Nedir bu lekeler?

rayen

Super Moderator
1. Araç gölgede yıkanacak
2. Aracın üzerine wax remover sıkılacak. 5-10 dakika arası beklenecek ve remover bir bez yardımı ile çok bastırmadan yüzeye yayılacak. Zift olan yerlere tekrar sıkılıp bezle ziftler silinecek.
3. Araç tekrar yıkanacak.
4. Yarım litre su fısfıs şişeye konacak, içine çok az sıvı el sabunu ya da oto şampuanı konacak. Sonra kaportaya fıslanacak üzerinden hafif bastırarak kil geçilecek. 20-25 gram kil bir seferde yeterlidir. Her panel bittiğinde kil yoğrulup kirler iç kısıma gelecek şekilde tekrar avuç içine gelecek şekilde yassılaştırılacak. Her panelde bu işlem tekrar edilecek. Kil işlemine başlarken kile birkaç fıs şampuanlı su sıkılacak ve yoğrulup yassılaştırılacak.
5. Kil işlemi bittikten sonra araç istenirse tekrar köpüklü yıkanacak, istenmezse durulanıp kurulanacak.
6. Kurulama işleminden sonra araç izoprobil alkol ile iyice silinecek. Ölçü 50/50 olacak yani yarım litre suya yarım litre izoprobil alkol. Aracın hiçbir noktasında su kalmamasına dikkat edilecek.
7. Acryl-Seal bir pede uzun çizgi halinde konacak İleri geri, sağa sola hareketlerle çok ince şekilde çok hafif baskıyla kaportaya sürülecek uygulama 2 şer panel şekilde yapılacak, çünkü bu havalarda ürünün kuruması 2-5 dakika arasında olacaktır. Parmakla test yapılacak eğer parmağa sürdüğü yer toz olarak geliyorsa, bol tüylü mikcofiber bez ile silme işlemi yapılacak, üründen kaynaklanan hiç bir toz kalmayıncaya kadar sil parlat işlemi yapılacak. Böyle panel panel işlem tamamlanacak. Plastik kısımlara ürün taşırılırsa hemen nemli bezle silinecek. Eğer istenirse araç bir tur tamamlandıktan sonra aynı noktadan başlamak üzere tekrar ikinci kat ürün atılacak ben böyle yapıyorum tavsiyemdir.
8. Plastikler her daim siyah kalsın isteniyorsa gtechniq C4 ürünü satın alınacak ve dış plastiklere makyaj pedi ile uygulanacak. 15 ml ürün iki araca yeter. Ömrü 1 yıla yakındır.
9. İç plastikler öksüz kalmasın dersen yine gtechniq C6 alınıp uygulanacak ya da 303 aerospace protectan alınacak hem iç plastiklere hem dış plastiklere hem motor koruma olarak kullanılacak. Benim tavsiyem gtechniq ürünleridir. Çünkü ömrü uzundur.
10. Camları ihmal etmeyelim, camlar kil ve izoprobil alkol ile iyice temizlendikten sonra buradaki ürün makyaj pedi ile uygulanacak.

Tabii ki bunları yapmadan önce araçta çok kılcal çizik varsa polisaj işlemi yapılmalıdır. Azsa ya da önemsenmiyorsa yukarıda saydıklarım senin yapabileceğin şeyler. Bütün bunları yap en az 6 ay keyfine bak.
Hadi kolay gelsin. :)

babıesrar

New member
Abi bazı maddeleri hakkıyla yapabilir miyim bilemedim.. Hatta biraz korktum :eek: özellikle kil ve Acryl-Seal işleminden..
ben özendikçe bişeyler oldu hep. kendi elimle kaputu daha beter hale getirmek istemiyorum.. inşaallah hakkından gelirim.. teşekkürler tekrar abi

rayen

Super Moderator
Korkulacak birşey yok. Çünkü, boyaya zarar verecek bir ürün yok, en fazla atladığın yerler olur, geri döner yaparsın. Sadece kili yere düşürme yeter, düşerse de atarsın olur biter.;)

Rayen tarafından gönderildi.

babıesrar

New member
Eyvallah abi rahatladım valla. İnşaallah doğru şekilde yaparım

aLi

Yönetim Ekibi
Rasim abinin bütün bu dediklerini yapsam 2 kilo veririm ben. Yapmam icin ise hemen yani basimda havuz olmasi lazim :) Terledikten sonra direk atla ohhh miss.

berkural34

New member
Bu detailing isi cok guzel , bende baya ilgilenmeye basladim son zamanlarda ama apartmanda oturdugumuz icin yine kotu yikamacilara mahkumuz. Adamlarin bezleri kir icinde resmen , acilen yikama makinasi + foam lance kullanabilcegim mekan bulmam lazim :) :)

rayen

Super Moderator
Bişey olmaz. :)
Bir de yanına yancı aldın mı, çay kavhe muhabbet ede ede biter gider.

babıesrar

New member
Bu detailing isi cok guzel , bende baya ilgilenmeye basladim son zamanlarda ama apartmanda oturdugumuz icin yine kotu yikamacilara mahkumuz. Adamlarin bezleri kir icinde resmen , acilen yikama makinasi + foam lance kullanabilcegim mekan bulmam lazim :) :)
Ben şanslıyım o açıdan berk. Bingölün ender avantajlarından biri apartmanlar en fazla 4 5 katlı ve bahçeli oluyor. ben de 2.katta oturunca balkondan hooop hortum ve kablo aşşaağıııya ;) tabi biraz görüntü kirliliği var. ama olsun araba kirliliği olmasın da:p