radyatör suyu azaltması ve cam suyu akıtması

kaan

New member
1)Arabanın radyatör suyu baya azalmış durduğu yerde bunun sebebi ne olabilir?
2)silecek suyunu doldurur doldurmaz alttan su akıyor.tank patlamış olabilir mi?

akenatons

New member
Silecek suyu azalması bende de olmuştu. Hortum çatlamıştı değiştirdiler serviste ücretsiz.

aLi

Yönetim Ekibi
Bende de radyator ek depo catlakti fabrika cikista.Kaloriferi actigimda ısıtmıyordu hararet hic yukselmiyordu. Ucretsiz yenisiyle degistirdiler.

kaan

New member
yarın servise götürcem inş. :D

TolgaAksu

New member
Arkadaşlar sanırım yeni Ceed'in ilk tespit edilen sorunu radyatör suyunu eksiltmesi. Benim aracım daha ilk bakımına girmeden servise 5 kez gitti. Sonuç garantiden termostat tertibatı ve hortumları kelepçeleri yenilendir. Sorun giderildi.

Bir kaç arkadaşımda aynı şikayeti dile getirdi.

Sanırım her güzelin bir kusuru vardan yola çıkarsak bu araçtada ilk tespit edilen kusur bu.

zerogravity

New member
Dikkatsiz Kullanici yoldayken hararet yaparda farketmezse yatak sardı kucağa aldı. Hayırlı olsun yeni kutu motorunuz oldu...

zerogravity

New member
Motor suyla blogu sogutur radyator bunun için var, radyatorde su kalmazsa ve hararete dikkat etmezseniz soguyamayan motor önce silindir gömleğine ardından da pistona oradanda sikisarak krank miline zarar verir halk arasında buna "yatak sarması" denir.

babıesrar

New member
Motor suyla blogu sogutur radyator bunun için var, radyatorde su kalmazsa ve hararete dikkat etmezseniz soguyamayan motor önce silindir gömleğine ardından da pistona oradanda sikisarak krank miline zarar verir halk arasında buna "yatak sarması" denir.
Teşekkür ederim abi. Ben açıkcası bu durumu yolda fark edecek kulağa sahip değilim:eek: bu durumun kontrolü için servis tek yol değil mi? Araç üzerinde bi gösterge falan var mı bununla ilgili?

Tesla

New member
Yolculuk sırasında arada hararte göstergesine bakmakta fayda var. Ceed için nominal sıcaklığın kaç olduğunu bilmiyorum ama 308'imde sıcaklık hep 90 C 'de olurdu. Eğer bu sıcaklığı aşar ve sıcaklık yükselmeye devam ederse araç derhal durdurulmalı. Radyatör delinmiş olabilir, hortumlarda çatlama olabilir, kapak gevşemiş olabilir, fan arızalanmış olabilir...