Yeni Ceed Tavan Lambası

By_Cesar

Active member
Abiler Kardeşler selam olsun hepinize..

Bizim yeni kasa ceedlerin tavan ve bagaj ampullerini sarıdan beyaza çevirmek istiyorum bir kaç gündür araştırıyorum ama detaylı bir şey bulamadım sadece 12 V güç çeken bir ampul olması gerekli olduğunu öğrenebildim. Osramın sitesinden aracımıızın ampul kodlarına baktım ama yine bişi anlamadım. Kac mm veya cm olması gerekıo ampulun?

Hepsiburada. com da bulduğum bir kaç led ampul çeşidi var bunlardan kullanan yada uyup uymyacağını bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

1.Ampul PHOTON Exclusive 5 Watt Sofit LED 36 mm 6000K 85d043 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
2.Ampul Modacar 6 Ledli 31 Mm Beyaz Sofit Tavan Ampülü 011190 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
3.Ampul ModaCar 6 BEYAZ Smd Led Can-Bus Sofit Tavan Ampülü 12 Volt 0405314 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Konu hakkında yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum :confused:

Nasıl ölçüleceğini bilmiyorum ama sökmesi takması çok kolay

Bir elektrikçiden yada aksesuarcıdan direk alıp takabilirsin...

direnplt

New member
31mm olmasi lazim oyle biliyorum

Diren POLAT

By_Cesar

Active member
Söküp takma olayı evet çok basit bakalım ampul değiştiren biri varsa tavsiyesine uyucaz olmadı bi aksesuarcıda halledicez bu durumu :)

Kadir KURT

New member
Ben yaptim bi ara resmini ceker yayinlarim.
Bagaja turbo led koydum gunduz gibi super aydinlatiyor led sogutuculu.
On tsvan aydinlatmalatina beyaz cift led yerlestirdim beyaz yaniyor ama ici sari kadar aydinlatmiyor. Daha guclu led koyarsakta sigmiyor onunla idare ediyoruz :)
Tavsiyem bagaj icin turbo led alin ben 25tl ye almistim super. Onlere 7 tl ye çiftli led aldim oda idare eder.

By_Cesar

Active member
Ben yaptim bi ara resmini ceker yayinlarim.
Bagaja turbo led koydum gunduz gibi super aydinlatiyor led sogutuculu.
On tsvan aydinlatmalatina beyaz cift led yerlestirdim beyaz yaniyor ama ici sari kadar aydinlatmiyor. Daha guclu led koyarsakta sigmiyor onunla idare ediyoruz :)
Tavsiyem bagaj icin turbo led alin ben 25tl ye almistim super. Onlere 7 tl ye çiftli led aldim oda idare eder.
Hepsiburada.comdan bakıyorum alınabilecek ürünlerede karar vermedim ön aydınlatmaya takılacak ampullerin boyutu kac mm acaba? Tavsiye edebileceğin marka ürün varmı acaba ?

iPhone 'den gönderildi. ;)

Kadir KURT

New member
Valla ben aksesuarcidan aldim bence sende onlardan al olmadi aninda degisirsin birde aksam git baktin iyi aydinlatmiyor geri verirsin hepsiburada ile ugrasilmaz bence. Markalarini hatirmaiyorum o turbo led 25 tl ye aldim iyi bir markaydi alman marka sogutuculu ama tavan lambasi olarak taktigim oda dandikti galiba :) bence bunlari git bir aksesuarciya aksam taktir

--- | ceedclubtr.com Ozel Android Beta V1.01 programindan gönderilmistir. | ---

By_Cesar

Active member
Valla ben aksesuarcidan aldim bence sende onlardan al olmadi aninda degisirsin birde aksam git baktin iyi aydinlatmiyor geri verirsin hepsiburada ile ugrasilmaz bence. Markalarini hatirmaiyorum o turbo led 25 tl ye aldim iyi bir markaydi alman marka sogutuculu ama tavan lambasi olarak taktigim oda dandikti galiba :) bence bunlari git bir aksesuarciya aksam taktir

--- | ceedclubtr.com Ozel Android Beta V1.01 programindan gönderilmistir. | ---
Dediğin gibi en iyisi aksesuarcıfa halledeyim ben bu işi teşekkürler :)

iPhone 'den gönderildi. ;)