Çözüldü Motor arizasi

berkural34

New member
Herkese iyi bayramlar.
Aracim kia ceed 2012 dizel manuel ve euro 4 motor. 65 binde. 3 haftadir ben kullanmiyorum , ablam kullaniyor . Biraz once eve yakin bir yerde vitese gecmemis ve gaz pedali tepki vermemis. Gidip baktim , calisir calismaz rolanti 400-500 devirlere dusuyor ve cok sarsintili calisiyor. Pedala basinca hic bir sey olmadi . Bende bakindim biraz , akismetreye giden kablo vardi onu cikardim , duzeldi. Takinca yine ayni seyi yapiyor. Sorun ne olabilir , cikardiktan sonra eve gelirken performansta ve cekiste sikinti yoktu. Boyle birsey basina gelen oldu mu ?

yalcin

New member
akışmetre denen zımbırtıyı iptal edince motor ideal değerlerde çalışmaya devam ediyormuş diye okudum, yani olması gereken değerlerde çalışıyormuş..ama takınca yine tekliyorsa demekki bu sensörde problem var ama olmayabilirde tabii, yazılım varmı araçta?? birde aklıma gelen soru bu akışmetre nasıl bozulabilir ki??

berkural34

New member
Aracimda yazilim yok. Sorun akismetre gibi heralde ama carsamba gunu bilgisyara baglatmak gerekebilir. Nasil bozulcagini bilmiyorum, aniden olmasi da enterasan geldi. Benim basima gelmedigi icin tam olarak ne sekilde olustugunu da bilemiyorum

Berkan

New member
techturkey dede açılmış aynı konu galiba ama son levent'in dikkate alın (yan sanayi filtre akısmetreyi bozmus olma ihtimali yüksek)

lafın gelisi 5-10 lira ucuza mal olacak filtreler vs böyle seylere yol acablir. en güzeli ürünleri servisten alın dısardan ustaya yaptırın işcilikten baya kar edersiniz

berkural34

New member
Aynen orda da acmistim. Hava filtresinin bu kadar etki edecegini tahmin etmiyordum. Yakinda servise gittiginde anlasilir durum heralde.

berkural34

New member
Problem bir tane sigortanin atmasiymis , bilgisayara baglayinca durum anlasilmis. Ciddi bir sorun cikmadi.

berkural34

New member
O konuda bilgim yok , servise ben goturmedim .