Sun-Fix Yapıştırıcı

rayen

Super Moderator
Üye olduğum diğer forumda konusunu gördüğüm yapıştırıcıyı sizinle de paylaşmak istedim. Herkesin elinin altında olması gerektiğini düşünüyorum.
Yapıştırıcı çocukların oyun hamuru gibi iki parça var iki parçadan eşit miktarda yapılacak işe yetecek kadar alınıyor ve birlikte yoğruluyor, renk yeşile döndüğünde ilgili yere sıvanıyor. 3 saat taş kıvamına geliyor. Gerisini açıklamasından okursunuz. :D
Hemen deneme yaptım.
Soda şişesinin dibine taş yapıştırdım, taş gibi oldu. :D:D:D

dellobaltino

New member
tam benim aradığım şey dayanıklıdır uzun süre umarım

Serkan OĞUZ

New member
Arkadaşın evine fare girmiş kapı çerçevelerinin altından resmen tünel açmıştı.Koçtaşta buna benzer bir ürün almıştık,hamur gibi elinde sıkıp sıkıp duruyorsun,yumuşak kıvama geldiğinde o deliklerin üstüne sıvadık 1-2 saat sonra ancak martkapla delinecek hale gelmişti şaşırdım ne biçim bir malzeme diye.Ancak bu daha sağlam birşeye benziyor.

slhyldz

New member
Benim çalıştığım firmada öyle kimyasallar varki, insan teknoloji karşı şapka çıkartıyor.
En hayret ettiğim üründen kısaca bahsedeyim. İki farklı sıvıyı belli ölçüde birleştiriyorsun. Bu sıvılar ısınmaya başlıyor. Isınınca istediğin bir kalıba veya doldurmak istediğin bir yere döküyorsun ve bir iki dakika içinde sert bir plastik tabaka elde ediyorsun. Araçların radyötür bidonu kalitesinde bir plastik.
(Kalıphanede kullanılan bir ürün bu.)