Sibirya Kaplanım Asfalta Çıktı: 2013 Concept Plus M/Beyaz

Leicageo

New member
Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın. Kullandıkça yorumları alırsan Ceed düşünen bizleride aydınlatmış olursunuz.

pepe

Active member
Egemen Hocam öncelikle toprağım çıktın eğer görev icabı ikamet etmiyorsan...Ben de Kastamonu'luyum :eek:

Ben de araç alma aşamasında sizin gibi C4 çok baktım. Hatta Kar Oto'da pazarlık yapıp ertesi güne satın alma için randevulaştık da olmadı.

Sana tek birşey söyleyebilirim iyi ki de olmamış C4. Ceed yakıtı dışında her anlamda daha rahat, konforlu, üstün, teknolojik, performanslı ve çekici.

Eğer Kia aklımı çelmeseydi dediğim gibi C4 alacaktım. F/P olarak çok iyi ve yakıt olarak da muadillerinden daha ileride. Ama işte bütün işler Ceed'in koltuğuna 1 kez oturunca değişti;)

Leicageo

New member
Merhaba Barış hocam sevindim hemşeri çıktığımıza , uzun süredir takip ediyordum ceed yorumlarını.
2 yıldır C4 kullanıyorum açıkcası çok memnunum araçtan bu benim ilk aracımdı belkide o yüzden memnunum bilemiyorum. Km 80.000 lere geldiği için satıp üzerine +10.000 civarında ekleyip değiştirmek istiyorum. Tekrar c4 almanın mantığı yok bu yüzden bir süre DS4 araştırdım fakat cam tavan istediğim için bu fiyatlarda ceed aklımı çelmeye başladı. Sizinde yorumlarınız sayesinde sanırım ceed üzerine yoğunlaşıcam.

Dizel,otm tercihim , concept plus yada premium düşünüyorum tabi şuan bütçem premium'a yetmiyor ama illa premium dersenizde zorlayabilirim kendimi. Tabi öncelikle C4'ümü satmam gerekiyor.

atalay83

New member
Merhaba Barış hocam sevindim hemşeri çıktığımıza , uzun süredir takip ediyordum ceed yorumlarını.
2 yıldır C4 kullanıyorum açıkcası çok memnunum araçtan bu benim ilk aracımdı belkide o yüzden memnunum bilemiyorum. Km 80.000 lere geldiği için satıp üzerine +10.000 civarında ekleyip değiştirmek istiyorum. Tekrar c4 almanın mantığı yok bu yüzden bir süre DS4 araştırdım fakat cam tavan istediğim için bu fiyatlarda ceed aklımı çelmeye başladı. Sizinde yorumlarınız sayesinde sanırım ceed üzerine yoğunlaşıcam.

Dizel,otm tercihim , concept plus yada premium düşünüyorum tabi şuan bütçem premium'a yetmiyor ama illa premium dersenizde zorlayabilirim kendimi. Tabi öncelikle C4'ümü satmam gerekiyor.
Otomatik kullanan arkadaşlar genelde fazla yaktığını söylüyor, ama premium düşünüyorsanız mecbur otomatik olacak. Ama bana sorarsanız conceptplus bile sizi tatmin etmeye yeterde artar.
Az önce octavia 2012 elegance Tdi ile aracı karşılaştırdık, donanım olarak fazlası var ama eksiği yok. Bence cee'd kullanmadan başka araç almaya karar vermeyin.

Leicageo

New member
2.elde düşük kilometrede çok fazla ceed var. f/p açısından bu kadar fazla tutulan arac neden kısa zamanda satılmak isteniyor. Kia olduğu için mi ?

rayen

Super Moderator
Ynt: Sibirya Kaplanım Asfalta Çıktı: 2013 Concept Plus M/Beyaz

Kar elde etmek için. :D
Onlar uyanık millet salak. Tabi millet yemiyor. İşin ilginç tarafı distributör de aynı ayağı çekiyor. Yüksek kuru bahane edip fiyat yükselttiler ama araçlar ellerinde patladı. Şimdi 3500TL indirim yaptılar daha da yapacaklar.
İkinci elde 65-69 aralığında istenilen premium hb'lerin gerçekleşen satış fiyatı maximum 60 bin. Nerden biliyorum, çünkü sıkı takipteyim. İlan tarihlerini takip edin ne demek istiyorum anlarsınız. :D

slhyldz

New member
Maalesef bu internettten satışın eksi bir yönü. Kim gerçek satıcı aracın piyasası nedir bilinmiyor ve araç alacak adam için pskolojik bir eziyet. Neredenmi biliyorum? Aynı Rasim bey in dediği gibi almak istediğim modeli bir ay takip ettiğim halde tok satıcıların yüzünden alamadım. Aradığın adam satılmazsa dursun diyor. Öbürü pahalı yazdığı halde tok satıcıların yazdığı rakamı örnek veriyor vs...

sinan1

New member
İlan tarihleri yanıltıcı olabilir. Parayla tarihi yenileyebiliyoruz. Hatta ilan numarası da ölçü değil. 1 hafta sonra ilan silindi. demek ki satıldı diye düşünmemeli. Bedava ilanlarda uzatmak için ücret isteniyor. halbuki ilanı silip yeni ilan verirsek tarih değişiyor. yeni ilan oluyor.

rayen

Super Moderator
Ynt: Sibirya Kaplanım Asfalta Çıktı: 2013 Concept Plus M/Beyaz

İlan tarihi benim için göstergelerden bir tanesi, ama asıl takip ettiğim plaka. E-devletten takip ediyorum ruhsat tarihi değişmişse iş bitmiştir, takibi bırakırım. :)
Ankara'da Ocak ayında satışa çıkmış halen yayında olan bir sw var. Ruhsat tarihi de değişmemiş. :)

atalay83

New member
2.elde düşük kilometrede çok fazla ceed var. f/p açısından bu kadar fazla tutulan arac neden kısa zamanda satılmak isteniyor. Kia olduğu için mi ?
Aslında satılık olan ceed'ler genelde otomatik vites, düz vites olupta düşük km araç bulmak zor. Mesela Ankara ve çevresinde (Kayseri hariç) 1 tane bile Manuel, concept plus yoktu.
Türkiye geneli Manuel satanların neredeyse tamamı paraya ihtiyacı olduğunu öne sürüyordu. Sadece Antalya'da sirus gri bir araç vardı 17000 km 'de. Neden satıyorsunuz dedim,sıkıldım , ben 15-20000 biner satarım dedi.
Birde diğer markaların ilanlarını kıyaslamak lazım, mesela en çok tutulan markaların araçlarına ait düşük km'li ilanlara rastlamak mümkün.

sonuçta kia'yı binicisi alır ve kolay kolay vazgeçemez, 2009 yılından beri Kia kullanıyorum, ne binerken ne de 2.el satışta herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Markayı hiç kafanıza takmayın , biraz Kia ve hyundai markalarını takip edin, yurtdışında kia markasına olan algıyı araştırın.
mesela Kia ceed ve sportage'ler ile oynanan rugby maçını izleyin :)
Kia, Hyundai küçük bir otomotiv üreticisi değil. Bkz. Hyundai genesis'in son reklamı.Adamlar aşmış :)