Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

ilaksali

New member
Arakdaşlar ceed premium aracım var araç ortalama yakıtı yazıyor ekranda anlık tüketimi nasil görebiliriz ?

berkan1981

New member
Merhaba Arkadaşlar,

Benim aracım 23300 KM'de ve şehir içi trafiğinde 6.5 lt'nin altına bir türlü inemedim. Burada yazan bazı arkadaşlar 4.8 ile 5.5 arasında değerler yazmış. Nasıl beceriyorsunuz bunu :D Özel bir sırı varsa bana da anlatırsanız sevinirim :D Benim aracım manuel ve agrasif olarak da kullanmıyorum. Araba ne diyosa onu yapıyorum. Vites yükselt diyo yükseltiyorum devir düşüyor düşürüyorum. Az yaksın diye klimayı bile açmıyorum :eek: Ama hala 6,5 ile 7 arasında dolaşıyorum. Benim araçta mı bişey var acaba?
Arkadasim bence sen aracini bi goster derim ben abartisiz söylüyorum basmiyim 4.7 yakiyor biraz kapatiyim gazi en kabadayi 6 lt yakıyor aracim yeni kasa ceed manuel km 18500 bu arada gecende hafta sonu erdekten yazliktan donuste mazotu komple bitirdim 50 tl lik total exceliium doldurttum istanbul kartala kadar 359 km yol geldim o mazotla

sbeyazit

New member
Bilgi için teşekkür ederim. Ben 4.7 şimdiye kadar hiç görmedim maalesef. Dediğiniz gibi servise gitip baktırayım. Mazot filtresinde veya başka bir yerinde sorun vardır belki. Ben 50 liralık mazotla uzun yolda dur kalk yapmadan ortalama 100 km hızla yaklaşık 200-230 km yol gidebiliyorum. Bu işde bir iş var anlaşılan.

ceronimo1978

New member
araç 2012 yeni kasa consept plus at. İstanbul Antalya gidiş geliş, klima açık araç yüklü 3 kişi. Gidiş ve dönüşte otobanda 160-200, diğer yerler 120-130 6.3 km/100 lt ile geldim.

sbeyazit

New member
araç 2012 yeni kasa consept plus at. İstanbul Antalya gidiş geliş, klima açık araç yüklü 3 kişi. Gidiş ve dönüşte otobanda 160-200, diğer yerler 120-130 6.3 km/100 lt ile geldim.
Bu mesajdan da anladığım üzere benim arabada bir sıkıntı var gibi duruyor. Bana servis yolu gözüktü anlaşılan:)

berkan1981

New member
Şaka bir yana ciddi bir konu ben şahsen senin yerinde olsam ugramadigim servis kalmazdi

müziksiyen

New member
Merhaba. Aranıza yeni katıldım ve bir sorum var. 2010 ceed sw otm dizel sahibiyim. Arabanın üzerinde aldığımda 4 adet lassa snoway kış lastikleri vardı ben de sökmedim. Şu an şehir içi 8.5 litre gösteriyor ortalama ve hiç zorlamıyorum. Acaba yakıtı 1 litre kadar lastikler mi artırıyor? Ve az yakması için hangi dört mevsim lastikleri önerirsiniz? Jantlar 15lik. Teşekkürler.

berkural34

New member
Valla yakiti bilemicem ama bu havalarda o lastiklere yazik ediyorsunuz , hemde fren olsun yol tutus olsun performans kaybi yasarsiniz , verimli olabilecegi sicakligin cok cok cok ustunde suan hava ve asfalt sicakligi.

müziksiyen

New member
Tesekkurler fakat soylediginiz seylerin ben de farkindayim. Benim sorum sadece yakit ile ilgili. Yani kis lastikleri tabi ki yakiti arttirir ve bu zamanda kullanilmaz. Kullanan ve yakiti su kadar arttirdi benim arabamda diyen var mi onu soruyorum ve yakiti dusuk tutmak icin az yakmak icin ne yapiyorsunuz o onemli benim icin.

ceronimo1978

New member
En kisa yoldan cozum ariyorsaniz fogru ********na gidip yazilimi yaptirin. Tecrubeyle dogrulanmistir selamlar

müziksiyen

New member
Haklisin en kokten cozum o ve ben de yaptirmayi dusunuyorum da ben acaba dizel arabanin az yaktirmak icin puf noktasi var mi sorusuna cevap ariyorum :) Yoksa gaza yuklenmediginde hatta marsa basmadiginda her araba az yakar :)

ceronimo1978

New member
Valla ben cok farkli surus alternatifleri denedim . Istanbul gibi trafigi manyagi bol bir yerdeysen yazilim disinda cozum almak zormus onu anladim

müziksiyen

New member
Chipten once araba nasildi chipten sonra nasil anlatir misin biraz? Yani mesela sehir ici 8.5 yakiyor arac tuningten sonra kac yakar? Tesekkurler.

bir.mann

New member
Chipten once araba nasildi chipten sonra nasil anlatir misin biraz? Yani mesela sehir ici 8.5 yakiyor arac tuningten sonra kac yakar? Tesekkurler.
Maalesef buna net yanıt veren olmadı benim gördüğüm. %10 azalıyor diyen de var, 1.5 lt diyen de..Ben şu an 8.5 yakmaya başladım, 8'den bu rakama çıktı, sanırım hava filtresinden kaynaklı. Bakımdan sonra 8 civarına düşersem, yazılımla da 7'yi yakalarsam benim için süper olur.

müziksiyen

New member
Tesekkur ederim cevap icin. Valla araba 8.5 yakiyor insallah yazilimla duser. 75 bin bakimini sordum tekirdagdaki servise filtreler ve yaglar degisecek dediler fiyat olarak turk mali filtrelerle 420 lira orjinal filtrelerle 500 lira fiyat cektiler. Aracin 2 yil daha garantisi var ama ne yapayim sizce deger mi yoksa sanayide bizim ustaya 150 liraya yaptirayim mi hepsini? Ne dersiniz arkadaslar bu garanti bildigim kadariyla herseyi kapsamiyor. Sizce ne yapayim servis mi sanayi mi?

bamtrans

New member
şu anki şehir içi tüketimim şehir içi 6.6 ve sadece çözüm yolu aracı 1000 - 1200 civarı kullanmak 2 degilde hemen arkasından 3. viset e atmak hatta düşüşde şuan 6 ya kadar görmeyi bekliyorum...

müziksiyen

New member
Cevap icin tesekkurler ama sizin araciniz manuel ve 6 ileri. Benim arac tam otomatik tork konvertorlu ve 4 ileri :) Ben daha dusurmenin bir sirri var mi diye cevap bekliyorum ama chip ve gaza yumurta var gibi basmak haricinde bise yok anlasilan :)

Tevfik

New member
tamamen senle alakalı . Ben uzun yolda 6,1 litre şehir içinde 7.1 litre yaptım klima full açık bu değerleri elde ederken ama ilk aldığımda bende 10 litre yi görmedim değil .