Philips Extreme Vision hl7 ampül

kaan

New member
Philips Extreme Vision hl7 arkadaşlar bu ampullerden 2 çift aldım.mercek arkasındaki ampullerle sisleri değiştirmeyi düşünüyorum.bir elektronikçiyle konuştum.takarım dedi.ama bazı arkadaşlar araca zarar verebileceğini,farı içeriden yakabileceğini ve montajının zor olduğunu yazmış.önceden aldım bunları duyduktan sonra pişman oldum sizce taktırsam bir sorun olur mu? yardımcı olursanız sevinirim.farklı bir marka da olabilir.görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum...

Bocek06

New member
2008 ve ustu araclarda röle olduğu için bi problem cıkabileceğini sanmiyorum. o ampul un ozeligi %100 daha fazla isik vermesi. Oda uzun sure acik kaldigi zaman isinma yapabilir. Tek kusurlu tarafi omru biraz daha kisa olmasi.

Kuzey

New member
Ben bugun taktırdım ıcınden cıkanda phılıps h7 ve 55v tı. Yanı bır sey olucagını sanmıyorum. Takılmasıda kolay o kadar zor deıl usta fazla para almasın 2 dakkıkada taktılar. Daha gece deneme sansım olmadı.

Tesla

New member
Aracı aldığım gün serviste takdırdım. Direnç değerleri aynı olduğu için sorun olmaz. Ben aydınlatmasından aşırı memnunum bizim araçların. Far ampulünü de kaliteli yapınca görüş çok iyi oluyor. Ben sisleri değiştirmedim ama.

kaan

New member
Arkadaşlar bende extreme visionu geri verdim.diamond vision alcam ama adam onun fiyatına 75 lira dedi.simdi bir uzunlara bir kisalara sislere, iç sarı ampuller,plaka ışıkları için ampul taktirsam( montaj ucreti dahil) hepsine 300 lira dedi.malum öğrencilik, tatil mazot,artı masraflar belimizi büküyor:) oyuzden sadece merceklere takıcam sisleride bir sure acmayiz,plakalarda kalsın:) sali günü spiariş verdim geliyor aynı günde taktırırım fotoları paylaşırım inş:)

Kuzey

New member
Beyaz farlar xenon yok ıse yagmurda gorus zorlugu yasarsın. Montaj ıcın 300 cok pahalı. Ampular dahılse ampuller ne kadarki ?

omurkadir

New member
Arkadaşlar bende extreme visionu geri verdim.diamond vision alcam ama adam onun fiyatına 75 lira dedi.simdi bir uzunlara bir kisalara sislere, iç sarı ampuller,plaka ışıkları için ampul taktirsam( montaj ucreti dahil) hepsine 300 lira dedi.malum öğrencilik, tatil mazot,artı masraflar belimizi büküyor:) oyuzden sadece merceklere takıcam sisleride bir sure acmayiz,plakalarda kalsın:) sali günü spiariş verdim geliyor aynı günde taktırırım fotoları paylaşırım inş:)
bence de kısalara xenon taktır,uzuna ihtiyaç olursa o ampülden takarsın.

millet o paraya xenon taktırıyor 300 de neymiş

kaan

New member
abiler arabaya uyumlu xenon mevcut değilmiş .serviste de yokmuş.ben o yüzden sadece halojen ampullerı beyaz yapıyim dedim.dün önceden aldıklarımı iade eder etmez ampul taktırmaya gittim başka bir yere. diamond vision,crystal vision ve philips in tuning için hazırladığı bir ampül daha vardı orda.bu sefer de orada gördüğüm bir adam diamond yağmurlu havalarda seni çok yorar kaza bile yaptırır.estetik candan önemli değil.crystal beyaz değildir açık sarıdır.görüşü arttırır.alacaksan crystal al en azından hem karışıdan geleni rahatsız etmez hemde canın yanmaz dedi.bende şimdi düşündüm de madem bu kadar etki edecek kötü havalarda o zaman gerek yok.yine sarı takdıracak olduktan sonra stock kalsın daha iyi.yani iyice kafam karıştı napsam bilemedim.

ben bu konularda biraz takıntılıyım sırf görüntü olsun diye sürüşü engelleyecek beni zorlayacak şeyleri yapmaya karşıyım. Hatta xenonları almıştım yağmur havada sıkıntı çıkartıyor diye taktırmadan arkadaşa verdim.

bence sıkıntı yaratacak seni tehlikeye sokacak sa bırak taktırma stok kalsın. farlarımdan memnun değilim diyorsan stoka en yakın performansı yüksek bir ürün taktır derim.

omurkadir

New member
evet xenon lar biraz problem yağmurda ancak göz e de bağlı tabi.
ben memnunum şikayetçi değilim mesela.
6000k fazlası önermem ama.

sadece ampüle de çok para vermeyin bence.
öyle iki kat fazla ışık falan vermez o kısmı hikaye biraz.