Orjinal Navigasyonu Buldummm :))

dellobaltino

New member
LAN260EKJD model numarası ve LG üretimidir orijinal navigasyon.

Serkan OĞUZ

New member
Valla bravo Mehmet orjinal ürün,acaba özellikleri ve işletim sistemi nedir.Pek anlamıyorum bu cihazlardan.İkinci el olmasına rağmen fiyatı idare eder ancak bu gümrükte takılırsa vergisi ile gene 1000TL'nin üstüne çıkar herhalde.

dellobaltino

New member
Özellikleri ve isletim sistemi hakkinda benim de fikrim yok ama sonucta avrupada satilan ceedlerin üzerinde bulunan orjinal üründür. Satin almayi düsündüm ama elektronik ürün gümrükte ne olur astari yüzünden pahaliya gelir mi acaba diye cesaret edemedim. Yoksa TR deki tek orjinal navigasyon bende olurdu :)

akrepkral86

New member
O navigasyonu ben 2 ay öncede ebay'da görmüştüm hala satılamamış demekki bir sorunu varki satılamıyor ikincisi bu ingilterede satılan kia ceed'den çıkma bir parça yani sağdan direksiyonlu araçlar için uygun bizim araçlara uymaz onun orjinal çerçeveside vardı bu arada cihaz çerçevesiz olarak satılıyor çerçeveside ayrıca £30 gibi bir fiyatı vardı ama dediğim gibi çerçevesi sağdan direksiyonlu araçlar için ama ona uygun çerçeve bulunabilirse olur tabiiki ama orjinal bulunması zor yine Çin malı olanlara bakmak lazımki onlarda çerçeveyle beraber satılıyor

dellobaltino

New member
Bence pek pahali degil trde cin mali kalitesiz ürünler bile 1000 lira civari LG üretimi kalitelidir heralde. Model numarasindan arastirdim ama sifirini bulamadim. Uzun süredir pesindeyim ama anca cikmasini bulabildim. Gümrük islerinden anlayan biri de degilim.lakin bu islerden anlayan biri icin alinabilir bi ürün

Serkan OĞUZ

New member
Özellikleri ve isletim sistemi hakkinda benim de fikrim yok ama sonucta avrupada satilan ceedlerin üzerinde bulunan orjinal üründür. Satin almayi düsündüm ama elektronik ürün gümrükte ne olur astari yüzünden pahaliya gelir mi acaba diye cesaret edemedim. Yoksa TR deki tek orjinal navigasyon bende olurdu :)
Ben bugüne kadar ebaydan birkaç alışveriş yaptım,1 tanesi hariç hiçbiri gümrüğe takılmadı.Acaba kargonun büyüklüğüne mi bakıyorlar,yada üstünde ki faturasına mı,veya ürün ile ilgili fiyatları araştırıp mı karar veriyorlar belli olmuyor.Neticede 75 Euro üzeri vergiye tabi tutuluyor.Onunda bedelini ödedikten sonra ürünü alıyorsun.%20 alıyorlardı en son.

Çağatayın dediği gibiyse sıkıntılı olabilir ama burda çerçeve bulduğunda o cihazın o çerçeve içine olmaması için bir sebep yok gibi görünüyor.Yinede bilmediğim için birşey diyemiyorum ancak muhtemelen dediğin gibi Tr'deki tek orjinal sende olur sanırım:)

akrepkral86

New member
Dediğim gibi çerçevenin bulunması zor çünkü cihazla çerçeve beraber satılıyor ya ikisini beraber alacaksınız yada hiç almayacaksınız ah bu Çelik motor var ya ne diyeyim ben bilmiyorum yani şu navigasyonu hiç olmazsa opsiyon olarak sunsa ne iyi olurdu nasıl bir satış taktiği anlamadım baştan aşağı yanlış

Serkan OĞUZ

New member
Hafta sonu forumdan arkadaşımız Emre ile servis bakımı yaptırmak için geldiğinde tanıştık,bütün günümüzü birlikte geçirdik diyebilirim.Serviste satıcıdan tutunda,yedek parça,usta vs tüm insanlar ile konuştuk ettik ama sonuç olarak şunu diyebilirim hiçbir beklentiye girmeye gerek bile yok.Sadece araç satan kızın,müşteri talep ve şikayetleri üzerinde çok durduğunu ve elinden gelen yardımı yapmaya çalışması dışında diğer insanlardan birşey beklemek büyük hata olur.İşte klasik şekilde herkes bakıma gelsin,araç almaya gelsin,parça takayım gerisi fasa fiso.Bu şekilde devam ederse işleri zor.

dellobaltino

New member
O navigasyonu ben 2 ay öncede ebay'da görmüştüm hala satılamamış demekki bir sorunu varki satılamıyor ikincisi bu ingilterede satılan kia ceed'den çıkma bir parça yani sağdan direksiyonlu araçlar için uygun bizim araçlara uymaz onun orjinal çerçeveside vardı bu arada cihaz çerçevesiz olarak satılıyor çerçeveside ayrıca £30 gibi bir fiyatı vardı ama dediğim gibi çerçevesi sağdan direksiyonlu araçlar için ama ona uygun çerçeve bulunabilirse olur tabiiki ama orjinal bulunması zor yine Çin malı olanlara bakmak lazımki onlarda çerçeveyle beraber satılıyor
ürüne baktım navigasyon sağdan yada soldan direksiyonlu araçta farketmiyor aynı. ama dediğin gibi çerçeveyi bulmak sıkıntı olur. ayrı olarak satılmıyor sonuçta. enterasan olan şu ki ülkemizde navigasyon ayrıca satılmıyor ama başka ülkelerde de satıldığına dair bi bilgiye ulaşamadım. sanki devlet sırrı mübarek

ibrakbulut

New member
Değerli büyüklerim,

E-bay'den yapılan alışverişlerde ürünün büyüklüğüne ve faturasına bakılıyor. Fatura 100€(avro) altındaysa gümrükte bir problem çıkmıyor. Veyahut hediye olarak gönderimi de sağlanabilir.
Sağdan direksiyon ile navigasyonun farklılık göstermesi yanlış yapılan bir satış taktiği olur ve ürün daha pahalı olması gerekir çünkü LG bu ürünü sadece Ingiltere veya onun sömürgesi olan ülkelere göre satışını yapacak şekilde üretim yaparsa zarar etmemek için ürünün yüksek fiyata satar bu da Kia'nın işine gelmez. O nedenle ürün ve ürün çerçevesi standart olarak üretilir. Bu tabii ki kendi düşüncem.

Fakat yine de almak isterseniz Kia'nın ingiltere servisleriyle irtibata geçmeyi denediniz mi?

Saygılarımla,