Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

ben aracı oaldığımdan beri opet kullanıyorum şu an ş.içi. ş.dışı karşık ortalama 6-6,5 lt civarı stok halde

ceronimo1978

New member
Ok bende opetciyim. Hani yok opet degil su marka soyle diyen varsa deneyim diyorum

Serkan OĞUZ

New member
Opet denemedim ama eskiden Shell Gtl vardı ve gidişteki farkı ciddi şekilde hissettim ve memnundum sonra bu yakıtı kaldırıp nitro denen yakıtı çıkarana kadar çevremde Total kullanan ve çok memnun olanları görünce Total kullanmaya başladım performans açısından hissedilir bir fark görmedim ancak motorun biraz daha sessiz çalışması ilgimi çekti hala aynı yakıtı kullanmaya devam ediyorum.Alışkanlıklarımdan kolay vazgeçemem ama denk gelirse Opet deneyeceğim.

akrepkral86

New member
Ben aracıma shell nitro alıyorum bence aracın azda olsa performansını ve yakıt tüketimini etkiliyor

gorkemsin

New member
Opet denemedim ama eskiden Shell Gtl vardı ve gidişteki farkı ciddi şekilde hissettim ve memnundum sonra bu yakıtı kaldırıp nitro denen yakıtı çıkarana kadar çevremde Total kullanan ve çok memnun olanları görünce Total kullanmaya başladım performans açısından hissedilir bir fark görmedim ancak motorun biraz daha sessiz çalışması ilgimi çekti hala aynı yakıtı kullanmaya devam ediyorum.Alışkanlıklarımdan kolay vazgeçemem ama denk gelirse Opet deneyeceğim.
katılıyorum. excellium ile motor azda olsa daha sessiz. bende aynı şeyi farkettiğimden total excellium diyorum. tüketimde aralarında bir fark yok. ilk dizel aracı aldığımda yılların dolmuş şöförü babam dedi ki mazotu nerden alırsan al bildik bir istasyondan al. Bende altunizade de TOTAL in kendi istasyonu( isim hakkı değil) vardır. Hem Capitol, hem de arkasındaki paralel Kısıklı caddesi üzerinden giriş yapılabilir. Tavsiye ederim. Birde ne zaman gitsem istasyonda tam karşıdaki OPET deki gibi aşırı yoğunluk olmadığından camlarımı hiç aksatmadan temizlerler,şu ana kadar hiç yaptırmasam da her defasında yağı, motor suyu, silecek suyu kontrol edelim mi diye sorarlar sağolsunlar.

gorkemsin

New member
Bu arada Serkan arkadaşım. Sende Total ciysen TEB TOTAL Cardını çıkart daha yapmadıysan...Az önce kart eksremi inceliyordum da baktım da son 1 senede 4140 TL lik yakıt almışım. Oda 207 TL indirim yapmış. Neredeyse 1 depoya yakın mazot :)

MuSTaNG

New member
Shell'in GTL yakıtı devletin bi gün tırlardan birine operasyon yapması sonucu yakalandı tır'ın içinde GTL olması gerekiyodu ancak alınan numunelerde GTL çıkmadı.. Bunun üzerine devlet derince dolum istasyonuna mühür vurdu neden derince derseniz GTL yakıtlar ordan alınıyordu.. 1.5 gün sonra shell mühürü kaldırdı ama benim nezdimde GTL'in adı çıktı bi kere bi daha GTL almadım ama zorunlu olarak shell euro diesel kullandım.. GTL'in patladığı sırada arabamın yakıt pompasıda iflas edince komple değiştirmek zorunda kaldık, tabii GTL yüzünden demiyorum ama şans mı kısmetsizlik mi bilemiyorum, hoş GTL nolursa olsun almazdım artık zaten ama GTL'de o olaydan bi iki hafta sonra piyasadan kalktı daha yenisi gelicek dediler ve bu nitro'yu çıkardılar.. Şimdi bu GTL'in maliyeti fazlaydı ve fiyatıda fazlaydı gerçi ama tutulan bi mazottu, benim tahminimce shell bi katakulli yapmaya çalıştı artık kaçak mı getirdi yada GTL diye dandik bi yakıt mı dağıtıyodu maliyeti ucuzlatmak için bilemiyorum ama shell bu işten pek zarar görmeden sıyrıldı çünkü tahminimce hiç birinizin haberi yok :).. Demek istediğim ben bu shell'in GTL ve euro diesel'ini kendi 3 yıllık aracımda her zaman kullandım ne yakıt tüketimi olarak ne motor sesi olarak ne performans olarak hiç bir fark hissetmedim ikiside aynı ancak tabii gerçekte GTL daha ince olduğu için illa ki yararı vardır diye genellikle onu kullandım(milyon tane testte GTL açık ara üstün diğerlerine karşı sadece ben hissetmedim yanlış anlaşılmasın;)).. Şimdi nitro iyimi derseniz bence euro dieselden hiç bi farkı yok sadece adını değiştiriyolar farklılık olsun millet alsın diyede GTL'den iyi diyorlar.. Bütün bunları nerden mi biliyorum samandıra'da shell bayimiz vardı ordan biliyorum devrettik artık shell'in önünden geçmiyorum, zorunlu kalmadıkça yakıt almıyorum ama size yakıt önerebilir miyim onuda yapamam shell GTL şüphesiz testleriyle kullanıcı yorumlarıyla en iyi yakıttı ama onuda bi şekilde mahvettiler şimdi benzinli aracım var opet hariç her yerden alıyorum aman aman bi fark sezemiyorum ancak benzinde total için iyi diyorlar kullanıcılar, dizel içinse yine shell diyicem ama sadece Nitro GTL'den daha iyi bi yakıt değil onu bilmenizi isterim.. Shell'i kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın sonuçta mercedes, bmw arabada neyse shell'de akaryakıtta odur.. Bence tüm yakıtları deneyip görmelisiniz gidip bi starpet'ten almayın tabii ama ;)

Berkan

New member
katılıyorum. excellium ile motor azda olsa daha sessiz. bende aynı şeyi farkettiğimden total excellium diyorum. tüketimde aralarında bir fark yok. ilk dizel aracı aldığımda yılların dolmuş şöförü babam dedi ki mazotu nerden alırsan al bildik bir istasyondan al. Bende altunizade de TOTAL in kendi istasyonu( isim hakkı değil) vardır. Hem Capitol, hem de arkasındaki paralel Kısıklı caddesi üzerinden giriş yapılabilir. Tavsiye ederim. Birde ne zaman gitsem istasyonda tam karşıdaki OPET deki gibi aşırı yoğunluk olmadığından camlarımı hiç aksatmadan temizlerler,şu ana kadar hiç yaptırmasam da her defasında yağı, motor suyu, silecek suyu kontrol edelim mi diye sorarlar sağolsunlar.
ilk depom haricinde bende hep excellium alıyorm .yanlzı sadece sunu merak ediyorm kendi bayisi olup olmadıgnı nasıl anlıyoruz :confused:

gorkemsin

New member
ilk depom haricinde bende hep excellium alıyorm .yanlzı sadece sunu merak ediyorm kendi bayisi olup olmadıgnı nasıl anlıyoruz :confused:
şöyle total sayfasına gir . istasyonların cinsinde TYPE : DOCO yazanlar kendi istasyonu. TYPE: DODO yazanlar isim hakkı. Ama ben sağlama almak için açıp telefon Total e de sormuştum.
bu arada Zeynepkamil BP de BP nin kendi istasyonudur. Üsküdar civarında oturanların bilgisine...Ben benzini BP den alırım, dizeli TOTAL den. Hoş benzinli araba kalmadı artık bende :)

berkural34

New member
Ben devamlı nitro alıyordum ve memnundum , tüketim-sessizlik-performans açısından.
sonra parça parça toplam 300 liralık total exellium aldım ama nitrodan fark göremedim. Belki kısa mesafe kullandığım içindir . Şuan okulum tekrar başladı , uzun mesafeye döndüm. Depom bittikten sonra tekrar total denerim baya bir kişi memnun gözüküyor.

Serkan OĞUZ

New member
Bu arada Serkan arkadaşım. Sende Total ciysen TEB TOTAL Cardını çıkart daha yapmadıysan...Az önce kart eksremi inceliyordum da baktım da son 1 senede 4140 TL lik yakıt almışım. Oda 207 TL indirim yapmış. Neredeyse 1 depoya yakın mazot :)
Usta onu soracaktım unuttum valla yazdığın çok iyi oldu:) Bundan önceki mazot alışımda sordum ama dediğin gibi TEB falan birşeyler dedi,zaten tek banka,tek kart,limitide yeterli diye ekstra bir kart istemediğim için kredi kartı almam gerekiyor diye düşündüm birazda acelem vardı tam anlayamadım.1 depo bedava mazot bence hiç fena değilmiş:D Zaten araç kendi şirketimin üstüne mazot maliyeti iyice düşer benim için.Biraz daha detaylı bilgi verebilirsen ne gerekiyor vs verdiğin bilgiler doğrultusunda bende temin edeyim.Şimdiden teşekkür ederim.

gorkemsin

New member
Usta onu soracaktım unuttum valla yazdığın çok iyi oldu:) Bundan önceki mazot alışımda sordum ama dediğin gibi TEB falan birşeyler dedi,zaten tek banka,tek kart,limitide yeterli diye ekstra bir kart istemediğim için kredi kartı almam gerekiyor diye düşündüm birazda acelem vardı tam anlayamadım.1 depo bedava mazot bence hiç fena değilmiş:D Zaten araç kendi şirketimin üstüne mazot maliyeti iyice düşer benim için.Biraz daha detaylı bilgi verebilirsen ne gerekiyor vs verdiğin bilgiler doğrultusunda bende temin edeyim.Şimdiden teşekkür ederim.
benimde 20 yıldır hep tek kredi kartım vardı. 1 sene önce 2 kartım oldu. Aslında çalıştığım şirket maaş ödemeleri konusunda TEB ile anlaşınca onlarda geldi size kredi kartı verelim dedi. Denk düştü bende totale girip çıktığımda yakıt da %5 indirim yapan kart diye gözüme çarpıyordu. O zaman bana bu kartı yollayın dedim. Maaş hesabı olduğundan kart ücretide ödemiyorum nasıl olsa. Sende kart ücreti yazdıklarında arar müşteri hizmetlerini iptal edersin. Uğra bir TEB şubesine Bonus özellikli TEB TOTAL kartınızı istiyorum diyi ver. Zaten biliyorsun kredi kartı vermeye can atıyorlar.

Serkan OĞUZ

New member
benimde 20 yıldır hep tek kredi kartım vardı. 1 sene önce 2 kartım oldu. Aslında çalıştığım şirket maaş ödemeleri konusunda TEB ile anlaşınca onlarda geldi size kredi kartı verelim dedi. Denk düştü bende totale girip çıktığımda yakıt da %5 indirim yapan kart diye gözüme çarpıyordu. O zaman bana bu kartı yollayın dedim. Maaş hesabı olduğundan kart ücretide ödemiyorum nasıl olsa. Sende kart ücreti yazdıklarında arar müşteri hizmetlerini iptal edersin. Uğra bir TEB şubesine Bonus özellikli TEB TOTAL kartınızı istiyorum diyi ver. Zaten biliyorsun kredi kartı vermeye can atıyorlar.
Olmadı dediğin gibi kart ücreti almayacaklarsa sırf yakıt için kullanacağım ve otokontorlünü rahat yapacağım bir kart edineyim kart ücretine fena takıntılıyım çünkü:) Bilgi için çok teşekkür ederim, bu arada İzmirde baktığım 10 istasyonun 9 tanesi Dodo :)

gorkemsin

New member
Olmadı dediğin gibi kart ücreti almayacaklarsa sırf yakıt için kullanacağım ve otokontorlünü rahat yapacağım bir kart edineyim kart ücretine fena takıntılıyım çünkü:) Bilgi için çok teşekkür ederim, bu arada İzmirde baktığım 10 istasyonun 9 tanesi Dodo :)
İstanbulda DOCO lar var ama İzmirde pek olmayabilir doğrudur.

zeg

New member
arabam düz vites dizel 3400 km yi geçti su anda sehir içi kullanıyorum hep 7,8 gösteriyor sizce bu ortalama düşermi

berkan1981

New member
Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

arabam düz vites dizel 3400 km yi geçti su anda sehir içi kullanıyorum hep 7,8 gösteriyor sizce bu ortalama düşermi
Duser dostum benimde duz 31000kmde sehir ici 4.5 ile5.7 arasi değişiyor

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zfrgll

New member
Merhaba arkadaşlar aracım Kia Ceed 1.6 CRDİ Otomatik 128Hp aracım 3.845 km. de.İlk aldığımda 12.5lt/100km gösteriyordu daha sonra 11.00lt/100km düştü uzun yol olarak balıkesire gittim 6.4lt/100km de daha sonra aradan zaman geçti İstanbul trafiğinde 10.00lt/100km de arada 9 oluyor sapancaya gittim 5.8lt/100km oldu geldiğimden beri hiç sıfırlamadım şimdi 8.3lt/100km de çokta sakin ve devirli kullanmama rağmen.

huss25

New member
epdknın tavan fiyat uygulaması ile 22 kuruş indirim gelecekmiş motorine buda resmi gazetede yayınlanması sonrasında olacakmış peki ne zaman yayınlanacak bi yerde bulamadım bu haberi şu an shell ile petrol ofisinin fiyatlarına baktım 4,60 dizel ortalaması görünüyor gece 12 yi geçince bidaha bakıcam haberin linkide bu yalnız resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe gireceği bu haberde değil başka bi haberden aldığım bilgidir.
Tavan fiyat başlıyor, motorin 22 kuruş ucuzlayacak - Hürriyet EKONOMİ