Yeni Cee'd TPMS Hakkında

mes

New member
Arkadaşlar merhaba;

Yeni Kia Cee'd Premium sahibiyim. Araçtaki lastik basınç izleme sensörü TPMS hakkında bir sorum olacaktı. Araç bazen TPMS lambasını kafasına göre yakıyor (şöyle ki sabah çalıştırdığımda yanmıyor. Öğlen çalıştırınca yanıyor 2-3 saat sonra sönüyor ve bunun gibi). Servise gittim cihaza bağladılar normal dediler. Aynı şeyi ikinci defa yaptığında yine servise götürdüm yine normal dediler. Lastiğin sıcaklığından zeminden vb. etkenlerden etkilenebileceğini söylediler. Her zaman yapmasa da 3-4 hafta da bir yapıyor bunu. Lamba yanınca da ister istemez insan "Acaba lastikte bir sıkıntı mı var?" diye düşümeden edemiyor.

Bu sıkıntıya bir çözümü olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

bir.mann

New member
Bende bu özellik yok diye üzülüyordum ancak çok da sağlıklı değil sanırım.

burhan

New member
normal hava basmak yerine nitrojen hava koydurup dene istersen faydası olabilir.

mes

New member
O konuya da baktım orda da net bir cevap yok. Lastiği söküp baktılar bi sıkıntı yok. Ben de anlamadım neden olduğunu.

Yilmazlar

New member
aynı arac bendede var 2,3 defa bendede yaptı sonra lastik patladı:)bir sıkıntı olmasa bence yanmaz betonda kalıyo veya farklı bişey ona göre hemen düşüyo yada havayı tutuyo iyi bi lastikçiye göster aracı hocam kesin ufak bir sıkıntı vardır

babıesrar

New member
Kardeşim bende daha kötüsü var. Araç 3 4 ay evvel lastik basınç uyarısı verdi. O tarihten beri sönmüyor.. Defalarca lastikçiye kontrol ettirmeme rağmen 2 defa serviste baktırmama rağmen çözüm alamadım. İnsana güvensizlik veriyor. Servis 2.den sonra önceden arayın merkeze durumu soralım. Biz de anlamadık niye sorun yokken yanıyor diye. Bikaç gün burda kalabilir dediler. Bırakmadım..En uygun zamanda götüreceğim inşaallah

babıesrar

New member
Arkadaşlar bu arada lastik sensörü ile alakalı az önce malatya kiadan bi eleman telefonda lastiklere 50 hava bastırmamı sonra hemen 32ye düşürtmemi söyledi. Işığın söneceğini söyledi. Sizce mantıklı mı? Lastiği patlatmayalım kaş yapalım derken?

Snaan

New member
basıncı 50 olunca lastikte yama falan varsa veya hafif çatlamış biryer varsa oradan atabilir bence tehlikeli bir iş.