Yeni Ceed SW

amorusso

New member
Yeni Ceed Sw konusu yoktu ben acayim dedim, belli mi olur belki bu sene yenileriz :)))

Yazinki bulusmada Celik motor yetiklilerine premium sw getirecekmisiniz diye sormustuk, hayir demislerdi :)

Demek ki pazardan talep var, veya kotaya bunu da dahil etmisler satacaklar, yeni kasa ceeed sw Premium arayanlara duyurlur.

kia.com.tr de fiyatlari aciklanmis :)
Yeni cee'd Sportywagon PREMIUM
Otomatik Vites
1.6
Dizel
128ps
66.400 TL

wings35

New member
selamlar ben cw concept plus manuel alacağım... araca hasta kaldım önce hyundai i30cw, jetta arasında gidip gelirken kia'yı görünce hepsini aklımdan sildim. 1-2 ay içinde alacağım. premiumda malesef düz vites yok o yüzden alamam.. keşke manuel de olsaydı..

wings35

New member
hocam imzanızdan cw sahibi olduğunuzu gördüm. size göre + - yönleri nedir? yakıt nasıl, ses durumu, birde lastikler nasıl ben aracı alır almaz değiştirmeyi düşünüyorumda eğer iyiyse değiştirmeyeceğim. saygılar

c@n

Super Moderator
Sw premium super olur valla... araba cok yakisikli...:) donanimlar ile cok daha guzel olacak...:):)

Sent from my Samsung Galaxy Note 2 using Xparent Red Tapatalk

amorusso

New member
Ynt: Yeni Ceed SW

hocam imzanızdan cw sahibi olduğunuzu gördüm. size göre + - yönleri nedir? yakıt nasıl, ses durumu, birde lastikler nasıl ben aracı alır almaz değiştirmeyi düşünüyorumda eğer iyiyse değiştirmeyeceğim. saygılar
Benim arac eski kasa ceed 2012 model concept sr. Eksi yonleri pek yok, agirliktan dolayi sadece biraz daha fazla yakar hb ye nazaran. Artilar, kocaman bagaji :)

Yeni kasa da hankook var, fena degildir, yeniLastik icin dunlop oneririm, daha az ses yapar,
Nokian in yaz lastigi de cok iyidir :)

GT-P6800 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

GOGO

New member
Cevap: Ynt: Yeni Ceed SW

Ben de yeni ceed sw concept manuel kullanıyorum. Ben aldığımda concept plus'ın da manuel viteslisi yoktu. Gerçi tercihim değişmeyecekti muhtemelen ama yine de düşünebilirdim belki.
Araçtan genel anlamda bir şikayetim yok. Açıkçası tam anlamıyla sw olan araçları çok beğenmiyorum. Ceed sport tourer tarzında olduğu için kocaman yan camları yok ve bu benim için önemliydi.
Getirebileceğim eleştiriler araç sw olduğu için değil tüm ceed'ler için yapabileceğim eleştiriler olacaktır ama zaten bana göre mükemmel diye bir şey yoktur bu yüzden istediğim herşeyin olduğu bir araç üretildi mi bilmiyorum :)
En basit 2 örnek vereyim: Ceed'de kumanda ile camların açılıp kapanmaması ve sileceğe su püskürttükten sonra 3 silme - 5 sn bekleme - 1 silme olayını yapmaması. Bunlar çok basit ama keşke olsaydı dediğim fonksiyonlar. Özellikle birincisi tamamen üretim tercihi yani üreticiye herhangi bir maliyeti olmayan bir fonksiyon. İkincisi ise araç başına tahminen 0,75 USD civarı bir maliyet getirir :)
Bir önceki aracımda (fiat bravo) bu fonksiyonlar vardı ama örneğin onda da kapıları 30 sn içinde açmazsak geri kilitleme yapmıyordu. Ya da benzin deposu anahtarla açıldığı için her defasında ya anahtarı pompacıdan alınca temizlemek ya da kendim açmak zorunda kalıyordum.
Tüketim olarak ise çok fazla dur-kalk trafiğe girmemekle beraber İstanbul içinde 6,0 ile 6,3 arasında değerler çıkıyor. Uzun yolda ise 120 - 150 bandında İstanbul - Ankara arası 5,7 ile gitmiştim. Gerçi o zaman araç 2000 km deydi. Şu anda 6000 km de ve belki de daha az yakacaktır. Denemek lazım.
Konforu ve yol tutuşu sorunsuz diyebilirim. Performansına gelince, aracın üretimde belli euro normlarını yakalamak için çok kısıtlanmış olduğunu anlamak hiç zor değil :) Yine eski arabamla kıyasladığımda aradaki 40 nm'lik torkun yokluğunu her yokuşta hissediyorum açıkçası. Ama genel anlamda gayet akıcı ve rahat sürüşü olan bir araba. Vites geçişleri çok çok iyi ve sorunsuz.
Sonuç olarak performansı saymazsak (onun da çaresi var tabi ki :) ) beni tatmin etti ve kesinlikle tavsiye edebileceğim bir araç.

Lastik konusuna gelince 2000 km de kar lastiklerimi taktım ve geçen hafta itibariyle de araçla beraber gelen hankook'ları sattım. Fazla güven vermediler bana açıkçası ve yol sesinin normalden fazla olduğunu düşündüm. Bunlar şahsi görüşlerimdir çok fazla memnun olan kullanıcı olduğunu da biliyorum.
Benim fikrim Türkiye'de lastik seçimi en yumuşak olana göre (dunlop, good year vb) değil en optimum olana göre seçilmeli. Ben yıllardır P7 ve P Zero kullanıcısıyım. Bu sefer de yeni P1 alacağım bakalım nasıl olacak? Yollarımızın yüksek kalitesinden dolayı özellikle de 225/45/17 gibi iddialı jantlarda yumuşak lastikler balonu koyveriyor çok çabuk.

wings35

New member
Sayın GOGO,
Mesajınız için çok teşekkür ederim. paylaştığınız bilgiler harika. benimde bu aracı seçmemdeki en büyük etken bagajı ve dizel olması. aracı showroomda görünce resmen aşık oldum bu kadar güzel bir araç beklemiyordum. daha önce 2004 vectra elegance ve 206hdi xt kullandım. vectranın genişliği ve sessizliğinden sonra 206 dar, ve gürültülü yapısı ayrıca bagajının minicik olması aracı satmamdaki en büyük nedendi o yüzden sessizlik benim için önemli. tabiki dizelede alışınca yine dizel almak şart oldu. siz ankara istanbul arası 5,7 yazmışsınız bende aynı hızlarda 206 ile 5,7 yakmıştım :) ama ankara ordu arasını 110km/h de 4,4 ile giderdim. lastik konusunu çok araştırdım, aslında bende cint.P1 almayı planlarken ceedin lastik ebadının P1 de olmadığını gördüm 225/45/17 sadece cint. P7 modelinde var bu yüzden michelin primacy 3 almayı düşünüyorum. tabiki hankookları kaça alacaklarına bağlı ;)

Son olarak; uzun yoldaki gürültü performansı, kliması ve müzik sistemi nasıl?

GOGO

New member
Sayın GOGO,
Mesajınız için çok teşekkür ederim. paylaştığınız bilgiler harika. benimde bu aracı seçmemdeki en büyük etken bagajı ve dizel olması. aracı showroomda görünce resmen aşık oldum bu kadar güzel bir araç beklemiyordum. daha önce 2004 vectra elegance ve 206hdi xt kullandım. vectranın genişliği ve sessizliğinden sonra 206 dar, ve gürültülü yapısı ayrıca bagajının minicik olması aracı satmamdaki en büyük nedendi o yüzden sessizlik benim için önemli. tabiki dizelede alışınca yine dizel almak şart oldu. siz ankara istanbul arası 5,7 yazmışsınız bende aynı hızlarda 206 ile 5,7 yakmıştım :) ama ankara ordu arasını 110km/h de 4,4 ile giderdim. lastik konusunu çok araştırdım, aslında bende cint.P1 almayı planlarken ceedin lastik ebadının P1 de olmadığını gördüm 225/45/17 sadece cint. P7 modelinde var bu yüzden michelin primacy 3 almayı düşünüyorum. tabiki hankookları kaça alacaklarına bağlı ;)

Son olarak; uzun yoldaki gürültü performansı, kliması ve müzik sistemi nasıl?
Uzun yola 1 kez çıktım. Onda da kar lastiklerim olduğu için haliyle biraz uğultu oldu ama bu lastik kaynaklı bir ses. Mutlaka en sessiz araba değil ama rahatsız edici bir gürültü vs oluşmuyor arabanın içerisinde. Bu da kişiye özel gözlem durumlarından bir tanesi tabi. Ben gayet memnunum ama çok gürültü alıyor diyen de olabilir, bundan daha sessiz bir araba görmedim diyen de olabilir :)
Klimayı serinlemek için kullanmak nasip olmadı Ekim ayında aldığım için :) Ama kış şartlarında özellikle de buğu sensörü baya konforlu ve güçlü.
Müzik sistemine gelince ben sıkılmadıkça ya da yanımdakiler talep etmedikçe pek müzik dinleyen bir insan değilim o yüzden bana fazlasıyla yeterli
geliyor ses sistemi. Bu da beklentilerle alakalı bir durum tabi.