalı olmasa bile en azından 7 ileri olmalı.
[/quote]
sınan zaten 6 ıloerı kesın 4 ılerı artık yok

Snaan

New member

hmm o zaman yine de satılır abi. millet daha tam olarak çift kavramalı sistemi kavrayabilmiş değil :) vites sayısı yüksek olsa yeter şimdilik. ama duyduğuma göre bmw 8 ileri şanzımanla geliyor. yani yine geri kalmış olcak. mesela beygir gücünde neredeyse bütün dizel araclardan daha önde hyundai grubu.

tsimen

New member

6 ileri ile 4 ilerinin arasında yakıtta çok fark yok , bu teknik verilerden de belli. Altı ileride beni tek cezbeden manuel olarakta kullanılabilmesi ki (Bizimkilerde kullanılıyor ancak yeni sisteme göre meşakkatli ve alışkanlık gerektiriyor.)klasik otomatik şanzımanda tork konvertöründen dolayı kaç vites olursa olsun hep kayıp var. BMW nin bu konuda yaptığı çözüm ise kalkış ve duruşlarda ve vites değişimlerinde tork konvertörü üzerinden yumuşak geçiş ve hareketleri sağlarken hareket ve vites değişimi sonrası elektromekanik olarak kavramayı kilitleyerek kayıpları minimize etmesi. Bu şekilde bu şanzıman yılın en iyisi seçilmişti. Kaynak auto show veya otohaber dergisi.

J

Josefsalvatini

Guest
Birde bizde vites 3 iken 4 e geçmiyor malesef bunda manuel kullanımda geçiyor :( spor mod yok

tsimen

New member

Zaten manuel kullanırken vitesi kendi yükseltmesi bence tuhaf. Kendini korumak için yapıyordur ama gerçekten sportif kullanımı rezil eder.

c@n

Super Moderator
Adamlar bastan soyluyor bu araclar spor moda uygun degil diye....:):):):)