Merkezi Kilit Sistemi

khf

New member
Herkese merhaba.

Birkaç gündür değişik bir durumla karşı karşıyayım.

Daha önce kapılardan herhangi biri açıkken göğüsteki kapıları kilitleme düğmesine bastığımda bütün kapıların kilidi açılıyordu. Ama şimdi şoför kapısı açıkken basıyorum ve bütün kapılar kilitlenebiliyor. Sadece şoför kapısı açıkken bu oluyor.

Bu durumu eski haline nasıl getirebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar.

msi

Member
Benim hatırladığım kapıların herhangi biri açıkken tuşa bastığımda tekrar tüm kapılar kilitleniyor.

khf

New member
Bende bu zamana kadar tam tersiydi, ama dediğim gibi şöför kapısı açıkken bastığımda kapılar kilitleniyor, akünün bir kutup başını söksek acaba kilit programı resetlenir mi?

burak_sefa

New member
aynen öyle kapılardan biri açıkken kilitlemiyor otomatik kilidi açıyor kilit sisteminde sorun olabilir belkide ama akü kutup başını çıkarınca teybi tarihi falan resetlemiyor ceedlerde bilginiz olsun.

khf

New member
Merhabalar.

Sorun çözülmüştür. Şoför kapısı switch'i bozulduğu için, araba, sanki o kapı hiç açılmamış gibi işlem yapıyordu. Misal; kumandayla kilidi açıp, şoför kapısından arabaya biniyordum. Kumandayla kilidi açtıktan sonra 30 saniye içinde anahtarı kontağa takmazsam kapılar otomatik olarak kilitleniyordu. Bu da çok sıkıntı doğurabilecek bir durumdu.

Şoför kapısı açıldığında ekranda kapı açık işaretinin belirmediğini farkettik, dolayısıyla switch'te sorun var diye tahmin ettik.
Resimde gördüğünüz kapı switch'inin içindeki dört bacaklı bakır bir levhanın bir bacağı kırılmış. Mahir bir elektrik teknisyeni arkadaş sağolsun o switch'i çıkartıp kırık bacağı lehimledi ve işlem tamam.

Saygılar.

Ekli dosyayı görüntüle 856