Mitsubishi ASX almamam için yardım edin

bir.mann

New member
Merhaba arkadaşlar,
Cee'd premium aracım var. Bu aralar ASX dikkatimi çekti. Aracımı değiştirsem mi diye düşünüyorum. Beni cezbeden nedenler,
1)ASX, benim araçla hemen hemen aynı yakıta sahip.
2)Motor LPG uyumlu. LPG takıldığı taktirde şehir içinde bugünkü verilerle 26-27 YKr yakıyor.
3)Crossover bir araç olduğu için dikkat çekici. Bagajı bizim araçlardan daha geniş.
4)Şu an Euro yüksek olduğu için ikinci el araçlar değerli. Aracım çok değer kaybetmeden elden çıkarmış olacağım.
5)İkinci el alacağım için, hem vergiden kâr edeceğim, hem de elimde para kalacak. (Maksimum 50.000'e kadar, Intense modeli düşünüyorum.)

Bana neden böyle bir şey yapmamam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?

c@n

Super Moderator
Motor ve şanzıman derim... Turbo motorda atmosferik motor, otomatik şanzımandan düz şanzımana... Bu ikisi bence yeterli... Ayrıca donanım da söyleyebiliriz.... :)

deadgarden

New member
şimdi merak edip baktımda. hiç kıyaslanacak bi araç değil bence. hemde aracınız ceed premium modeli. pişman olacaksınız hiç şüphem yok:)

omurkadir

New member
lpg ile dizel otomatikten çok daha tasarruflu olur ama ben lpg sevmiyorum.
atmosferik motor performans bekelentiniz pek olmasın gerçi stok dizel otomatik ceed de de aman aman performans olduğu söylenemez.
illa yüksek araç lazımsa olabilir ama manüele geçmek sıkıntı olabilir.

Bencede Piremium satılıpta alınacak bir araç değil tabi ama tercih sizin

bir.mann

New member
Motor ve şanzıman derim... Turbo motorda atmosferik motor, otomatik şanzımandan düz şanzımana... Bu ikisi bence yeterli... Ayrıca donanım da söyleyebiliriz.... :)
Motor konusunda çok sıkıntı yaşamam çünkü hızlanma olsun, güç olsun hatta yakıt tüketimi olsun aynı neredeyse. Şanzıman da problem olmaz benim için.
Donanım konusu evet Cee'd daha donanımlı ancak çoğunu kullanmıyoruz. Otomatik park zaten çalışmıyor. Ayrıca ASX üst versiyonda elk. koltuk, koltuk ısıtma, navigasyon gibi özellikler mevcut.

bir.mann

New member
lpg ile dizel otomatikten çok daha tasarruflu olur ama ben lpg sevmiyorum.
atmosferik motor performans bekelentiniz pek olmasın gerçi stok dizel otomatik ceed de de aman aman performans olduğu söylenemez.
illa yüksek araç lazımsa olabilir ama manüele geçmek sıkıntı olabilir.
Motorlar güç ve hızlanma olarak hemen hemen aynı. Yakıt LPG'siz aynı LPG ile düz Corsa 1.3 dizel kadar... Manual vites sıkıntı olmaz bana.

babıesrar

New member
Konu dışı ama otomatik park çalışmıyor derken?

c@n

Super Moderator
Sikinti zaten ara hizlanmalarda... atmosferik motor orda uzuyor... sollamaya cikinca turbo ve tork farki ortaya cikiyor..

TeamPASAOGLU

omurkadir

New member
Motorlar güç ve hızlanma olarak hemen hemen aynı. Yakıt LPG'siz aynı LPG ile düz Corsa 1.3 dizel kadar... Manual vites sıkıntı olmaz bana.
sorun olmaz o halde.ancak ben olsam qashqai dizel manüel tercih ederdim asx pek sevmedim.

Snaan

New member
ben mitsubishi outlander kullanmış biri olarak kesinlikle almayın derim. sabancı herşeyi toyotaya göre yapıyor. temsa şuan sırf l200lere ağırlık veriyor. diğer arabalarda yedek parça falan çok sıkıntılı iş. hem çok yüksek fiyatlar hem de uzun süre beklemek gerekiyor. benim aracın oksijen sensörü için 900 lira para istediler 4 tanesi 3600. ben de arabayı satmak zorunda kaldım.

Killer Loop

New member
Bende parça maliyetine katılıyorum.. Amcam da lancer var, garaj tavanından sıva döküldü arka cam patladı..
60 gün bekledi arka camı.. olacak iş değil..
ben mitsubishi nin iyi araba ürettiğine eminim.. zira motor konusunda çok iyiler.. hyuındai ye onlar motor üretirdi.. benim accent in yakıt pompasını mitsubishi ile değiştirmişti tamircim.. ozamanda duymuştum ama emin değildim.. sordum, aynılar abi değişmez hatta mitsu ninki hyundaninkinden daha iyidir demişti. hala yeni motorlarda destek oluyorlarsa ceed in motoru da mitsubishi diyebiliriz. sonra muayne süresine bakmak lazım.. eskiden suv lar her sene muayneye gidiyordu. şimdi öyldemi bilmem? bakım ücretlerine de bakmak lazım..

birde tip olayı.. ben yeni kasa ceed e fena halde hayranım.. benim oğlanda öyle.. 2.5 yaşında, hep ceed in yanına park etmiş araçları soruyor, ardndan ceed i beğendim, ceed güzel diyor.. yanıltıcı sorular sormama rağmen ceed daha güzeel diyor sıpa ;)

birde ikinci el satış hızı.. ben yeni kasa ceed in fena olmadığı kanısındayım.. hatta benimki sw, müşterisi bile çıkıyor ilan vermeden :cool:

sonuç olarak tercih meselesi tabi, sen bilirsin..

bir.mann

New member
Şu Kia Pro Cee'd manual getirse de kafam rahatlasa.. .