Meguiars 'ın torpido temizliği ürünlerini kullanan var mı?

gorkemsin

New member
Merhabalar. Geçen torpido üzerindeki lekeler ile ilgili bir başlık vardı. Bende de o lekeler var. Beyaz çizik şeklinde. Torpidoyu temizlemek için sürdüğüm tertemiz bez bile leke bırakabiliyor. Kaliteli bir torpido temizleyici ile geçeceğini düşünüyorum. Muguiars 'ın [h=1]Meguiars Ultimate Protectant veya Meguiar's SUPREME SHINE Şık Parlaklık Torpido Plastik Spreyi gibi ürünlerden kullanan oldumu hiç? Sipariş vereceğim bir sizlere sorayım istedim. Ya da piyasada bulmakta zorlanmayacağım kalitesinden emin olduğunuz bir ürün varmı?[/h]

brkrhn61

Active member
Nemli bez en iyisidir bence kimyasal ömrünü azaltır

hTc cihazımdan tapatalkla takla atarak gönderildi

gorkemsin

New member
nemli bez alsa o lekeleri...almıyor.bu sıkıntı yeni ceed lerde var galiba. ben daha öncede hiç bi arabada böyle bir şey görmedim. deri üzerindeki kaşıntı izi gibi izler...

c@n

Super Moderator
Rasim abi konuyu gorunce en guzel bilgiyi verir..:) sitemizin eksperi..:D

TeamPASAOGLU

gorkemsin

New member
Rasim abi aslında bana söylemişti bir ürün 303 diye ama sadece internetden sipariş edilebiliyor. ben internetde kredi kartı kullanmayanlardanım :) bir gün inadımdan vazgeçmek zorunda kalacağım ...

rayen

Super Moderator
internetsiz zor ama Westmarin'in İstanbul şubesinden temin edebilirsin 303 'ü. Sitesini ziyaret et adresi al. :)

gorkemsin

New member
internetsiz zor ama Westmarin'in İstanbul şubesinden temin edebilirsin 303 'ü. Sitesini ziyaret et adresi al. :)
Rasim abi, bunlar tekne ürünleri anladığım. plastik aksamların güneşten fazla zarar görmemesi için uv korumalı ürünler. sen bizzat kullanıyorsun galiba. lekeleri çıkarır
mı?. yada ben resim çekip yarın yükleyeyim.

rayen

Super Moderator
lekeleri gösteren bir foto koysan, öyle konuşsak daha iyi olur.

gorkemsin

New member
IMAG1865.jpg

resimde beyaz lekeler, çizik şeklinde Rasim abi. Fikrini bekliyorum :)

rayen

Super Moderator
Bunlar anladığım kadarıyla leke değil. Sürtme izi. Amway loc bulursan torpidoyu güzelce sil.
Sonra perpa ticaret merkezinden aşağıdaki ürünü al. Amway bulamazsan aynı yerden vinet alabilirsin.
http://www.sanalpazar.com/Autoglym-39bdis-Plastik-Yenileyici-Jelbolunmus500-Ml__isp7122965

Ayrıca asıl işi torpido korumak olan qtechnic c6 matte dash alabilirsin. Satan arkadaş istanbulda telefonunu bulursam yazayım. Bu ürün daha iyi.
Tabi bu ürünler sürtme derin değilse iş görür. Denemek lazım.

gorkemsin

New member
Bunlar anladığım kadarıyla leke değil. Sürtme izi. Amway loc bulursan torpidoyu güzelce sil.
Sonra perpa ticaret merkezinden aşağıdaki ürünü al. Amway bulamazsan aynı yerden vinet alabilirsin.
AUTOGLYM 39B DI PLASTK YENLEYC JEL BLNM 500 ML 24 TL ERDEM BOYA OTO BAKIM'den

Ayrıca asıl işi torpido korumak olan qtechnic c6 matte dash alabilirsin. Satan arkadaş istanbulda telefonunu bulursam yazayım. Bu ürün daha iyi.
Tabi bu ürünler sürtme derin değilse iş görür. Denemek lazım.
Aynen öyle. Sürtme izi. Çoğunluklar bayan çantası sürtmesi ile oluşan izler. dün en son arabayı temizledim. torpidoyu nemli bezle sildim. O bile iz yaptı. Amway loc zarar verir diye korkuyorum ama sana güveniyorum. Bu yeni ceed lerin torpido bir tuhaf neyi sürsen iz bırakacak sanki.

c6 matte dash içinde bir bakayım.

rayen

Super Moderator
Ynt: Meguiars 'ın torpido temizliği ürünlerini kullanan var mı?

Hatırlatayım Amway loc saf kullanılmayacak 1/ 20 sulandırsan yeterlidir. Sürtme izi olan yerlere baskı uygulayarak sil. Ve gölgede torpido soğukken yap. En son temiz nemli bir bez ile birkaç kez torpidoyu sil. Microfiber bez kullan demeyi gereksiz buluyorum. :)

aLi

Yönetim Ekibi
amwayci hanimlarrrrrrrrrr dolmasin abi sonra siteye :)

berkural34

New member
Gtechniq c6 icin Ömer bey'in telefonu var bende . Isterseniz verebilirim , kendisi turkiye dist.'dur.

hakan078

New member
aynı sorun bendede var ,bende bi uygulama yapmam lazım ıslak mendille siliyorum iz oluyo nemli bezde iz yapıyor. 1 liraya bi tane ayakkabı parlatıcı aldım onu sürdüm geçirdi aslında ama zararlı diyorular onun için birazda fazla parladı gibi :)

gorkemsin

New member
Cevap: Ynt: Meguiars 'ın torpido temizliği ürünlerini kullanan var mı?

Hatırlatayım Amway loc saf kullanılmayacak 1/ 20 sulandırsan yeterlidir. Sürtme izi olan yerlere baskı uygulayarak sil. Ve gölgede torpido soğukken yap. En son temiz nemli bir bez ile birkaç kez torpidoyu sil. Microfiber bez kullan demeyi gereksiz buluyorum. :)
Amway loc denemesini yapayım önce..Evde olması lazım...Sulandırma işini iyi hatırlattınız ben onu öyle sürerdim valla :)

gorkemsin

New member
aynı sorun bendede var ,bende bi uygulama yapmam lazım ıslak mendille siliyorum iz oluyo nemli bezde iz yapıyor. 1 liraya bi tane ayakkabı parlatıcı aldım onu sürdüm geçirdi aslında ama zararlı diyorular onun için birazda fazla parladı gibi :)
Bence sürmeye devam etme arkadaşım :) Sonra hep sürmek zorunda kalırsın... Deri bu alıştımı sürekli ister. Bir süre sonrada kötü görünmeye başlar...

rayen

Super Moderator
Ynt: Meguiars 'ın torpido temizliği ürünlerini kullanan var mı?

Gtechniq c6 icin Ömer bey'in telefonu var bende . Isterseniz verebilirim , kendisi turkiye dist.'dur.
Bende Ömerin telefonunu verecektim. Konuşur elden alırsın.