ortalama yakıt tüketimi

babıesrar

New member
Arkadaşlar benim sormak istediğim bi konu var. Uzun yola çıktığımda tüketimi sıfırlayıp çıkıyorum. Örneğin 140 kmlik bi yola çıkacağım. Yakıt tüketim göstergesini sıfırladım . Biraz gidince rakam artıyor hani. Şimdi anladığım kadarıyla bu rakam anlık tüketimi gösteriyor. Peki aldığım 140 km yol boyunca anlık tüketim değil de 100km de ort kaç yaktığımı nasıl anlayabilirim? Direksiyondaki tuşlarla denediğimde bi türlü çıkmadı bu. Hep anlık tüketim çıkıyor. Bi de sıfırladığım andan itibaren toplam kaç litre yaktığını gösteren bi sistem var mı araçta? Yoksa sadece anlık tüketimi mi görebiliyoruz?

korel

New member
öncelikle sıfırladığın andan itibaren kaç litre yaktığını gösteren bir menü yok.ama iki farklı tüketim göstergesi evet var biri anlık tüketimi (gaza basma tepkimenle aynı oranda yakıttaki değişimi gösteren menü) birde aracın ilk kontağından şuananına kadar kat ettiği yol boyunca kendine çıkardığı 100 km de ne kadar yakıt tükettiği göstergesi.

korel

New member
bu iki göstergenin farkını şöle anlarsın biri gaza sağlam bastığında 20 li değerlere tırmanır; işte anlık gösterge o dur.

babıesrar

New member
Teşekkür ederim üstad. Fakat anlık olmayanı bulamadım ben her seferinde. Tekrar bi bakacağım. gaza basma olmadan anlamnın bi yolu olmalı ya..Corsadan ceed'e geçince bu kadar teknoloji fazla geliyor tabi:p

shark

New member
Teşekkür ederim üstad. Fakat anlık olmayanı bulamadım ben her seferinde. Tekrar bi bakacağım. gaza basma olmadan anlamnın bi yolu olmalı ya..Corsadan ceed'e geçince bu kadar teknoloji fazla geliyor tabi:p
Sıralama şöyle;
A : km sayacı
B : km sayacı
3. sü : depodaki yakıtla gideceği km
4. sü : 100 km de ortalama yakıt tüketimi (sizin istediğiniz bu)
5. si : anlık yakıt tüketimi

babıesrar

New member
Sıralama şöyle;
A : km sayacı
B : km sayacı
3. sü : depodaki yakıtla gideceği km
4. sü : 100 km de ortalama yakıt tüketimi (sizin istediğiniz bu)
5. si : anlık yakıt tüketimi
çok teşekkür ederim dostum