test araçlarını kullananların görüşleri

LéVéNT

New member
herkez herkezle pek sık yanyana gelip konuşamadık görüşleriniz neler çok merak ediyorum

omurkadir

New member
cok kisa bir suruste neler anlasilir bilmem ama yazayim aklimdakileri.

ceed crdi at yi kullandim yol motor sesi tikirtilar daha az konfor ergonomi artmis koltugu begendim surus pozisyonu daha iyi geldi.vites gecisleri sikintisiz araba 1.6 128 ama gaza yuklendin mi istedigim gibi gitmiyor gibi geldi hizlanmasini yokus yukari gidisini pek begendigim soylenemez ancak fazla performans aramayan kisiler icin yeterli.frenler guzel.vites degistirme kulakciklari iyi olmus birkac kez denedim.yol tutus 17jantlarla basarili geldi.ic dis tasarim bence arac cok guzel gorunuyor renkleri de guzeldi ozellikle gumus olani begendim.ancak ceedi satip alir miyim derseniz su asamada almam cunku 15 20bin belki daha fazla fark vermem gerekecek cok degecegini dusunmuyorum su an memnunum.cift kavrama sanziman ve yeni donanimlar geldiginde dusunulebilir

sportage benzinli
etrafa yuksekten bakmak guzel start stop anahtarsiz giris olayi var malzeme kalitesi iscilik biraz dusuk geldi ic mekanda.dis tasarima bayiliyorum.vites gecisleri guzel ancak 1.6motor benzinli duz yolda fena hizlanmasa da yokus yukari klima acikken gitmiyordu malum tork farki ancak sinir bozucu olabiliyor.kullanimi rahat geldi yuksek arac olmasina ragmen yol tutus fena degil.arac ici yalitim guzel fazla ses almiyor.benzinli motor ust devirlerde elinden geldigini yapmaya calisiyor ancak turbo destegi olmali sanki.bizde qashqai var onunla kiyasladigimda bir cok acidan sportage i daha basarili buldum.1.6crdi versiyonu olsa qashqai ye cok saglam bir rakip olurmus.ancak bu motorla yakit sarfiyati cok gezen birini uzebilir lpg olayi da sikintili diye biliyorum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

aLi

Yönetim Ekibi
Ynt: test araçlarını kullananların görüşleri

Test araçlarından Dizel otomatik full versiyonunu kullandim.

1-direksiyon inanilmaz hafif ve kolay kullanim sagliyor.
2-ön konsoldaki piano black (parlak siyah) boya muazzam yakismis konsola. Konsoldaki ve direksiyondaki fonksiyonel dugmelerin gorusunu ve kullanimi başarılı.
3-Amortisorleri sanki iyilestirmisler ama sanki yine cukurlari hissettirmesini kesememisler.
4-Yol sesini iceriye almasi kesilmis,izolasyonu iyilestirmisler.
5-Sanziman olarak vites gecislerini sanki hissediliyormus hissi vardi bende ama diger kullanan arkadaslarla konustuktan sonra ayni seyin onlarda olmadigini soylediler.
6-Arka cam ve kelebek caminin oldugu yer sanki tasarimdan oturu daraltilmis. Arka tarafta oturuken orasi sizi boguyormus darmis hissi veriyor.Ama genislik bacak mesafesi yeterli sekilde genis.
7-Araçta begenmedigim tek yer arka tasarimi.

c@n

Super Moderator

Ben Benzinli otomatik kullandım....

Benim için tek fark motor ve şanzımandı diyebilirim... Açıkcası motor beklediğimden iyi çıktı diyebilirim... Şanzımana laf zaten yok ama vites geçişleri biraz daha hızlı olabilirdi...

Araç genel olarak, eski kasaya göre daha tok, trim sesleri azalmış, ön takımlardan gelen lokurdular yok....

Benim aracım Concept donaımlı, yani en boş Ceed, bu araçtaki donanım bile çok iyi, Premium gelince, bence donanım eksiği kalmamış diyecek gibi düşünürken, biz millet olarak eleştirmeyi sevdiğimiz için kelke buda olsaydı kesin diyeceğiz.... ;) ;) ;)

gejder

New member

Selam
Ben dizel otomatik benzinli otomatik ve dizel düz viteside kullandım açıkçası sürüş esnasında bize eşlik eden çelik motor yetkilisi arkadaşların uyarılarına pek aldırış etmeden fazlada riske girmeden araçlar test güzergahında zorladim benzinli otomatik benim için keyifsiz bi deneyim oldu öte yandan dizel a/t klima açıkken rampa tırmanma konusunda zorlanırken dizel m/t gayet ataktı.Önceki kasalardaki kadar olmasada test araçlarında algiladigim kadarila yorum sesleri hala mevcut. Alana hayırlı olsun güle güle kullansın yeni araçlar gayet keyifli.

HTC Sensation XL with Beats Audio X315e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi