Ledlerin sis farkı yandığında ışığının azalması

volkantr34

New member
Merhaba arkadaşlar

Aranıza yeni katılmış birisi olarak öncelikle iyi bayramlar dilemek isterim. Mayıs ayında 2013 Kia Ceed Cp ile Kia ailesine bende katıldım ve geçte olsa foruma bende dahil oldum. Soruma gelince sadece ledler yanıkken sis farlarını açtığımızda ledlerin parlaklığının gitmesinin teknik bir çözümü var mıdır acaba ?

ceronimo1978

New member
Siz sis acikkende led siddetinin ayni kalmasini istiyorsunuz sanirim. Normalde sis acilinca ledlerin aydinlatma siddeti dusuyor. Servislere danismak gerekir. Ama disarida yapilir fakat garanti kosullarinda sikinti olur.
Selamlar

volkantr34

New member
Yazarken hatalı yazmışım. Evet aynen dediğiniz gibi ledlerin sisler açık olduğu zamanda sadece ledler yanarken ki parlaklığını korumasını istiyorum. Acaba servis ne der bu olaya.. Danışmakta fayda var sanırım. Teşekkür ederim..

MAHMUT AKBULUT

New member
Bu isteğiniz DRL nin çalışma prensibine aykırı.Ledlerin amacı farlar yanmıyorken aracın fark edilmesi için , görsel aksesuar değil , led leri kontrol eden driver a müdahale etmek gerekir ki pek tavsiye etmem sürekli tam güçte yanması led lerin ömrünü kısaltır , serviste bu isteğinize olumlu cevap vermez...

volkantr34

New member
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu durumun bilinçli olarak böyle olduğunu biliyordum ama yapılabilir olup olmadığını merak etmiştim. Bir yol var ama servis kabul etmez diyorsunuz. Led'lerin ömür olayıda cabası.. Ben genede bir araştırıyım . :)

huss25

New member
acaba farlar yandığı için ledlere gelen akımın gücü azalıyor diye olmasın o ışık parlaklığı ki bununda bi çözümü yoktur bence gayet normal bi durum.

volkantr34

New member
Ledlerin , sisler yandığı zamanda tam yanmasını tek isteyen benim sanırım. :)

sinan1

New member
Ledlerin parlaklığını ayarlayan bir düğme vardı oradan kısıp açabiliyoruz. far ayarı yanında.

Bununla gösterge led parlaklığı ayarlanıyor. aynı zamanda diğer tüm ledlerin (vites vs) parlaklığı ayarlanıyor mu? Karanlıkta denemek gerek.
maks ayar, yeterli olur mu o da ayrı konu.

volkantr34

New member
O ayar düğmesi sadece ön panelde ki parlaklığı ayarlıyor. Benim derdim ön farlarda ki ledlerin sadece ledler yanıkken sisler açıldığında parlaklığının azalmasını engellemek :) Ben ordayım hala :)

omurkadir

New member
sis farı süs farı değildir gerekmediğinde açmayınız ;)

volkantr34

New member
:)) tamam tamam sosyal mesajıda aldık.. fotolarda manyak çıkıyor ama :)

Kadir KURT

New member
sen sisli hava da gercekten o sis lambasına muhtac oldugunda nasıl bir randıman alacaksın hiç düşündünmü.
Ledler oldukca iyi yanıyor park konumundayken. o sekilde birde sis lambası yandıgında sisli havada oldukca gorusunu etkileyecektir.
farlar acıkken sisli havada gitmek gibi birsey göreceksin o da rengi beyaz sarı olsa yada gunduz rengi olsa az daha iyi olurdu ama beyaz daha cok parlaklık yapar ve siste gorus acını bozar.

huss25

New member
zenon taktırıp söktüren sonra muayeneden sonra tekrar taktıran kişiler karşınızdaki kişilere verdiğiniz zararı biraz düşünün derim ben bir migren hastası değilim sadece sinüzit var ve o zenonlar yüzünden kaza yaptım karşıdan gelen araçlarda zenon varsa beni geç birde migren olan kişiler var eğer karşınızdaki kişi migren ise vay haline asla o ışığa bakamazlar ve bakamadıkları için gelip size bile çarpabilir ve o insanlara nasıl bir acı veriyor düşünemiyorum bile ben sadece sinüzit iken bakamadım o ışığa öyle bir başağrısı anlatamam migrenler hiç anlatamaz silah olsa insan kendi kafasına sıkası geliyor o derece diyim ayrıca dipnot düşüncesizce zononlarını gözümün içine sokanlara asla hakkımı helal etmiyorum inançsız olanlarıda vicdana davet ediyorum.

Kadir KURT

New member
zenon taktırıp söktüren sonra muayeneden sonra tekrar taktıran kişiler karşınızdaki kişilere verdiğiniz zararı biraz düşünün derim ben bir migren hastası değilim sadece sinüzit var ve o zenonlar yüzünden kaza yaptım karşıdan gelen araçlarda zenon varsa beni geç birde migren olan kişiler var eğer karşınızdaki kişi migren ise vay haline asla o ışığa bakamazlar ve bakamadıkları için gelip size bile çarpabilir ve o insanlara nasıl bir acı veriyor düşünemiyorum bile ben sadece sinüzit iken bakamadım o ışığa öyle bir başağrısı anlatamam migrenler hiç anlatamaz silah olsa insan kendi kafasına sıkası geliyor o derece diyim ayrıca dipnot düşüncesizce zononlarını gözümün içine sokanlara asla hakkımı helal etmiyorum inançsız olanlarıda vicdana davet ediyorum.

Sanki biraz agir oldu.
Otjinal araclardada xenon var unutma sadece xenon taktirip ayar yaptirmayanlara sesleniyorsun sanırım birde 8000 uzeri olanlara

dellobaltino

New member
maalesef bizim milletimizin büyük çoğunluğu yaptıklarından başkalarının nasıl etkileneceğine pek önem vermez zaten medeni bir ülke olamamamızın nedeni de budur.başkalarına saygı pek bilmediğimiz bişey.merceksiz zenon takan mı külüstür sahıne abart egsoz takıp bögürten mi olmadık yerlere parkedip giden mi.

pek dikkat çekici olmayabilir ama sarı ışık candır :)

huss25

New member
Sanki biraz agir oldu.
Otjinal araclardada xenon var unutma sadece xenon taktirip ayar yaptirmayanlara sesleniyorsun sanırım birde 8000 uzeri olanlara
Kadir abi zaten orjinal olanlar muayeneye giderken söktürmek zorunda değiller yani ben orjinallere tabiki bişey demem sonuçta onlar sarı ışıktan birazcık fazla göz alsada trafikte tehlike oluşturmuyorlar sadece biraz rahatsızlık veriyorlar onada yapacak bişey yok ilerde bende tercih edebilirim ama hala vicdani olarak kendime kabullendiremedim önce içime sindirmem lazım bana çok dediler taktır bu arabaya çok yakışır ama asla düşünmedim ben dönüşlerde sinyal vermeyi unutsam acaba birini yok yere beklettimmi diye aynalara yollara bakıyorum zenon taksam gece vicdan azabından uyuyamam mazallah :) bireysel bakış açısı bir yana denetleme kurumları yani bürokratik kesim polisiyle vs bunların denetlememezlik hastalığından çok şikayetçiyim başvuruda bulunucam diksinler bazı kalabalık noktalara polisleri sabahları ve akşamları öküz gibi zenonları yakanları çevirsin polis bağlasın arabalarını bir gün iki gün fazla değil herkez söktürür korkudan trafiği tehlikeye atıcak şekillerde polisin direk bağlama hakkı vardır sanırım biraz caydırıcılık olsun artık sadece muayeneye kaldıysak artık gidip muayeneden geçtikten sonra geri takarlar hep böyle abim bile yaptı bi ara ona da çok kızdım ki benim o zaman aracım yoktu sonuçta millet olarakta yapıldığında çok güzel olmuş yerine yanlış olmuş deme noktasında olmamız lazım teşvik edici olmamamız lazım.

akrepkral86

New member
Arkadaşlar bu ledler hakkında bir sorum olacak youtube'daki Kia ceed videolarında ledler sanki hareketli gibi gözüküyor yani hareketliden kastım sanki led şeriti boydan boya akıyormuş gibi gözüküyor bilmem anlatabildim mi bu olay çekimden mi yoksa bizim araçlarda öyle bir özellik yok mu

Isabektas

New member
Yeni kasa gündüz fakrlarında farklılık var benim premiumda gündüz ledleri far kolu tamamen kapalı iken ledler yüksek kapasitede yanıyor tek çevirdiğimde ledler düşük kapasitede yanıyor yani parklar yandığında azalıyor. yeni gelen ceed lerde farklı far kolu tam kapalı iken yüksek kapasite tek çevirdiğinde yani parkları açtığınızda hala yüksek sis ayda kısa far açıldığında düşük kapasite çalışıyor.

En son yazan arakadaşın sorusuna cevabın ledlerin uzun ömürlü ve dayanıklı olması için arkasında bulunan elektronik kart sayesinde çok hızlı miktarlarda yanıp sönerler insan gözü belli bir Hz den sonrasını algılayamadığından bize normal gelir fakat kameralar kayıt esnasında algılar kayıtta böyle gözükür. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.