yeni ceed yorumları

ahmymn

New member
Ynt: yeni ceed yorumları

Yauww ne biliyim benim araba, şebekeye mi elektrik verdi ama akü bitti 250km de :) Ayrıca araba gayet akıllı tüm ışıkları kendisi kapatıyo :)

ahmymn

New member

Tarihe geçecek bir arabam var... 1 hafta oldu arabayı alalım tam 7. günde akü bitti, dün roket taktılar :D

GOGO

New member

[quote author=ahmymn link=topic=1853.msg49961#msg49961 date=1354194789]
Tarihe geçecek bir arabam var... 1 hafta oldu arabayı alalım tam 7. günde akü bitti, dün roket taktılar :D
[/quote]

Serviste aküyü test ettirmenizi tavsiye ederim. Eğer uzun süre çalışır vaziyette bırakılan bir şey yoksa ki olması çok mümkün değil zaten, bu bana çok normal gelmedi.

ahmet sen arabayı ya sat yada kurban falan kestir.
ne bu kardeşim 1 haftada başına gelmeyen kalmadı......

ahmymn

New member

Bülent daha arabayı almaya giderken kan akıttırdım zaten :( Daha lastik dönmeden o işi halllettim ama... Gogo aküyü ölçtüklerinde, rapor kağıdı alıyorlar, pdr tarzı bir cihazla, akünün değiştirilmesi gerekir diye bir rapor yazdı... Yani bomboş bir akü ve 300 km hareket... :-[

ne diyeyim geçmiş olsun.....

herşey yoluna girer tüm bunları unutursun inşallah...

ahmymn

New member

Sağolasın ömür. Gerçekten de birşey geldimi gerisi geliyo, çorap söküğü gibi. Dün yaşadıklarımı yazsam... :eek: :eek: :eek: :'( :'( :'(

omurkadir

New member
abi gecmis olsun isimler karisti galiba :D dun ruyamda aku bitiyordu valla. sasirdim demek senin arabayi gormusum. :D

Sent from my GT-I9300 using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

ahmymn

New member

Ömür sen rüyada görüyon benim arabada çıkıyor. Bu da ilginç,bundan sonra böyle birşey görürsen haber verde ona göre tedbirimi alayım bende :) Benim de içime senin ismin doğmuş demekki, yazmışım :D

sid

New member

İlk hafta deneyimleri;
- Eş dost önce Kia bu para, yazık olmuş muhabbeti çekti ben de bir tur verdim. Bazıları ayıp olmasın diye bazıları da cidden beğendikleri için hayırlı olsun dedi.
- Beygir gücü hisedilmiyor veya çok az. Aynı ağırıkta ki farklı güce sahip araçları yokuşlarda çıkış ivmesine baktım.
- Fatura bedeli düşük gösterilmiş, ileride başım ağırır mı bilemiyorun sonucta benim ödediğim miktar belli.
- Ses açısından yağmurlu havada memnun kalmadım.
- Motor gürültüsü bazı anlarda artıyor, rölantide biraz çalışınca sesi değişiyor, aynı durum yolda da karşıllaştım, birşey motoru dengelemeye çalışıyor ama ne bilemedim.
- Arka çiftli koltuk yerinden kolay çıkıyor, bunu servise göstermem gerekecektir, yolculuk halinde çıkması baş ağırıtır

ahmymn

New member

Birinci soyledigin, sanirim hepimizin basina gelmistir, o da belirli on yargilardan kaynaklandigini soylemek yanlis olmaz...
Ses konusuna gelince, ayni siniftaki diger araclarda sesin daha fazla oldugunu soyleyebilirim, koltuk konusuna gelonce nasil ciktigini anlamadim...
Ben de dediklerine ilaveten bagajin kolay kapanmadigini soyleyebilirim

omurkadir

New member
hep olumsuzlari yazmissin enteresan.

Sent from my GT-I9300 using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

aklına başka ne geliyorsa hepsi olumlu o yüzden sadece 5-6 satır olumsuız yazmış.... ;D ;D ;D ;D ;D

ahmymn

New member

Olumsuzlardan gitmeyi tercih etmiş :p Tercih meselesi tabii ancak haklı oldugu yerlerde var ama ;)
Fatura konusunu şimdi hatırladım bende, eve gidince bakayım ne kadarlık fatura kesilmiş diye

sid

New member

Firma ve fanları olumlu yanları zaten belirtiyor, mühendis mantığı yanlıştan doğruya gitmek :)
Burada ki amaç bir birimizi poh pohlamak değil, bundan sonra alacaklar için dikkat etmesi gereken yerleri belirtmektir.
Yoksa;
4 sensör var; ışık (farlar), buğu, yağmur ve lastik basıncı. Bu süre zarfında 4'ü de düzgün çalıştı.
Aynı klasmada ki araçlar ile hafif savrulduğum bir viraj vardı, bunda ilk orada denedim ve yüzüm güldü.
Kapı camları biraz yukarda (özellikle arka taraf) ve kişiye güven vermekte.
İlk yardım setini ocakta alma sözü aldım.
Oturuş pozisyonu ve ferahlığı güzel.
Birkaç yerde (kuru, ıslak vs) ciddi fren testi yaptım ve abs devreye girdi, düz gittiğim için esp'ye gerek kalmadı sanırım, memnun kaldım. Sonuçta içinde can taşıyoruz, aracın limitlerini bilmek gerekiyor.

Yine de beni asıl ilgilendirenler önceki mesajdakiler, olsa daha iyi olurdu dediklerim. Hepsi de düzeltilebilir eksikler, bundan sonra ufak bir revizyon ile bizden sonraki kullanıcılar daha iyi araca sahip olabilirler.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Bende mühendisin ama yanlışların yanında doğruları da yazalım ki görüp bakanlar bilgi edinsin bu forumun amacı bu zaten fan lik ayrı birsey doğruları yazmak apayrı

ahmymn

New member

Ben de muhendisim ;) baya bir meslektas olduk burada :) tabiki olumlu ve olumsuz ozelliklerinin tamamini belirticez ki paylasim olsun.
Fan olmak sadece tek tarafi irdelemekle olmaz, + ve - tum yonleri ortaya koyarak + larin fazlalismasini saglamk hem biz kullanicilari memnun eder hemde markayi yukariya tasimak suretiyle pazarda daha fazla pay almasini saglar :-\

c@n

Super Moderator
Eskilerin yanında artilarida yazmak lazım... Hep eksileri yazarsak, forumu inceleyen ve araci bilmeyenler icin cokta iyi referans olmaz... Bu sebeble, eksilerin yanına artilarida yazmak lazım...

Sent from my HTC One X using Xparent Red Tapatalk 2

rayen

Super Moderator

+1
Ben de Cee'dle ilgili eleştirilerde bulunuyorum (özellikle servis açısından) ama, o zaman niye aldın diyenlere de bir çuval olumlu özellik sayıveriyorum. Diğer emsal araçlara göre artıları fazla olduğu için bu araçları aldığımızdan, bu artıların da altını çizerek belirtsek iyi olur diye düşünüyorum.

ahmymn

New member

Evet servis noktasinda bende elestiriyorum fazlasiyla. Ama iyi olanlari da soylemekten geri durmam.