yeni ceed ve astra hb kapıları

babıesrar

New member
Arkadaşlar aracımla ilgili ilk kez hayal kırıklığı yaşadığım bişey farkettim. Belki saçma bulanlar olabilir ;) Bugün 100000. kez berbat geçen ales çıkışı bi arkadaş beni yeni astra hb a/t arabasına aldı. Araca bindiğimde arka kapıyı kapattığımda ciddi bi ağırlık hissettim kapıda. Farklı geldi yani..Sonra eve varır varmaz kendi aracımın arka kapısını açıp kapadım. Fakat astra kadar dolgun ve ağır olmadığını fark ettim. :( Kesinlikle bariz fark var kapılarda. Onun dışında hiçbir üstünlüğünü göremedim. Bizim araçların içi her türlü astranın önünde ama kapı olayı moralimi bozdu. Astraya binip bunu fark edenler oldu mu içinizde ?

berkural34

New member
Ben bu olayi focus astra golf gibi arabalarda yasadim . Yani alman takintim yoktur ama kapilarin toklugu gibi bir olay var bencede. Ozellikle benim aracim eski kasa , ciddi fark var ama ben alirken de fiyat olarak nerdeyse 15 bin fark vardi aralarinda :)

inimicus

New member
Kapı konusunda durum şudur: yandan darbede seni koruyorsa ağırlık hafiflik bence çok fark etmez. Asıl süspansiyon konforu konusunda bir + yön fark ettin mi Astra'da?

babıesrar

New member
Kapı konusunda durum şudur: yandan darbede seni koruyorsa ağırlık hafiflik bence çok fark etmez. Asıl süspansiyon konforu konusunda bir + yön fark ettin mi Astra'da?
Valla kısa bi yolculuk oldu abi. Berbat yollardan geçtik çukur tümsek bir arada. Araç arkaya darbeleri minimum veriyordu.. Daha fazlasını anlayacağım kadar sürmedi yolculuk ;)

huss25

New member
ceed deki süspansiyon (yeni kasa) astradan her türlü iyidir bizzat kullandım ikisinide abimde astra vardı ceedi sürdüğünde kendisi söyledi astra savunucusudur kendisi gerçi şimdi passat aldı passat savunucusu olmuştur artık :)

bmx

New member
Ben 2. El almıştım Ceed'i 2010 Model 1 önceki kasa.Arkadaşımda 2010 Model Focus aldı sıfır o benden önce almıştı.
Focus'un kapısı resmen saçtan hiç bir tokluk yok zaten arkadaşım.Ben Ceed'i aldıktan sonra arabasından soğudu.Şu andada satmayı düşünüyor.
Aynı şekilde Bir önceki Astrada kapı baya hafif bunların hepsine bindim Ben alırken bindiğim araçlardan sadece Golf'te vardı o tokluk.
Yeni astra ve Yeni Focus binmedim durum nasıl bilmiyorum.Yeni astra şekil olarak hoşuma gidiyor ama binenlerin söylediği iç mekanı darmış.Bir önceki ceed bile
yeni astradan daha geniş.Son zamanda baya satan araç otoparkta sayısı artmaya başladı nasıl bilmiyorum tabi

omurkadir

New member
ya kapı ağırlığından mı tok sesten mi belirleyeceğiz kaliteyi :D :D

Srhn

New member
Eğer ağırlıga göreyse kalite bizim proların kapılarının maşallahı var kütük gibi :D artık ağırlıgına o kadar alıştımki başka araçların kapıları hafifliklten dolayı sert kapatıyor oldum :D

babıesrar

New member
Tabi ki kapı ağırlığı yada tokluk kalite için tek ölçüt değil. Ben sadece biraz kötü hissetmeme neden olan bi fark olduğunu vurguladım. Yoksa dış iç motor her türlü üstün bence ceed ;)

Emre Akçay

New member
Pro ların kapı hakkaten çok ağır. Aç karnına açıp kapayamazsın :D

ahmymn

New member
Bizim araçların kapı kapattığında verdiği his, astranın kapısının kapattığında verdiği his yanında belki hafif ve kötü bir his verse de astradan her türlü üstün bir araç. Hem multimedya hem yürüyen de tokatlar :)

Sam

New member
Ynt: yeni ceed ve astra hb kapıları

Pronun kapisini itemeyip kapi geri gelipte ayagini sikistiran varmi???:D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Srhn

New member
Cevap: Ynt: yeni ceed ve astra hb kapıları

Pronun kapisini itemeyip kapi geri gelipte ayagini sikistiran varmi???:D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ben değil ama bayan arkadaşlar sıkıştırıyor genelde :D

ali gürbüz