Çözüldü Pro Ceed Motor Arızası Önemli!

Emre Akçay

New member
Merhabalar abilerim, arkadaşlarım. Öncelikle yazı biraz uzun olacak. Konuyu yerde açtıysam kusura bakmayın. Uzun uzadıya anlatıyorum. Konuyu kısmen Yusuf abi ve Gejder nickli arkadaşım Gökhan biliyor. Arabam 2012 model manuel vites Pro Ceed Crdi. Aracımı 2012 yılının Haziran ayında sıfır olarak Tekirdağ'dan aldım. Aldığımdan beri ufak tefek sorunları oluyordu, stop lambası kesme, koltuk gıcırdaması, parklarda farların yanması gibi fakat beni soğutan konular değildi. Şubat ayının ilk haftasında çalıştığım Enez ilçesinden Edirne iline giderken gazı diplediğimde aracın 2500 devirden sonra kesildiğini gördüm. Bir nevi safe mod'a geçiyordu. Bayırda 6. vites 120 km ile giderken 5. vitese veya 4. vitese attığımda hızım 100 km'ye hatta 100 km'ye düşüyordu. Araçta ani tork kesintisi vardı kısacası. Edirne'ye gittiğim gibi servise uğradım. Dedim durum böyle böyle. Bağladılar bilgisayara. Arıza çıkmadı. Dediler yarın (cumartesi) bırak bize arabayı. Tabi ben servise güvenmeyip birde sanayide akrabam olan ustama götürdüm. O da bilgisayara bağladı birşey çıkmadı. EGR ve turboya baktı sorun yok dedi. %90 enjektördendir Emre dedi. Bu arada arabam 11.500 kmde. Devamlı Shell GTL mazot alıyorum. Faturaları da saklı. Biliyorum çünkü böyle birşey olacağını, içime de doğmuştu. Neyse dedim cumartesi günü servise bıraktım arabayı. Tarih 9 Şubat. 9 Şubat'tan bu yana araçta değişen ve bakılan parçaları sırayla sayıyorum. Tuvalet kağıdı olsa sığmaz. EGR Valfi, 3 kez turbo değişimi, hava akış metresi, mazot filtresi, regülatör basınç sensörü, yakıt sensörü, 2 kez enjektör değişimi. Bu işlemlerden sonra arabanın yine düzelmediği görüldü. Tabi bu arada bana geçici bir araçta verilmedi. Babamın arabasıyla işlerimi hallediyorum. Servisi aradım 3-4 gün önce. Dediler motor üst kapağı sökülecek izin veriyor musunuz? Dedim izin vermeyip ne yapacağım. İzin verdik. 23 Şubat'ta da tekrar servise gittim. Bir baktım motor komple sökük. Ne var ne yok sökmüşler. Dedim motor nerde? Sanayiye rektifiyeciye verdik, değerleri kontrol ediyor dediler. Ne güzel sanayide ki usta yapıyor aracımı. Ustayla görüştüm. Sanayide bile ustalara sordum, çözümü bulamadık dedi. Sorun ne dedim? Küstübütör kapağı mı külbiratör kapağı mı neyse oradan intercoolara yağ boşaltıyor dedi. 20 dakika geziyor 4 lt yağ boşaltıyor intercoolara dedi. Büyük ihtimal segmandan dedi. Dedim kardeşim bu araba 7 aylık 11.500 kmde. Ben Edirne- Enez arası (180 km) yolda 100'e sabitleyip gider gelirim. Yazılım yok cart curt yok araçta. Niye böyle yapıyor. Bir cevap veremedi. Aracım şuan 17 gündür serviste. Ben arabasızım. Sorun da bulunamadı. En son Çelik Motor teknik ekip gönderecek. Onlar bakacak dedi. Yemin ediyorum komple soğudum araban. Ben hala bu arabaya kredi borcu ödüyorum. Köpek gibi çalışıyorum. Arabama binemediğim gibi komple mağdur oldum. Çelik Motor'a e-mail attım. Bana diyorki xenon takmışsınız, engine start takmışsınız falan filan. Sanki motoru etkileyen benmişim, ben bozmuşum gibi cevap veriyorlar telefondan utanmadan. Ne kadar hukuki hakkım varsa kullanacağım. Zaten Adliye'de memurum. Tazminat davası dahil gerekeni yapacağım. Bu kadar sorumsuzluk görmedim. Başıma geleceğini de hiç tahmin etmedim bu kadarının. Arkadaş 17 günde bile iki kere aradılar ya. Bugün arkadaşım yola görmüş Emre sen mi geziyorsun dedi. Yoo dedim. Motoru takmışlar heralde teste çıkmışlar. Hiçbirşeyden haberim yok. Ordan burdan haber alıyoruz. Diyeceğim şu ki 11.500 kmde ki arabanın motoru sökülecek kadar bir arızası var ise bu arıza bulunamıyorsa büyük bir arızadır. 30 günlük tamir süresinin bitmesini bekliyorum. Yeni araç talebi ve malın değeri karşılığında faiziyle birlikte para iadesi talep edeceğim. Kusura bakmayın uzun oldu, çok dolu ve sinirliyim. Teşekkürler.

inimicus

New member
Çok geçmiş olsun. Büyük talihsizlik yaşamışsın. Umarım dilediğin gibi sonuçlanır.

ceedorf

New member
Allah yardımcın olsun Emre çok üzücü bir durum :( Fakat sakın pes etme,Kia severiz fakat hiçbişey vazgeçilmez değil !

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

berkural34

New member
Gercekten cok uzucu bir durum , buyuk talihsizlik. Bunun gibi cozulemeyen durumlarda komple motor degistirilmiyor mu?
Tekrardan cok gecmis olsun .

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Pro Ceed Motor Arızası Önemli!

Emre hala çözülmedi mi senin konu enteresan hemde çok konuyu sonuna kadar takip et

TeamPASAOGLU*

omurkadir

New member
Sabirlar dilerim kardeş umarım bir şekilde tatliya baglanir çözülür

BLUE ICE

New member
Arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun,hakkını sonuna kadar ara bence bu işlerin hukuki yönlerini bilenbirilerini bulup ona göre hareket etmeni tavsiye ederim.İnşallah sorununa kısa sürede çözüm bulursun.

rayen

Super Moderator
Geçmiş olsun. Bu sorun herhangi bir araçta da olabilir. Ama burada asıl can sıkan ilgisizlik. Ne yazik ki, ülkemizde herşey satana kadar mantığı ile yürüyor. Yasal haklarınızı zaten biliyorsunuz, sonuna kadar hakkınızı arayın. Hakkınızı aldıktan sonra, tazminat davası açmayı da ihmal etmeyin. İbretlik olsun, emsal olsun.

Emre Akçay

New member
Çok teşekkürler abilerim, arkadaşlarım. Sorun çözülmedi Yusuf abi. Herşey yukarıda anlattığım gibi işte. Yarın ihtarname çektirmeyi düşünüyorum bakalım ne çıkacak.

ceed34

New member
geçmiş olsun kardeşim can sıkıcı bir durum insan arabadan hemen soğuyor seni çok iyi anlıyorum...........

hakan99

New member
Emre gecmis olsun gercekten cok uzucu bi durum bende caddy ile boyle bi sorun yasamistim sakallarim dokuldu stresten inan.koskdere de mi aracin istersen o tarafa yolum dustugunde bi kontrol edip bilgi alalim

Sent from my iPhone using Tapatalk

c@n

Super Moderator
Gecmis olsun... umarim en kisa surede sorunun cozulur...

Sent from my GT-N7100 using Xparent Red Tapatalk 2

metin

New member
Arabadan soğuman çok normal geçmiş olsun inşallah hallolur

Srhn

New member
Ynt: Pro Ceed Motor Arızası Önemli!

Gecmis olsun emre insallah bir an once sorunnu cozerler ama sen yinede hukuki haklarini kullan brakma pesini Allah sabir versn

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Emre Akçay

New member
Emre gecmis olsun gercekten cok uzucu bi durum bende caddy ile boyle bi sorun yasamistim sakallarim dokuldu stresten inan.koskdere de mi aracin istersen o tarafa yolum dustugunde bi kontrol edip bilgi alalim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sağolasın Hakan. Araba Köşkdere'de. Motoru takmışlar duruyordur orada. Ben cuma gidip ziyaret ettim. Beklemedeyiz şuan.

geçmiş olsun kardeşim umarım kısa sürede hayırlı sonuca ulaşır.
Çok teşekkürler abi. İnşallah.

Gecmis olsun... umarim en kisa surede sorunun cozulur...

Sent from my GT-N7100 using Xparent Red Tapatalk 2
Çok sağol Can abi umarım.

Arabadan soğuman çok normal geçmiş olsun inşallah hallolur
Teşekkürler abi Allah razı olsun.

Gecmis olsun emre insallah bir an once sorunnu cozerler ama sen yinede hukuki haklarini kullan brakma pesini Allah sabir versn

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Çok sağol Serhan. Şu etapta beklemedeyim. Görüşmedeyiz Çelik Motor ve servis ile. Yusuf abiyi de burdan ayrıca teşekkürler. Kendisi çok ilgilendi. Hakkı çok.

Yasin

New member
geçmiş olsun gerçekten talihsiz ve çok can sıkıcı bir durum bu. Inşallah en yakın zamanda sorunlarınız giderilir yada dediğiniz gibi hukuki haklarınızı verirler.

burak_sefa

New member
büyük geçmiş olsun emre hakkını sonuna kadar hukuki yollardan ara insanı üzen yıpratan verdiğin paraya karşı alamadığın hizmet bir de karşılığında çektiğin çile,stres bunlar zaten kötü etkiliyor insanı ister istemez burda çelik motor ya da servis kimse muhattap müşteriye karşı uzlaşmacı olması mağduruyeti en aza indirip gönlünü almalı ellerinden gelenin fazlasını yapıp seni mutlu etmeliler aracı satarken iyi güzel yağlama yıkama yapıyorlarda bir aksilik çıktımı maalesef bir çoğu çamura yatıyor bunlar çok yanlış şeyler umarım istediğin gibi bir sonuç alırsın mağduriyetin giderilir allah yardımcın olsun.