Pro-ceed kaliper

Sam

New member
arkadaşlar sizinde fikrinizi almak istedim kaliper kapağı takmak için kaliperle jant arası en az 3 cm olması gerekiyor.Bizim araçlardada bu alan çok dar. sırf bunu takmak içinde spacer/flanş takmak istemiyorum. boyanıncada iki gün sonra boyası atıp amatör bi görünüm olmasından korkuyorum. sizinde bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum bana bi akıl verin veya yapan arkadaşlar varsa bu konuda sizler ne uyguladınız? Şimdiden hepinize teşekkürler..

J

Josefsalvatini

Guest
Ynt: Pro-ceed kaliper

kapak takılıyor ama kalıperde delık acıyorlar ne derece saglıklı bılemem
boya ıse bır cok arkadasta var tercıh meselesı

kaldıkı ben 2013 de degısmemeye karar verırsem dırek spor kalıper 4 pıstonlu ve 330 luk dısk takacagım :)

Hasan

New member

ben kendim 7tl ye aldığım spreyle boyadım 1 sene oldu ne boya atması var ne dökülmesi.

Sam

New member

Satma gidip beraber yapalım 8) Ya aslında pek para dökmek istemiyorum 3. arabam ve 15 20bin tlden fazla zarar ettim şu arabaya harcadığım paradan :) Ama öyle düşüncen olursa cebimde de param olursa yaptıralım EBC disk olayınıda araştırıyoruz arkadaşlafiyatını olmadı EBC seramik disk sarı balata takmaihtimalim olabilir

Sam

New member

En kötü boyucaz zaten yapcak bişi olmazsa son ihtimalim o

omurkadir

New member

boyat gitsin ben de boyattım dökülmedi.

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=SAM link=topic=884.msg25343#msg25343 date=1325336610]
Satma gidip beraber yapalım 8) Ya aslında pek para dökmek istemiyorum 3. arabam ve 15 20bin tlden fazla zarar ettim şu arabaya harcadığım paradan :) Ama öyle düşüncen olursa cebimde de param olursa yaptıralım EBC disk olayınıda araştırıyoruz arkadaşlafiyatını olmadı EBC seramik disk sarı balata takmaihtimalim olabilir
[/quote]
malesef sarı balata bıze yok sadece yesıl var :(:(:

Sam

New member

hadi ya bende sarı istemiştim ama bulursam paylaşırım burdada

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=SAM link=topic=884.msg25348#msg25348 date=1325337593]
hadi ya bende sarı istemiştim ama bulursam paylaşırım burdada
[/quote]
yok yok ısteme :):)

olsaydı alırdık bu arada senın arabayı kazasker madoda gormus olma sansımız var mı gecenlerdebır cuma aksamı:):)

Sam

New member

orda madoya girmedim ama şans eseri park etmiş olabilirim.

Snaan

New member

benimki de temmuzdan beri kırmızı. hiç boya dökülmedi. ısıya dayanıklı sprey boyalar var ondan alıp boyarsan birşey olmaz.

ceronimo1978

New member

ben sarı kapak taktım 2 aydır kullanıyorum çok da şık durdu. Taktırmak istersen yardımcı olurum

resimler 34sga82 konusunda var.

Sam

New member

Bende beyaz kapak düşünüyodum o araya nasıl girdi ya yardımcı olursan sevinirim valla

ceronimo1978

New member

alibeyköyde bir arkadas yapıyor bu işi özel ricayla hafta sonları müsait oluyorum genelde hafta içi yoğunum. müsait olduğunda burdan haberleşiriz. hemen hemen her gün takip ediyrum forumu

selamlar

Sam

New member

Kesme delme yapiyomu takarken peki?

ceronimo1978

New member

kaliperlerin her birine 2 adet delik açılıyor. 2 adet alyan başlı vidayla monte ediliyor. Burda dikat edilecek husus vida derinliği. Derinlik fazla olursa vida diske değer, kısa olursa vida iş görmez zamanla düşer.

Yada özel silikonla monte et ama tavsiye etmem. balata değişiminde sıkıntı olur hem de zamanla silikon etkisini kaybeder kaliper kapağı düşer

tercih senin ben olasılıkları yazdım kardeşim.

zerogravity

New member
Gerek var mi?

Ya set taktirirsin veya boyarsin, ben kapak isine hep karsi cikmisimdir. Ya vardir ya yoktur. Kaldi ki bu is performans icindir tuning (gorsel) icin degil. Basinca durmuyorsa o kapagin orada isi ne? Kapak takanlarada hep gulerim yaw biriktir parani verme jant lastige 2bin liranida git set tak derim...

Sam

New member

Tercih meselesi tabiki kimi performans için kimide görsellik için modifiye yapar. Ama şuan komple freni yaptıramıcağıma göre boyatmak yerine kapak takmak daha mantıklı gelmişti.

ceronimo1978

New member

mevzu sanırım yanlış yöne ilerliyor. burda amaç görsellik.
sen boyatırsın mehmet kapak takar ben giderim orjinal brembo set alırım ok. amaç görsellik ve araca zarar vermeden ucuzundan iyi sonuç almak.

mevzu paraysa ben kaçar durumu yani

sonuçta arkadaşlar allah aşkına aracı satarken bu yapılan işlemler eriyip gidiyor hangi satıcı aracına koyduklarını alıcıdan alabiliyor ki

c@n

Super Moderator

Bence kaliperleri delmektense, özel kaliper boyası ile boyamak daha mantıklı ve güvenli....